Таг: гласање

1 2 3 4 12 20 / 114 НАПИСИ
ВО БИТОЛА НЕМА ГЛАСАЊЕ НАРЕЧЕНО БУГАРСКИ ВОЗ, ВЕЛАТ ОД ОПШТИНСКАТА ИЗБОРНА КОМИСИЈА

ВО БИТОЛА НЕМА ГЛАСАЊЕ НАРЕЧЕНО БУГАРСКИ ВОЗ, ВЕЛАТ ОД ОПШТИНСКАТА ИЗБОРНА КОМИСИЈА

Во Битола нема гласање наречено бугарски воз, децидни се од Општинската изборна комисија (ОИК) по веста што беше објавена на некои медиуми за ваква не ...
ДО 13 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 24,61 ОТСТО, НАЈГОЛЕМА ИЗЛЕЗНОСТ ВО КРИВА ПАЛАНКА, ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ ВО КАРПОШ

ДО 13 ЧАСОТ ГЛАСАЛЕ 24,61 ОТСТО, НАЈГОЛЕМА ИЗЛЕЗНОСТ ВО КРИВА ПАЛАНКА, ОД СКОПСКИТЕ ОПШТИНИ ВО КАРПОШ

Излезноста до 13 часот на денешните парламентарни избори е 24,61 отсто. Врз основа на податоците од Државната изборна комисија (ДИК) за 3. 383 избирач ...
РЕД СЕ ЧЕКА ЗА ГЛАСАЊЕ ВО БИТОЛА, 14,54 ОТСТО ГЛАСАЛЕ ДО 10 ЧАСОТ

РЕД СЕ ЧЕКА ЗА ГЛАСАЊЕ ВО БИТОЛА, 14,54 ОТСТО ГЛАСАЛЕ ДО 10 ЧАСОТ

Во услови на пандемија со ковид-19, во Битола изненади високата излезност на гласачите во претпладневните часови. До 9 часот на одредени избирачки мес ...
ИЗЛЕЗНОСТА ДО 11 ЧАСОТ Е 11 ОТСТО, НАЈГОЛЕМА ВО ПРВАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, НАЈМАЛА ВО ШЕСТКАТА

ИЗЛЕЗНОСТА ДО 11 ЧАСОТ Е 11 ОТСТО, НАЈГОЛЕМА ВО ПРВАТА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, НАЈМАЛА ВО ШЕСТКАТА

Одѕивот на гласачите до 11 часот на парламентарните избори е 11 отсто. Врз основа на податоците од Државната изборна комисија (ДИК) за 3.134 избирачки ...
ВО ТЕТОВО ЗА ЕДЕН ПРОЦЕНТ ПОГОЛЕМА ИЗЛЕЗНОСТ ОД МИНАТИТЕ ИЗБОРИ

ВО ТЕТОВО ЗА ЕДЕН ПРОЦЕНТ ПОГОЛЕМА ИЗЛЕЗНОСТ ОД МИНАТИТЕ ИЗБОРИ

Според Општинската изборна комисија на Општина Тетово, излезноста на гласачките места до десет часот е за еден процент поголема од излезноста која бил ...
ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА НА БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 СЕ ЗАТВОРЕНИ ВО ПЛИКО И ЌЕ СЕ БРОЈАТ В СРЕДА ОТКАКО ЌЕ ЗАВРШИ ГЛАСАЊЕТО, ВЕЛАТ ОД ДИК

ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА НА БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 СЕ ЗАТВОРЕНИ ВО ПЛИКО И ЌЕ СЕ БРОЈАТ В СРЕДА ОТКАКО ЌЕ ЗАВРШИ ГЛАСАЊЕТО, ВЕЛАТ ОД ДИК

Дезинформации и шпекулации се информациите во јавноста дека се броеле гласачките ливчиња на болните од КОВИД-19 кои гласаа вчера, велат од Државната и ...
ДЕНЕСКА ГЛАСААТ 706 ГРАЃАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В СРЕДА ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА ЌЕ БИДАТ ОТВОРЕНИ ДО 21 ЧАСОТ

ДЕНЕСКА ГЛАСААТ 706 ГРАЃАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, В СРЕДА ИЗБИРАЧКИТЕ МЕСТА ЌЕ БИДАТ ОТВОРЕНИ ДО 21 ЧАСОТ

Граѓаните позитивни на КОВИД-19 и оние кои се наоѓаат во изолација денеска гласаат на десеттите парламентарни избори во земјава. Ќе гласаат 706 лица с ...
10 ДЕНА ПРЕД ДУРЛОВСКИ ДА ГИ ИСПРАТИ НАСИЛНИЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ ДА МИ ЈА РАСЦЕПАТ ГЛАВАТА, НА ЌЕРКА МУ Ѝ ЧИТАВ ПРИКАЗНА, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

10 ДЕНА ПРЕД ДУРЛОВСКИ ДА ГИ ИСПРАТИ НАСИЛНИЦИТЕ ВО СОБРАНИЕ ДА МИ ЈА РАСЦЕПАТ ГЛАВАТА, НА ЌЕРКА МУ Ѝ ЧИТАВ ПРИКАЗНА, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

Десет дена пред Игор Дурловски да ги испрати насилниците во Собранието, мојата и неговата ќерка ми седеа во скут и им читав приказна, кажа носителката ...
СОПРУГАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ, ЕЛИЗАБЕТА ЃОРЃИЕВСКА ЌЕ БИДЕ ВО ИЗБИРАЧКИ ОДБОР ЗА ГЛАСАЊЕ НА БОЛНИ ОД КОВИД-19

СОПРУГАТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ, ЕЛИЗАБЕТА ЃОРЃИЕВСКА ЌЕ БИДЕ ВО ИЗБИРАЧКИ ОДБОР ЗА ГЛАСАЊЕ НА БОЛНИ ОД КОВИД-19

Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓорѓиевска ќе биде во избирачки одбор за гласање на лица болни од КОВИД-19 и граѓани кои се во ...
НА ГЛАСАЊЕТО ОСВЕН ГЛАСАЧКО ЛИВЧЕ ЌЕ СЕ ДОБИЕ И ЗАШТИТНА МАСКА

НА ГЛАСАЊЕТО ОСВЕН ГЛАСАЧКО ЛИВЧЕ ЌЕ СЕ ДОБИЕ И ЗАШТИТНА МАСКА

Со силно полициско обезбедување, рано утрово, во комбиња на Македонски пошти започна транспортот на гласачките материјали од печатницата „Киро Дандаро ...
1 2 3 4 12 20 / 114 НАПИСИ