Таг: Гордана Јанкуловска

1 2 10 / 15 НАПИСИ
БИТОЛСКО ЏАМЧЕ

БИТОЛСКО ЏАМЧЕ

Владата ја покачи платата на работниците. Сега треба и на неработниците. ...
ПОМИНАВ НА ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ, А УШТЕ ЧЕКАМ ВРАБОТУВАЊЕ ВО МВР, ГРУЕВСКИ ПРЕПРАЌАЛ СМС ПОРАКИ ДО ЈАНКУЛОВСКА ПРЕД ИЗБОРИТЕ 2011

ПОМИНАВ НА ОПШТИНСКИ КОМИТЕТ, А УШТЕ ЧЕКАМ ВРАБОТУВАЊЕ ВО МВР, ГРУЕВСКИ ПРЕПРАЌАЛ СМС ПОРАКИ ДО ЈАНКУЛОВСКА ПРЕД ИЗБОРИТЕ 2011

На судењето за предметот „Титаник“ за изборни нерегуларности се читаа пораки меѓу обвинетите Никола Груевски кој е во бегство и му се суди во отсуство ...
СО ГРУЕВСКИ И СТАРОТО РАКОВОДСТВО НА ВМРО-ДМПНЕ ЌЕ ПОЧНЕ СО РАБОТА НОВИОТ КРИВИЧЕН СУД

СО ГРУЕВСКИ И СТАРОТО РАКОВОДСТВО НА ВМРО-ДМПНЕ ЌЕ ПОЧНЕ СО РАБОТА НОВИОТ КРИВИЧЕН СУД

Во новата зграда на Кривичниот суд, прво рочиште ќе биде за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“, каде обвинети за изборни нерегула ...
ПРОБИЕН РОКОТ ЗА ПРИТВОРОТ ЗА ГРУЕВСКИ, ПРОТОЃЕР, ЈАНКУЛОСКА, ЈАНАКИЕСКИ И БОЖИНОВСКИ

ПРОБИЕН РОКОТ ЗА ПРИТВОРОТ ЗА ГРУЕВСКИ, ПРОТОЃЕР, ЈАНКУЛОСКА, ЈАНАКИЕСКИ И БОЖИНОВСКИ

За барањата мерки притвор за експремиерот Никола Груевски, поранешниот шеф на неговиот кабинет Мартин Протоѓер, поранешниот генерален секретар на Влад ...
СЈО Ѝ ГИ ПОКАЖА НА ЈАНКУЛОСКА ДОКАЗИТЕ ПРОТИВ НЕА ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

СЈО Ѝ ГИ ПОКАЖА НА ЈАНКУЛОСКА ДОКАЗИТЕ ПРОТИВ НЕА ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска повторно беше на распит во Специјалното јавно обвинителство, како осомничена во обемната ...
ЈАНКУЛОВСКА НА РАСПИТ ВО СЈО

ЈАНКУЛОВСКА НА РАСПИТ ВО СЈО

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска утрово околу 10 часот се појави на распит во Специјалното јавно обвинителство. Од СЈО н ...
АКО ИМАТЕ ДОКАЗИ ДЕКА ЈАНКУЛОСКА ПОТПИШАЛА УНИШТУВАЊЕ НА ОПРЕМАТА, ДОСТАВЕТЕ НИ ГИ, И ОДГОВОРИ ЈАНЕВА НА АВИРОВИЌ

АКО ИМАТЕ ДОКАЗИ ДЕКА ЈАНКУЛОСКА ПОТПИШАЛА УНИШТУВАЊЕ НА ОПРЕМАТА, ДОСТАВЕТЕ НИ ГИ, И ОДГОВОРИ ЈАНЕВА НА АВИРОВИЌ

„Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не бил министер во 2014 година, кога се уништувала опремата за прислушување во МВР, туку Гордана Јанк ...
САМКА ИБРАИМОВСКИ ВИКНАТ ВО СЈО ДА СВЕДОЧИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ КАЈ РОМИТЕ

САМКА ИБРАИМОВСКИ ВИКНАТ ВО СЈО ДА СВЕДОЧИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ КАЈ РОМИТЕ

Самка Ибраимовски, лидерот на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК дека во понеделник е викнат да даде исказ ...
СЈО БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА ШТО ЈА СПОРИ НАДЛЕЖНОСТА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ПРИСЛУШУВАНАТА ОПРЕМА

СЈО БАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА СУДИЈКАТА ШТО ЈА СПОРИ НАДЛЕЖНОСТА ЗА УНИШТУВАЊЕ НА ПРИСЛУШУВАНАТА ОПРЕМА

Судијката Александра Поп-Стефанија го прекинала сослушувањето на осомничените во случајот „Тврдина“, по барањето на Специјалното јавно обвинителство ( ...
СТАВРЕСКИ Е ПЕТТИОТ МИНИСТЕР КОЈ ГО НАПУШТА ГРУЕВСКИ

СТАВРЕСКИ Е ПЕТТИОТ МИНИСТЕР КОЈ ГО НАПУШТА ГРУЕВСКИ

Министерот за финансии и вицепремиер Зоран Ставрески кој денеска си поднесе оставка на функцијата  е е петтиот министер од најблиското опкружување на ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ