Таг: граничен премин

1 2 3 20 / 30 НАПИСИ
ВОЗРАСНА ДВОЈКА СЕКОЈ ДЕН СЕ СРЕЌАВА НА ГЕРМАНСКО-ДАНСКАТА ГРАНИЦА

ВОЗРАСНА ДВОЈКА СЕКОЈ ДЕН СЕ СРЕЌАВА НА ГЕРМАНСКО-ДАНСКАТА ГРАНИЦА

Возрасна двојка се здоби со популарност среде пандемијата на коронавирусот благодарение на своите секојдневни средби на еден граничен премин. Инга ...
ОТВОРЕНИ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ ЗА ЗАГЛАВЕНИТЕ НА АЕРОДРОМИ ИЛИ НА ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ

ОТВОРЕНИ ТЕЛЕФОНСКИ ЛИНИИ ЗА ЗАГЛАВЕНИТЕ НА АЕРОДРОМИ ИЛИ НА ГРАНИЧНИ ПРЕМИНИ

Министерството за надворешни работи отвори телефонски линии за македонските државјани кои се заглавени на гранични премини или на аеродроми во други д ...
ШОФЕРОТ НА АВТОБУСОТ НЕМА КОРОНАВИРУС, НО ОСТАНУВА ВО ИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

ШОФЕРОТ НА АВТОБУСОТ НЕМА КОРОНАВИРУС, НО ОСТАНУВА ВО ИЗОЛАЦИЈА 14 ДЕНА

Шоферот на автобусот со кој на 27 февруари допатувале двајцата новозаболени пациенти од Дебар, нема коронавирус, информираа од Министерството за здрав ...
РУСИН ИЗГРАДИЛ ЛАЖЕН ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО ФИНСКА ЗА ДА ШВЕРЦА МИГРАНТИ

РУСИН ИЗГРАДИЛ ЛАЖЕН ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО ФИНСКА ЗА ДА ШВЕРЦА МИГРАНТИ

Руската полиција уапси маж кој изградил лажен граничен премин во шума во близина на границата со Финска, ветувајќи им на мигранти дека ќе ги прошверца ...
ЕУ ОБЕЗБЕДИ 4,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН МАРКОВА НОГА, НО НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА ЌЕ СЕ ОТВОРИ

ЕУ ОБЕЗБЕДИ 4,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН МАРКОВА НОГА, НО НЕ СЕ ЗНАЕ КОГА ЌЕ СЕ ОТВОРИ

Во изградба е граничниот премин кај Маркова Нога во Преспа. Обезбедени се 4,5 милиони евра за неговото отворање, со цел да се подобрат комуникацијата ...
СО НОВИОТ КОНЦЕПТ ВРЕМЕТО НА МИНУВАЊЕ НА ГРАНИЦАТА ЌЕ СЕ СКРАТИ ЗА ПОЛОВИНА, КАЖА ЗАЕВ НА ОТВОРАЊЕТО НА ЗАЕДНИЧКИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ-ПРЕШЕВО

СО НОВИОТ КОНЦЕПТ ВРЕМЕТО НА МИНУВАЊЕ НА ГРАНИЦАТА ЌЕ СЕ СКРАТИ ЗА ПОЛОВИНА, КАЖА ЗАЕВ НА ОТВОРАЊЕТО НА ЗАЕДНИЧКИОТ ПРЕМИН ТАБАНОВЦЕ-ПРЕШЕВО

Премиерите Зоран Заев и Ана Брнабиќ денеска го означија почетокот на функционирањето на заедничкиот граничен премин Табановце-Прешево, кој предвидува ...
УАПСЕНИ ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА

УАПСЕНИ ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА

Петмина полициски службеници се уапсени на граничниот премин Богородица во заедничка акција на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги ...
ЗАТВОРЕН ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН НОВО СЕЛО-ЗЛАТАРЕВО, ПОРАДИ ПОЖАР НА БУГАРСКАТА СТРАНА

ЗАТВОРЕН ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН НОВО СЕЛО-ЗЛАТАРЕВО, ПОРАДИ ПОЖАР НА БУГАРСКАТА СТРАНА

Попладнево е затворен за сообраќај граничниот премин Ново Село-Златарево, поради пожар што избувнал на бугарска страна, соопшти Министерството за внат ...
7.000 ГРАЃАНИ ЗАМИНАА ВО ГРЦИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН САМО ПРЕКУ „БОГОРОДИЦА”

7.000 ГРАЃАНИ ЗАМИНАА ВО ГРЦИЈА ЗА ВЕЛИГДЕН САМО ПРЕКУ „БОГОРОДИЦА”

Околу седум илјади македонски граѓани заклучно со 12 часот ја напуштија државата преку граничниот премин Богородица во изминативе 24 часа. Тие заминаа ...
НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО ГРЦИЈА КАЈ КАВАДАРЦИ, НАЈАВИЈА ЗАЕВ И ЦИПРАС

НОВ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН СО ГРЦИЈА КАЈ КАВАДАРЦИ, НАЈАВИЈА ЗАЕВ И ЦИПРАС

Отворање на нов граничен премин меѓу Грција и Македонија, најави премиерот Зоран Заев на заедничката прес конференција со грчкиот премиер Алексис Ципр ...
1 2 3 20 / 30 НАПИСИ