Таг: Градско

И ЗА СМЕНА НА ВОДОВОДНА ЦЕВКА ВО БИТОЛА ТРЕБА ДОЗВОЛА ОД УПРАВАТА ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, ПОСТАПКАТА ТРАЕ СО ГОДИНИ

И ЗА СМЕНА НА ВОДОВОДНА ЦЕВКА ВО БИТОЛА ТРЕБА ДОЗВОЛА ОД УПРАВАТА ЗА КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО, ПОСТАПКАТА ТРАЕ СО ГОДИНИ

Законот за старо градско јадро, со кој пред пет години над 109 хектари од Битола беа прогласени за споменичка целина, ги успорува проектите за реконст ...
НАПУШТЕНИОТ МОТЕЛ „ИНТЕРНАЦИОНАЛ“ БЛИЗУ ГРАДСКО ПРОДАДЕН ЗА 65.000 ЕВРА И ЌЕ СТАНЕ ОДМОРАЛИШТЕ

НАПУШТЕНИОТ МОТЕЛ „ИНТЕРНАЦИОНАЛ“ БЛИЗУ ГРАДСКО ПРОДАДЕН ЗА 65.000 ЕВРА И ЌЕ СТАНЕ ОДМОРАЛИШТЕ

Поранешниот мотел на велешки „Интернационал“, кој се наоѓа близу Градско, е продаден по пат на електронско наддавање, соопшти Општина Градско, во чија ...
ДВЕГОДИШНО ДЕТЕ СЕ УДАВИ ВО КАНАЛ ЗА НАВОДНУВАЊЕ КАЈ ГРАДСКО

ДВЕГОДИШНО ДЕТЕ СЕ УДАВИ ВО КАНАЛ ЗА НАВОДНУВАЊЕ КАЈ ГРАДСКО

Двегодишно дете вчеравечер се удавило во близина на Градско. Родителите на детето, кои биле од скопската населба Шуто Оризари, престојувале во Долно Ч ...
ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ ЌЕ БИДЕ РЕКОНСТРУИРАН ДЕЛ ОД ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП, НАЈАВИЈА СУГАРЕСКИ И КИТАНОВ

ДО КРАЈОТ НА МЕСЕЦОВ ЌЕ БИДЕ РЕКОНСТРУИРАН ДЕЛ ОД ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП, НАЈАВИЈА СУГАРЕСКИ И КИТАНОВ

До крајот на месецов ќе заврши реконструкцијата на делот од патот од Градско до Прилеп на делницата од Дреново до Фариш, најавија денеска министерот з ...
СТАРИТЕ ПАТАРИНИ КАЈ ГРАДСКО СЕ ГОЛЕМА ОПАСНОСТ, РЕАГИРААТ ВОЗАЧИТЕ ПО ДВЕТЕ СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ

СТАРИТЕ ПАТАРИНИ КАЈ ГРАДСКО СЕ ГОЛЕМА ОПАСНОСТ, РЕАГИРААТ ВОЗАЧИТЕ ПО ДВЕТЕ СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ

Петочната сообраќајна несреќа на напуштената наплатна рампа кај Градско е втора за дваесетина дена, информираа од СВР Велес. Ова доаѓа по реакциите на ...
ДВЕ ИЛЈАДИ МЕТРИ КУБНИ ГРАДЕЖЕН ШУТ И СМЕТ СОБРАНИ ОД ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ВО ВЕЛЕШКО

ДВЕ ИЛЈАДИ МЕТРИ КУБНИ ГРАДЕЖЕН ШУТ И СМЕТ СОБРАНИ ОД ДИВИТЕ ДЕПОНИИ ВО ВЕЛЕШКО

Исчистена e и последната дива депонија, близу влезот на Велес од правец на Градско, кај вливот на Тополка во Вардар, па сите црни точки во околината н ...
16 ПОЖАРНИКАРИ ПРЕД ПЕНЗИЈА ЧУВААТ ОД ПОЖАР ТРИ ОПШТИНИ ВО ВЕЛЕШКО

16 ПОЖАРНИКАРИ ПРЕД ПЕНЗИЈА ЧУВААТ ОД ПОЖАР ТРИ ОПШТИНИ ВО ВЕЛЕШКО

Само 16 пожарникари ја чуваат од пожар територијата на три општини, Велес, Градско и Чашка. Освен во Општина Велес, оваа единица интервенира и во сосе ...
ОДРОНОТ КОНЕЧНО РАСЧИСТЕН, ПАТОТ НА ИЗЛЕЗОТ ОД ВЕЛЕС СЛОБОДЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ

ОДРОНОТ КОНЕЧНО РАСЧИСТЕН, ПАТОТ НА ИЗЛЕЗОТ ОД ВЕЛЕС СЛОБОДЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ

По 24 дена забрана за користење на регионалниот пат Велес - Градско, тој од претпладнево е повторно отворен за сообраќај. За ова информираа од Центаро ...
КАРПИТЕ ОД ПРУГАТА КАЈ ВЕЛЕС ОТСТРАНЕТИ, ПАТОТ КОН ГРАДСКО УШТЕ Е БЛОКИРАН

КАРПИТЕ ОД ПРУГАТА КАЈ ВЕЛЕС ОТСТРАНЕТИ, ПАТОТ КОН ГРАДСКО УШТЕ Е БЛОКИРАН

Македонски железници - Инфраструктура ноќеска го расчисти одронот на камења, кој беше на пругата Велес  - Градско, на излезот од Велес.  Пругата е про ...
СДСМ ПО 17 ГОДИНИ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ГРАДСКО, А ПОБЕДИ И ВО ЧАШКА

СДСМ ПО 17 ГОДИНИ ДОБИ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ГРАДСКО, А ПОБЕДИ И ВО ЧАШКА

Според официјалните, но не и конечни резултати објавени од Државната изборна комисија (ДИК) во вториот круг на изборите за градоначалник победија канд ...
10 / 10 НАПИСИ