Таг: Гордана Силјановска -Давкова

1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ

HAJDE TA KTHEJMË FYROM-IN

1 Festa për presdienten e re Gordana Siljanovska-Davkova zgjati pak. Vetëm tri-katër orë. Po ata shtetas, diplomatë dhe persona zyrtarë që gjatë ditës ...

MIQ TË VËRTETË

1 Nëse jo, ta kthejmë VMRO-në. Gëzuar! Tanimë është humbje kohe nëse analizohet si dhe përse LSDM-ja përjetoi disfatën më të madhe historike në zgjed ...
ЌЕ ДАДАМ СÈ ОД СЕБЕ ДА ГИ БРАНАМ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ, РЕЧЕ НОВАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА

ЌЕ ДАДАМ СÈ ОД СЕБЕ ДА ГИ БРАНАМ НАЦИОНАЛНИТЕ ИНТЕРЕСИ, РЕЧЕ НОВАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА

Среќна сум што сум избрана за прва жена претседател на оваа мала држава и ќе дадам сè од себе да ги бранам националните интереси, кажа Гордана Сиљанов ...
ЗА КАМПАЊАТА, СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ СОБРА 2.400 ЕВРА ОД ТРОЈЦА ГРАЃАНИ И ЕДНА ФИРМА, А ДОНАЦИИТЕ ЗА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА СЕ 325.000 ЕВРА

ЗА КАМПАЊАТА, СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ СОБРА 2.400 ЕВРА ОД ТРОЈЦА ГРАЃАНИ И ЕДНА ФИРМА, А ДОНАЦИИТЕ ЗА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА СЕ 325.000 ЕВРА

Актуелниот претседател Стево Пендаровски собра најмалку донации од седуммината претседателски кандидати, откако за него донирале тројца граѓани и една ...
СИЛЈАНОВСКА ИМА ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ПЕНДАРОВСКИ И ПО 90 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ИЗБИРАЧКИ МЕСТА

СИЛЈАНОВСКА ИМА ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ПЕНДАРОВСКИ И ПО 90 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ИЗБИРАЧКИ МЕСТА

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска - Давкова има 320.506 гласови (40,05%), што е двојно повеќе од кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски - 15 ...
СИЛЈАНОВСКА ИМА ВОДСТВО ОД НАД 140.000 ГЛАСОВИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 80 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

СИЛЈАНОВСКА ИМА ВОДСТВО ОД НАД 140.000 ГЛАСОВИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 80 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска - Давкова има 279.127 гласови (39,74%), што е двојно повеќе од кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски - 13 ...
ПОВИКУВАМ НА ЕДИНСТВО, ЌЕ СОРАБОТУВАМ И СО ОПОЗИЦИЈАТА, РЕЧЕ СИЛЈАНОВСКА ОТКАКО ВО ПРВИОТ КРУГ ОСВОИ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ПЕНДАРОВСКИ

ПОВИКУВАМ НА ЕДИНСТВО, ЌЕ СОРАБОТУВАМ И СО ОПОЗИЦИЈАТА, РЕЧЕ СИЛЈАНОВСКА ОТКАКО ВО ПРВИОТ КРУГ ОСВОИ ДВОЈНО ПОВЕЌЕ ГЛАСОВИ ОД ПЕНДАРОВСКИ

По неофицијалните резултати што ги презентираше ВМРО-ДПМНЕ вечерва, а спoред кои убедлива победа во првиот круг од претседателските избори има партиск ...
СИЛЈАНОВСКА ИМА ПРЕДНОСТ ОД 100.000 ГЛАСОВИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 60 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

СИЛЈАНОВСКА ИМА ПРЕДНОСТ ОД 100.000 ГЛАСОВИ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 60 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска - Давкова има 197.741 гласови (37,80%), што е двојно повеќе од кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски - 97 ...
СИЛЈАНОВСКА ИМА ДВОЈНА ПРЕДНОСТ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 42 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

СИЛЈАНОВСКА ИМА ДВОЈНА ПРЕДНОСТ ПРЕД ПЕНДАРОВСКИ ОД 42 ОТСТО ПРЕБРОЕНИ ГЛАСОВИ

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска - Давкова има 128.521 гласови (36,01%), што е двојно повеќе од кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски - 62 ...
ПАЃА НОЌ, ПАЃА КРИТЕРИУМ

ПАЃА НОЌ, ПАЃА КРИТЕРИУМ

Штом ненормалното го прифаќаме како нормално, значи тоа и си го заслужуваме. ...
1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ