Таг: говор на омраза

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
НА СМЕА И ШЕГА

НА СМЕА И ШЕГА

Само со хумор тешко се преживува Македонија. За оваа болест потребна е потешка терапија. ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА СМЕТА ДЕКА ЗА ДА НЕМА ГОВОР НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА УМЕТНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ТВОРАТ „ВО ДУХОТ КОН ТОА ШТО ЌЕ ГО РАСПОЛОЖИ НАРОДОТ И ПУБЛИКАТА“

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА СМЕТА ДЕКА ЗА ДА НЕМА ГОВОР НА ОМРАЗА КОН БУГАРИЈА УМЕТНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ТВОРАТ „ВО ДУХОТ КОН ТОА ШТО ЌЕ ГО РАСПОЛОЖИ НАРОДОТ И ПУБЛИКАТА“

„Слободно нека творат. Но, да се твори во духот кон тоа што ќе ги расположи народот и публиката. Не нешто што повторно ќе го врати народот назад, кон ...
БУГАРИЈА НАЈАВИ ДИПЛОМАТСКИ МЕРКИ ПРОТИВ „ГОВОРОТ НА ОМРАЗА“ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СКОПЈЕ

БУГАРИЈА НАЈАВИ ДИПЛОМАТСКИ МЕРКИ ПРОТИВ „ГОВОРОТ НА ОМРАЗА“ НА ПРОТЕСТИТЕ ПРОТИВ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СКОПЈЕ

Министерката за надворешни работи на Бугарија Теодора Генчовска најавува дипломатски мерки против говорот на омраза, по протестите коишто се одржуваат ...
ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ВЛЕГУВА ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА ЗА МАКЕДОНИЈА

ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ВЛЕГУВА ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА ЗА МАКЕДОНИЈА

Македонија ќе треба да ги следи објавите во медиумите и на социјалните мрежи за „говор на омраза“ и редовно да ја информира Бугарија за преземените ме ...
И МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ДА ИМААТ СВОЈА ИЗЈАВА ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА СО ЕУ, ВЕЛИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

И МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА ДА ИМААТ СВОЈА ИЗЈАВА ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК ВО ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА СО ЕУ, ВЕЛИ ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ

Во францускиот предлог со кој Бугарија треба да го крене ветото за пристапните преговори на Македонија со ЕУ, стои дека употребата на македонскиот јаз ...
РУСИЈА ПЛАНИРА ДА ГО ПРОГЛАСИ ФЕЈСБУК ЗА ЕКСТРЕМИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

РУСИЈА ПЛАНИРА ДА ГО ПРОГЛАСИ ФЕЈСБУК ЗА ЕКСТРЕМИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Русија отвори криминален случај против компанијата „Мета“ и планира да ја прогласи за екстремистичка организација откако таа привремено им дозволи на ...
ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ ПРИВРЕМЕНО ДОЗВОЛИЈА ГОВОР НА ОМРАЗА КОН РУСКАТА ВОЈСКА, ПУТИН И ЛУКАШЕНКО

ФЕЈСБУК И ИНСТАГРАМ ПРИВРЕМЕНО ДОЗВОЛИЈА ГОВОР НА ОМРАЗА КОН РУСКАТА ВОЈСКА, ПУТИН И ЛУКАШЕНКО

На корисниците на Фејсбук и Инстаграм во некои земји ќе им биде дозволено да повикуваат на насилство против Русија и руските војници откако компанијат ...
МВР НЕ ЈА ТОЛЕРИРА ОМРАЗАТА КОН „ЛЕВ ТАХОР“, ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ОХРИЃАНКА КОЈА ПОВИКА ДА СЕ ЗАПАЛИ ХОТЕЛОТ КАЈ ШТО ПРЕСТОЈУВААТ

МВР НЕ ЈА ТОЛЕРИРА ОМРАЗАТА КОН „ЛЕВ ТАХОР“, ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ОХРИЃАНКА КОЈА ПОВИКА ДА СЕ ЗАПАЛИ ХОТЕЛОТ КАЈ ШТО ПРЕСТОЈУВААТ

Кривична пријава за ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем поднесе МВР против В. С., која на Фејсбук напиша да се ...
ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ ПРИЈАВИ АКО ПРОДОЛЖИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДУПРЕДИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ПО ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ

ЌЕ ПОДНЕСЕМЕ ПРИЈАВИ АКО ПРОДОЛЖИ ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЛЕКАРИТЕ, ПРЕДУПРЕДИ ЛЕКАРСКАТА КОМОРА ПО ПРОТЕСТОТ НА АНТИВАКСЕРИТЕ

Лекарската комора предупредува дека говорот на омраза кон лекарите е кривично дело за кое во Кривичниот законик се предвидени и затворски казни и поте ...
ЗА „МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ, КУРВА ГОЛЕМА“ И „СМРТ ЗА ШИПТАРИ“ НА ТРИБИНИ, КАЗНИ ДО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА КЛУБОВИТЕ

ЗА „МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ, КУРВА ГОЛЕМА“ И „СМРТ ЗА ШИПТАРИ“ НА ТРИБИНИ, КАЗНИ ДО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА КЛУБОВИТЕ

Спортските клубови ќе го понесат товарот за насилства, транспаренти и песни и скандирања од страна на навивачите со новите измени на Законот за спречу ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ