Таг: Ѓорѓе Балашевиќ

СКОПЈЕ СЕ ПРОСТИ ОД БАЛАШЕВИЌ

СКОПЈЕ СЕ ПРОСТИ ОД БАЛАШЕВИЌ

Стотина граѓани вечерва пред Универзалната сала во Скопје се простија од српски кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина вчера во Нови Сад од ковид-19. П ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА СРПСКИОТ КАНТАВТОР ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА СРПСКИОТ КАНТАВТОР ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ

Ѓорѓе Балашевиќ, популарниот српски кантавтор чии песни се евергрин хитови на ексјугословенските простори, почина денеска во Нови Сад, откако пред едн ...
ПЕЈАЧОТ ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ ИМАЛ СРЦЕВ УДАР

ПЕЈАЧОТ ЃОРЃЕ БАЛАШЕВИЌ ИМАЛ СРЦЕВ УДАР

Популарниот пејач Ѓорѓе Балашевиќ се наоѓа во болница откако имал срцев удар, објавија српските медиуми. Оваа вест уследи откако неговата ќерка на Феј ...
3 / 3 НАПИСИ