Таг: говор на омраза

1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ
МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ПРОТИВ ДВАЈЦА БИТОЛЧАНИ ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА НА ПРОСЛАВАТА НА ИЛИНДЕН ВО КРУШЕВО

МВР ПОДНЕСЕ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ПРОТИВ ДВАЈЦА БИТОЛЧАНИ ЗА ГОВОР НА ОМРАЗА НА ПРОСЛАВАТА НА ИЛИНДЕН ВО КРУШЕВО

Прилепската полиција поднесе кривични пријави до Основното јавно обвинителство за говор на омраза против М.Д. (24) и Ѓ.Д. (19), двајцата од Битола, во ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЗА ПОЖАРИТЕ ВО АТИНА ВО КОИ ЗАГИНАА НАД 80 ЛУЃЕ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЗА ПОЖАРИТЕ ВО АТИНА ВО КОИ ЗАГИНАА НАД 80 ЛУЃЕ

Јавното обвинителство на Скопје оформи предмет за ширењето говор на омраза во постовите и коментарите на социјалните мрежи во врска со катастрофалниот ...
ПРАТЕНИЧКИТЕ БЕЗ КОЛЕГИТЕ РАСПРАВАА ЗА ИСКОРЕНУВАЊЕ НА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЖЕНИТЕ

ПРАТЕНИЧКИТЕ БЕЗ КОЛЕГИТЕ РАСПРАВАА ЗА ИСКОРЕНУВАЊЕ НА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА КОН ЖЕНИТЕ

На јавната расправа на собраниската Комисија за еднакви можности на жените и мажите за говорот на омраза во медиумите насочен кон жените, иако поканет ...
ЛИДЕРОТ НА БРИТАНСКИТЕ НЕОНАЦИСТИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОТКАКО ОТКРИ ДЕКА Е ГЕЈ И ЕВРЕИН

ЛИДЕРОТ НА БРИТАНСКИТЕ НЕОНАЦИСТИ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОТКАКО ОТКРИ ДЕКА Е ГЕЈ И ЕВРЕИН

Лидерот на британските неонацисти се повлече од организацијата Национален фронт и се откажа од своите десничарски убедувања, откако јавно обелодени де ...
ТЕОДОСИЕВСКИ ИСКАЖА ЛИЧЕН, А НЕ ОФИЦИЈАЛЕН СТАВ ЗА ФИЛМОТ НА МИТЕВСКА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

ТЕОДОСИЕВСКИ ИСКАЖА ЛИЧЕН, А НЕ ОФИЦИЈАЛЕН СТАВ ЗА ФИЛМОТ НА МИТЕВСКА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА

Министерството за култура ја повика Лабина Митевска, продуцентката на филмот „Кога денот немаше име“ што го режира сестра и Теона Стругар Митевска, на ...
И СРБИ И ЕСКИМИ ДА ЈА ПОВРЕДЕА АУРОРА, ИСТО ЌЕ РЕАГИРАВ, ВЕЛИ ИРЕНА РИСТИЌ ОТКАКО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ОСОМНИЧИ ЗА РАСИЗАМ

И СРБИ И ЕСКИМИ ДА ЈА ПОВРЕДЕА АУРОРА, ИСТО ЌЕ РЕАГИРАВ, ВЕЛИ ИРЕНА РИСТИЌ ОТКАКО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЈА ОСОМНИЧИ ЗА РАСИЗАМ

„И наопаку да ме превртат, на пола да ме исечат и со најсофистицирани методи да тргнат да бараат, во мене нема да најдат омраза кон никого. Ќе најдат ...
ЃОРЧЕВ ПОБАРА СОБРАНИЕТО ДА НЕ РАБОТИ ПОРАДИ ПУКАЊЕТО НА ТОДОРОВ

ЃОРЧЕВ ПОБАРА СОБРАНИЕТО ДА НЕ РАБОТИ ПОРАДИ ПУКАЊЕТО НА ТОДОРОВ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев побара од претседателот на Собранието Талат Џафери да ја прекине денешната расправа во парламентот поради пукањ ...
СОЛИДАРНОСТ СО НОВИНАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ПОБАРА СЕЕМО ОД ВИЕНА

СОЛИДАРНОСТ СО НОВИНАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА ПОБАРА СЕЕМО ОД ВИЕНА

Организацијата на медиуми од југоисточна Европа (СЕЕМО) повика на солидарност со колегите од Македонија по низата вербални и физички напади на новинар ...
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА Е ЗАГРИЖЕНА ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА ПРОТЕСТИТЕ ПРЕД ДИК

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА Е ЗАГРИЖЕНА ЗА ГОВОРОТ НА ОМРАЗА НА ПРОТЕСТИТЕ ПРЕД ДИК

Европската комисија е загрижена поради тензиите и зголемената негативна реторика во изминатите денови, одговори портпаролката на ЕК на прашањето на аг ...
НЕМА КАЗНА ЗА НАСТАВНИЧКАТА ЗАШТО КРСТОТ НЕ ГО ОДНЕЛА НА ШКОЛО

НЕМА КАЗНА ЗА НАСТАВНИЧКАТА ЗАШТО КРСТОТ НЕ ГО ОДНЕЛА НА ШКОЛО

Наставничката Жанета Петровска од Битола, која синоќа на прославата на ВМРО-ДПМНЕ носеше надгробен крст со името на Зоран Заев нема да биде казнета ни ...
1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ