Таг: Горан Герасимовски

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
ОПШТИНА ЦЕНТАР ТРЕБА ДА ПЛАТИ 2 МИЛИОНА ЕВРА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ ПО ИЗГУБЕНИОТ СУДСКИ СПОР ЗА РАСКИНУВАЊЕ ДОГОВОР ЗА КАТНА ГАРАЖА КАЈ „НОВА МАКЕДОНИЈА“

ОПШТИНА ЦЕНТАР ТРЕБА ДА ПЛАТИ 2 МИЛИОНА ЕВРА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ ПО ИЗГУБЕНИОТ СУДСКИ СПОР ЗА РАСКИНУВАЊЕ ДОГОВОР ЗА КАТНА ГАРАЖА КАЈ „НОВА МАКЕДОНИЈА“

Општина Центар треба да плати 2 милиона евра обесштетување на фирмата од која го изгуби судскиот спор за катната гаража кај поранешна „Нова Македонија ...
УАПСЕНИ ЧЕТВОРИЦА ОД БАНДАТА МАЛОЛЕТНИЦИ КОЈА СО МЕСЕЦИ НАПАЃА И ОГРАБУВА ВРСНИЦИ ВО ЦЕНТАР, А ГИ ТЕПА И ДЕЦАТА ВО ОУ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“

УАПСЕНИ ЧЕТВОРИЦА ОД БАНДАТА МАЛОЛЕТНИЦИ КОЈА СО МЕСЕЦИ НАПАЃА И ОГРАБУВА ВРСНИЦИ ВО ЦЕНТАР, А ГИ ТЕПА И ДЕЦАТА ВО ОУ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“

По 4 пријави од родители на ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ кое се наоѓа веднаш до полициската станица „Беко“ во центарот на Скопје, и по ...
ОПШТИНИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА КОНФИСКУВААТ ДИВОГРАДБИ, МЕСТО ДА СЕ УРИВААТ ЌЕ СЕ ДАДАТ НА РАНЛИВИ ГРУПИ, РЕЧЕ ГЕРАСИМОВСКИ

ОПШТИНИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА КОНФИСКУВААТ ДИВОГРАДБИ, МЕСТО ДА СЕ УРИВААТ ЌЕ СЕ ДАДАТ НА РАНЛИВИ ГРУПИ, РЕЧЕ ГЕРАСИМОВСКИ

Општините ќе можат да конфискуваат дивоградби и наместо да ги уриваат да ги доделат на користење на ранливи групи или младински организации. Како што ...
ЗА МОЛЕРИСАНИ ЗАНИМАЛНИ ВО СКОПСКА ГРАДИНКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДРЖЕА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ТРЕНЧЕВСКА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ И ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

ЗА МОЛЕРИСАНИ ЗАНИМАЛНИ ВО СКОПСКА ГРАДИНКА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА ДРЖЕА ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ, МИНИСТЕРКАТА ТРЕНЧЕВСКА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ И ТРОЈЦА ПРАТЕНИЦИ

Премиерот Димитар Ковачевски, министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, пратениците ...
ЗАСИЛЕНИ ПОЛИЦИСКИ ПАТРОЛИ НИЗ СКОПСКО ДЕБАР МААЛО, РОДИТЕЛИ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ДРУГИ МЕСТА ОРГАНИЗИРАНО СЕ НОСАТ ДА ДИЛААТ ДРОГА МЕЃУ ВРСНИЦИТЕ

ЗАСИЛЕНИ ПОЛИЦИСКИ ПАТРОЛИ НИЗ СКОПСКО ДЕБАР МААЛО, РОДИТЕЛИ СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ДРУГИ МЕСТА ОРГАНИЗИРАНО СЕ НОСАТ ДА ДИЛААТ ДРОГА МЕЃУ ВРСНИЦИТЕ

Засилени полициски патроли ќе има секоја вечер низ скопско Дебар Маало, познато како центар на ноќниот живот во главниот град, откако се регистрирани ...
ЗГРАДИТЕ ВО „ТРЕСКА“ СЕ ГРАДАТ 24/7, ЏАБЕ УСТАВЕН СУД ОФОРМИ ПРЕДМЕТ

ЗГРАДИТЕ ВО „ТРЕСКА“ СЕ ГРАДАТ 24/7, ЏАБЕ УСТАВЕН СУД ОФОРМИ ПРЕДМЕТ

Во кругот на фабриката „Треска“ на големо се гради првата зграда за која е издадена дозвола од Општина Центар и потпишана од градоначалникот Горан Гер ...
СКОПЈАНИ ЌЕ ШЕТААТ ПО КРОВОВИ ЗА ДА НАЈДАТ ЗЕЛЕНИЛО, ГЕРАСИМОВСКИ ВЕЛИ НАДГРАДЕНИТЕ „РАМСТОР“ И „КАМ“ ЌЕ ИМААТ ЗЕЛЕНИ ТЕРАСИ

СКОПЈАНИ ЌЕ ШЕТААТ ПО КРОВОВИ ЗА ДА НАЈДАТ ЗЕЛЕНИЛО, ГЕРАСИМОВСКИ ВЕЛИ НАДГРАДЕНИТЕ „РАМСТОР“ И „КАМ“ ЌЕ ИМААТ ЗЕЛЕНИ ТЕРАСИ

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски вели дека со надградените објекти на трговскиот центар „Рамстор“ и објектот на „Кам“ ќе се зголем ...
„ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ БАРА УСТАВЕН СУД ДА ГО УКИНЕ ДЕТАЛНИОТ ПЛАН ЗА БУЊАКОВЕЦ И ДА СТОПИРА ГРАДЕЊЕ  ВО „ТРЕСКА“

„ШАНСА ЗА ЦЕНТАР“ БАРА УСТАВЕН СУД ДА ГО УКИНЕ ДЕТАЛНИОТ ПЛАН ЗА БУЊАКОВЕЦ И ДА СТОПИРА ГРАДЕЊЕ ВО „ТРЕСКА“

Граѓанската иницијатива „Шанса за Центар“ и адвокатката Сузана Јошевска поднесоа иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста и законитоста н ...
ПЛАТЕНИ КОМУНАЛИИТЕ ЗА ПРВАТА ЗГРАДА ВО „ТРЕСКА“, СЕ ЧЕКА УШТЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОД СДСМ ДА ГО ПОТПИШЕ ОДОБРЕНИЕТО И ПОЧНУВА ГРАДБАТА СПОРЕД ПЛАНОВИТЕ НАЦРТАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ПЛАТЕНИ КОМУНАЛИИТЕ ЗА ПРВАТА ЗГРАДА ВО „ТРЕСКА“, СЕ ЧЕКА УШТЕ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОД СДСМ ДА ГО ПОТПИШЕ ОДОБРЕНИЕТО И ПОЧНУВА ГРАДБАТА СПОРЕД ПЛАНОВИТЕ НАЦРТАНИ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Летово ќе почне градбата на првата зграда во кругот на поранешната фабрика „Треска“ и со тоа ќе се бетонизира и последниот слободен простор во центаро ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР САМА ЌЕ ГО СОБИРА ЃУБРЕТО ОТКАКО РАБОТНИЦИТЕ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ НАЈАВИЈА ШТРАЈК И УТРЕ

ОПШТИНА ЦЕНТАР САМА ЌЕ ГО СОБИРА ЃУБРЕТО ОТКАКО РАБОТНИЦИТЕ НА „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ НАЈАВИЈА ШТРАЈК И УТРЕ

Општина Центар од утре сама ќе го собира ѓубрето од контејнерите, но и околу нив, откако градското претпријатие „Комунална хигиена“ втор ден не го чис ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ