Таг: Ѓоге Иванов

ПО СИНИША АЛЕКСОСКИ, И БОРИС ЈОСИФОВСКИ ОД КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ ПОСОЧЕН КАКО УЧЕСНИК ВО ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО ВО СВЕДОШТВА НА ОБВИНЕТИТЕ

ПО СИНИША АЛЕКСОСКИ, И БОРИС ЈОСИФОВСКИ ОД КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ ПОСОЧЕН КАКО УЧЕСНИК ВО ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО ВО СВЕДОШТВА НА ОБВИНЕТИТЕ

Борис Јосифовски, генерален секретар во Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов, вечерта на 27 април лани бил во салата на осмиот кат во седиштето на ...
СО НЕТРПЕНИЕ ЧЕКАМ ДА РАБОТИМЕ НА ЕВРОАТЛАНСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ НОВАТА БРИТАНСКА АМБАСАДОРКА РЕЈЧЕЛ ГАЛОВЕЈ

СО НЕТРПЕНИЕ ЧЕКАМ ДА РАБОТИМЕ НА ЕВРОАТЛАНСКАТА ИДНИНА НА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ НОВАТА БРИТАНСКА АМБАСАДОРКА РЕЈЧЕЛ ГАЛОВЕЈ

Новата британска амбасадорка во земјава Рејчел Галовеј денеска ги предаде акредитивните писма на претседателот Ѓорге Иванов. Амбасадорката по предавањ ...
ЌЕ СТОРИМЕ СЀ ШТО МОЖЕМЕ ВО ЈУНИ ДА ДОБИЕТЕ ДАТУМ, РЕЧЕ КОЛИНДА ПО СРЕДБАТА СО ИВАНОВ

ЌЕ СТОРИМЕ СЀ ШТО МОЖЕМЕ ВО ЈУНИ ДА ДОБИЕТЕ ДАТУМ, РЕЧЕ КОЛИНДА ПО СРЕДБАТА СО ИВАНОВ

Ќе сториме сè што е во наша моќ што побрзо односно во јуни Македонија да се добие датум за почетокот на пристапните преговорите, рече претседателката ...
3 / 3 НАПИСИ