Таг: граница

1 2 3 7 10 / 63 НАПИСИ
НЕ СЕ ДОЗВОЛИ НИ ПОГАЧА ДА БИДЕ ПОДЕЛЕНА НА ПРЕМИНОТ МАРКОВА НОГА КАКО СИМБОЛ НА ПРИЈАТЕЛСТВО, ВЕЛАТ ГРЧКИТЕ УЧЕСНИЦИ НА ТУРАТА СО ЏИПОВИ ВО ПРЕСПА

НЕ СЕ ДОЗВОЛИ НИ ПОГАЧА ДА БИДЕ ПОДЕЛЕНА НА ПРЕМИНОТ МАРКОВА НОГА КАКО СИМБОЛ НА ПРИЈАТЕЛСТВО, ВЕЛАТ ГРЧКИТЕ УЧЕСНИЦИ НА ТУРАТА СО ЏИПОВИ ВО ПРЕСПА

Учесниците во петтата оф роуд тура што викендов се одржа во грчкиот дел на Преспа се обиделе, по стар обичај од тие краишта, да поделат погача со жите ...
ВОЈНИЦИ И ВОЕНА ОПРЕМА ВЛЕГОА ВО УКРАИНА ОД БЕЛОРУСИЈА, ВЕЛИ УКРАИНСКАТА ГРАНИЧНА СЛУЖБА

ВОЈНИЦИ И ВОЕНА ОПРЕМА ВЛЕГОА ВО УКРАИНА ОД БЕЛОРУСИЈА, ВЕЛИ УКРАИНСКАТА ГРАНИЧНА СЛУЖБА

Украинската гранична служба вели дека трупи ја нападнале Украина од Белорусија. „Околу 5 часот наутро, државната граница на Украина во областа со Р ...
АВСТРАЛИЈА ПО ДВЕ ГОДИНИ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СТРАНСКИТЕ ПАТНИЦИ

АВСТРАЛИЈА ПО ДВЕ ГОДИНИ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СТРАНСКИТЕ ПАТНИЦИ

Австралија ќе ги отвори своите граници за вакцинираните туристи за првпат по речиси две години. „Ако сте примиле два дози, добредојдени сте во Австра ...
22 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈKATA МЕЃУ ТРИ ВОЗИЛА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ПОЛН СО ДУПКИ КОЈ ВОДИ ДО ГРЧКА ГРАНИЦА, А ТРИ ГОДИНИ ЈА ЧЕКА ПОПРАВКАТА ВЕТЕНА ОД СУГАРЕСКИ

22 ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈKATA МЕЃУ ТРИ ВОЗИЛА НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ПОЛН СО ДУПКИ КОЈ ВОДИ ДО ГРЧКА ГРАНИЦА, А ТРИ ГОДИНИ ЈА ЧЕКА ПОПРАВКАТА ВЕТЕНА ОД СУГАРЕСКИ

Во сообраќајната несреќа меѓу три возила вчера на Краварски пат во Битола повредени се 22 патници, соопшти СВР Битола. Меѓу нив еден е 20-годишен воза ...
МАЖОТ КОЈ ВИКЕНДОВ ПРЕБЕГНА НАЗАД ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА ИМАЛ ТЕЖОК ЖИВОТ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

МАЖОТ КОЈ ВИКЕНДОВ ПРЕБЕГНА НАЗАД ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА ИМАЛ ТЕЖОК ЖИВОТ ВО ЈУЖНА КОРЕЈА

Мажот кој викендов пребегна од Јужна во Северна Кореја пред една година го направил истото опасно минување во спротивна насока и сега се вратил дома о ...
ПРЕСПИЈ И ЗАБОРАВИ

ПРЕСПИЈ И ЗАБОРАВИ

Животот ни е парализиран во процепот помеѓу две мнозинства и две несреќи. ...
ГРУПИ МИГРАНТИ ЈА УРНАЛЕ ОГРАДАТА И ВЛЕГЛЕ ВО ПОЛСКА, ПРЕМИЕРОТ МОРАВЈЕЦКИ ГО ОБВИНИ ПУТИН ЗА КРИЗАТА

ГРУПИ МИГРАНТИ ЈА УРНАЛЕ ОГРАДАТА И ВЛЕГЛЕ ВО ПОЛСКА, ПРЕМИЕРОТ МОРАВЈЕЦКИ ГО ОБВИНИ ПУТИН ЗА КРИЗАТА

Две големи групи мигранти успеале да се пробијат преку границата и да влезат од Белорусија во Полска, каде што ситуацијата веќе неколку дена е тензичн ...
ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ НА МОЖНА ЕСКАЛАЦИЈА НА МИГРАНТСКАТА КРИЗА НА ГРАНИЦАТА СО БЕЛОРУСИЈА, ГЕРМАНИЈА ПОБАРА ПОМОШ ОД ЕУ

ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ НА МОЖНА ЕСКАЛАЦИЈА НА МИГРАНТСКАТА КРИЗА НА ГРАНИЦАТА СО БЕЛОРУСИЈА, ГЕРМАНИЈА ПОБАРА ПОМОШ ОД ЕУ

Полска предупреди на можна вооружена ескалација на ситуацијата додека мигрантите продолжуваат да се собираат на нејзината источна граница со Белорусиј ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ИСПИТУВА КОЈ И ЗОШТО ЈА ОСТАВИЛ МАРИХУАНАТА ПОД СЕДИШТА ПО ЗАПЛЕНАТА ВО 2016, ОТКАКО ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ СЕ ПОСРАМОТИЈА НА ВЛЕЗ ВО ЦРНА ГОРА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ИСПИТУВА КОЈ И ЗОШТО ЈА ОСТАВИЛ МАРИХУАНАТА ПОД СЕДИШТА ПО ЗАПЛЕНАТА ВО 2016, ОТКАКО ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ СЕ ПОСРАМОТИЈА НА ВЛЕЗ ВО ЦРНА ГОРА

Двајцата инспектори од одделот за компјутерски криминал од МВР кои беа фатени со стара марихуана пикната во бункер во 2016 година во колата на албанск ...
НА ПАТОТ БИТОЛА – ГРЧКА ГРАНИЦА НЕ СЕ КРПАТ НИ ДУПКИТЕ, А НОВ ЕКСПРЕСЕН ПАТ ОСТАНА САМО ВО ВЕТУВАЊАТА ОД ПРЕД ДВЕ ГОДИНИ

НА ПАТОТ БИТОЛА – ГРЧКА ГРАНИЦА НЕ СЕ КРПАТ НИ ДУПКИТЕ, А НОВ ЕКСПРЕСЕН ПАТ ОСТАНА САМО ВО ВЕТУВАЊАТА ОД ПРЕД ДВЕ ГОДИНИ

Експресниот пат од Битола до грчка граница засега останува исцртан само на хартија во проектите и во ветувањата на политичарите дадени уште пред две г ...
1 2 3 7 10 / 63 НАПИСИ