Таг: градинка

1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ
МОЖЕ ДА СЕ УРНЕ ЦЕЛИОТ ТАВАН НА ГРАДИНКАТА, ФИРМАТА ИМА ПРОПУСТИ ПРИ ИЗВЕДБАТА, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

МОЖЕ ДА СЕ УРНЕ ЦЕЛИОТ ТАВАН НА ГРАДИНКАТА, ФИРМАТА ИМА ПРОПУСТИ ПРИ ИЗВЕДБАТА, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

Таванот на градинката „Мајски цвет“ во скопско Тафталиџе паднал бидејќи не бил направен соодветно и според прописи при реконструкцијата пред две годин ...
ПАДНА ТАВАНОТ ВО ГРАДИНКА ВО СКОПСКИ КАРПОШ, ЈАКИМОВСКИ ВЕЛИ ПОКРИВОТ ПОПУШТИЛ ОД ВРНЕЖИТЕ НА ДОЖД

ПАДНА ТАВАНОТ ВО ГРАДИНКА ВО СКОПСКИ КАРПОШ, ЈАКИМОВСКИ ВЕЛИ ПОКРИВОТ ПОПУШТИЛ ОД ВРНЕЖИТЕ НА ДОЖД

Викендов падна таван во две занимални за деца на градинката „Мајски цвет“ во скопско Тафталиџе. За викенд градинката не работи па во моментот кога тав ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ЕДНА ГРАДИНКА, А СОВЕТОТ НЕ ГО ИЗГЛАСА НИВНИОТ ПРЕТСТАВНИК ВО УПРАВНИОТ ОДБОР

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНА БИТОЛА ЗА УШТЕ ЕДНА ГРАДИНКА, А СОВЕТОТ НЕ ГО ИЗГЛАСА НИВНИОТ ПРЕТСТАВНИК ВО УПРАВНИОТ ОДБОР

Министерството за труд и социјална политика им ги одзеде ингеренциите на Советот на Општина Битола и на градоначалникот Тони Коњановски да одлучуваат ...
СО ПОЛИТИЧКИ ПРЕСМЕТКИ ПОПРЕЧЕНА РАБОТАТА И НА ГРАДИНКАТА „МАЈСКИ ЦВЕТ“ ВО БИТОЛА

СО ПОЛИТИЧКИ ПРЕСМЕТКИ ПОПРЕЧЕНА РАБОТАТА И НА ГРАДИНКАТА „МАЈСКИ ЦВЕТ“ ВО БИТОЛА

Речиси идентична е состојба и во втората по големина битолска градинка „Мајски цвет“ како во најголемата „Естреја Овадија-Мара“ во Битола, сооппштија ...
УАПСЕН КРАДЕЦОТ НА ЗЕЈТИН, БРАШНО, ШЕЌЕР И СМРЗНАТИ ПИЛИЊА ОД ГРАДИНКА ВО ВЕЛЕС

УАПСЕН КРАДЕЦОТ НА ЗЕЈТИН, БРАШНО, ШЕЌЕР И СМРЗНАТИ ПИЛИЊА ОД ГРАДИНКА ВО ВЕЛЕС

МВР објави дека го уапсило лицето осомничено дека од централниот магацин на градинката „Ѕвончица“ во Велес ја украло целата резерва на храна, со која ...
ПОЛИТИЧКА ПРЕСМЕТКА БЛОКИРАШЕ РАБОТА НА ГРАДИНКА СО 900 ДЕЦА ВО БИТОЛА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ОДЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНАТА

ПОЛИТИЧКА ПРЕСМЕТКА БЛОКИРАШЕ РАБОТА НА ГРАДИНКА СО 900 ДЕЦА ВО БИТОЛА, МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД Ѝ ГИ ОДЗЕДЕ ИНГЕРЕНЦИИТЕ НА ОПШТИНАТА

Политичките опструкции и пресметки меѓу локалната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Битола и централната од СДСМ стигнаа дотаму што државата направи ч ...
ОД ГРАДИНКА ВО ВЕЛЕС УКРАДЕНО СЕТО БРАШНО, ЗЕЈТИН, СОЛ, ГРАВ И СИРЕЊЕ ЗА ДЕТСКИТЕ ОБРОЦИ

ОД ГРАДИНКА ВО ВЕЛЕС УКРАДЕНО СЕТО БРАШНО, ЗЕЈТИН, СОЛ, ГРАВ И СИРЕЊЕ ЗА ДЕТСКИТЕ ОБРОЦИ

Утрово кога вработените во 5,30 часот стигнале во Детската градинка „Димче Мирчев“ од Велес, клон 6 Ѕвончица откриле дека е извршена кражба на храната ...
СЕКОЈ НОВ ПРЕДЛОГ НА ЗАКОНОТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА Е ПОЛОШ, КАЗИНО СЕ ОТВОРА ДО ГРАДИНКА, РЕКОА ОД ДВИЖЕЊЕТО „АНТИКОЦКАЊЕ“ НА ПРОТЕСТОТ ВО ТЕТОВО

СЕКОЈ НОВ ПРЕДЛОГ НА ЗАКОНОТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА Е ПОЛОШ, КАЗИНО СЕ ОТВОРА ДО ГРАДИНКА, РЕКОА ОД ДВИЖЕЊЕТО „АНТИКОЦКАЊЕ“ НА ПРОТЕСТОТ ВО ТЕТОВО

Со полчасовна блокада на кружниот тек од булеварот Видое Смилевски-Бато во Тетово, граѓаните и активистите на Движењето „Антикоцкање“ изразија револт ...
ВО НАСЕЛБАТА ПРОЛЕТ ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОЧНУВА СО ГРАДБА НА ГРАДИНКА, СТАРИОТ ДУП ПРЕДВИДУВАШЕ ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ

ВО НАСЕЛБАТА ПРОЛЕТ ОПШТИНА ЦЕНТАР ПОЧНУВА СО ГРАДБА НА ГРАДИНКА, СТАРИОТ ДУП ПРЕДВИДУВАШЕ ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ

Општина Центар во јули ќе стартува со изградба на градинка во населба Пролет.  На местото каде што со претходниот план се предвидуваше изградба на дел ...
МАЈОНЕЗОТ ЦЕЛОСНО ЌЕ СЕ ИСФРЛИ ОД ИСХРАНАТА ВО ГРАДИНКИТЕ ПО ТРУЕЊЕТО СО ПАШТЕТА ОД ТУНА ВО КУМАНОВО

МАЈОНЕЗОТ ЦЕЛОСНО ЌЕ СЕ ИСФРЛИ ОД ИСХРАНАТА ВО ГРАДИНКИТЕ ПО ТРУЕЊЕТО СО ПАШТЕТА ОД ТУНА ВО КУМАНОВО

Мајонезот целосно ќе се исфрли од исхраната во детските градинки, велат од Министерството за труд и социјална политика по труењето на шеесетина деца в ...
1 2 3 6 10 / 59 НАПИСИ