Таг: гранатирање

1 2 10 / 14 НАПИСИ
НИЗА НАПАДИ НА РУСКИ ПОГРАНИЧНИ РЕГИОНИ, ДВЕ ЖЕНИ ЗАГИНАЛЕ ВО БЕЛГОРОД

НИЗА НАПАДИ НА РУСКИ ПОГРАНИЧНИ РЕГИОНИ, ДВЕ ЖЕНИ ЗАГИНАЛЕ ВО БЕЛГОРОД

Две жени се убиени во гранатирањето на рускиот пограничен регион Белгород, изјави гувернерот Вјачеслав Гладков. Тој кажа дека тие биле погодени со шра ...
ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ НА РУСКАТА ТЕРИТОРИЈА, СО ДРОНОВИ ПОГОДЕНИ ДВЕ РАФИНЕРИИ ВО КРАСНОДАР

ПРОДОЛЖУВААТ НАПАДИТЕ НА РУСКАТА ТЕРИТОРИЈА, СО ДРОНОВИ ПОГОДЕНИ ДВЕ РАФИНЕРИИ ВО КРАСНОДАР

По вчерашниот напад со дронови на Москва, за кој Украина не презеде одговорност, денеска на ист начин биле нападнати две нафтени рафинерии во рускиот ...
РУСКИТЕ СИЛИ ГО ПРЕТВОРИЈА УКРАИНСКИОТ ГРАД МАРИНКА ВО ПУСТОШ БЕЗ УСЛОВИ ЗА ЖИВОТ

РУСКИТЕ СИЛИ ГО ПРЕТВОРИЈА УКРАИНСКИОТ ГРАД МАРИНКА ВО ПУСТОШ БЕЗ УСЛОВИ ЗА ЖИВОТ

Пред почетокот на руската инвазија, Маринка била дом на 9.000 луѓе, а денес е град на духови и буквално срамнета со земја. Снимки направени со дрон пр ...
НЕМА ОПРАВДУВАЊЕ ЗА РУСИЈА КОЈА КОНТИНУИРАНО ГРАНАТИРА ЦИВИЛНИ ЦЕЛИ, ВЕЛИ ОСМАНИ ВО ПРВАТА ПОСЕТА НА УКРАИНА КАКО ПРЕТСЕДАВАЧ НА ОБСЕ

НЕМА ОПРАВДУВАЊЕ ЗА РУСИЈА КОЈА КОНТИНУИРАНО ГРАНАТИРА ЦИВИЛНИ ЦЕЛИ, ВЕЛИ ОСМАНИ ВО ПРВАТА ПОСЕТА НА УКРАИНА КАКО ПРЕТСЕДАВАЧ НА ОБСЕ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска е во прва посета на Украина како претседавач на ОБСЕ и притоа го осуди рускиот напад на станбена ...
ВО ХЕРСОН НЕОДАМНА СЕ СЛАВЕШЕ ОСЛОБОДУВАЊЕТО, А СЕГА ЦИВИЛИТЕ БЕГААТ ПОРАДИ ЗАСИЛЕНИТЕ РУСКИ ГРАНАТИРАЊА

ВО ХЕРСОН НЕОДАМНА СЕ СЛАВЕШЕ ОСЛОБОДУВАЊЕТО, А СЕГА ЦИВИЛИТЕ БЕГААТ ПОРАДИ ЗАСИЛЕНИТЕ РУСКИ ГРАНАТИРАЊА

Цивилите бегаат од неодамна ослободениот украински град Херсон откако руските сили ги засилија артилериските напади во изминатите денови. Украинската ...
РУСИЈА ГО НАПАЃА ЦЕЛИОТ ФРОНТ ВО ДОЊЕЦК ВО ОБИД ДА ОБЕЗБЕДИ ДЕЛ ОД ТЕРИТОРИЈАТА ШТО ЈА ПРОГЛАСИ ЗА СВОЈА

РУСИЈА ГО НАПАЃА ЦЕЛИОТ ФРОНТ ВО ДОЊЕЦК ВО ОБИД ДА ОБЕЗБЕДИ ДЕЛ ОД ТЕРИТОРИЈАТА ШТО ЈА ПРОГЛАСИ ЗА СВОЈА

Руските сили го гранатираат целиот фронт во регионот Доњецк, кажа регионалниот гуверенр Павло Куриленко, што се смета за обид на Москва да обезбеди ба ...
20 ЗАГИНАТИ ВО НОВ НАПАД НА РУСКИТЕ СИЛИ ВРЗ ЦИВИЛЕН КОНВОЈ ЗА ЕВАКУАЦИЈА ВО ХАРКИВСКИОТ РЕГИОН

20 ЗАГИНАТИ ВО НОВ НАПАД НА РУСКИТЕ СИЛИ ВРЗ ЦИВИЛЕН КОНВОЈ ЗА ЕВАКУАЦИЈА ВО ХАРКИВСКИОТ РЕГИОН

Висок украински функционер рече дека руските сили денеска гранатирале цивилен конвој за евакуација во североисточниот дел на земјата, при што загинале ...
ОКУПИРАНАТА НУКЛЕАРКА ЗАПОРОЖЈЕ ЈА ИЗГУБИ ВРСКАТА СО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ДАЛНОВОД

ОКУПИРАНАТА НУКЛЕАРКА ЗАПОРОЖЈЕ ЈА ИЗГУБИ ВРСКАТА СО СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ДАЛНОВОД

Окупираната нуклеарна централа Запорожје ја изгуби врската со својот последен преостанат далновод, објави Меѓународната агенција за атомска енергија ( ...
ОН ПОБАРАА ДА СЕ ФОРМИРА ДЕМИЛИТАРИЗИРАНА ЗОНА ОКОЛУ НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ КАТАСТРОФА

ОН ПОБАРАА ДА СЕ ФОРМИРА ДЕМИЛИТАРИЗИРАНА ЗОНА ОКОЛУ НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ КАТАСТРОФА

Русија и Украина продолжија меѓусебно да се обвинуваат за гранатирањето на најголемата нуклеарна централа во Европа, додека Обединетите нации предупре ...
НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО РУСКИОТ ПОГРАНИЧЕН ГРАД БЕЛГОРОД

НАЈМАЛКУ ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИИ ВО РУСКИОТ ПОГРАНИЧЕН ГРАД БЕЛГОРОД

Најмалку три лица загинаа, а десетици домови се оштетени во експлозии во рускиот град Белгород близу границата со Украина, изјави регионалниот гуверне ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ