Таг: граница

1 2 3 4 5 20 / 43 НАПИСИ
АВСТРИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ НА 16 ЈУНИ ЗА 31 ЗЕМЈА, НЕ И ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

АВСТРИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ НА 16 ЈУНИ ЗА 31 ЗЕМЈА, НЕ И ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Австрија на 16 јуни ќе ги укине контролите на границата со Италија, како и задолжителниот карантин за државјаните на повеќе од 20 европски земји, обја ...
ЦРНА ГОРА ИМ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

ЦРНА ГОРА ИМ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Црна Гора им забрани влез во земјата на државјаните на Македонија откако во изминатите денови имаше пораст на бројот на заразени со коронавирус. Цр ...
МИСЛАМ ДЕКА АЛБАНИЈА ЌЕ СЕ ОТВОРИ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ ВО РЕГИОНОВ, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

МИСЛАМ ДЕКА АЛБАНИЈА ЌЕ СЕ ОТВОРИ ЗА СИТЕ ГРАЃАНИ ВО РЕГИОНОВ, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров вели дека разговарале со албанските власти во врска со отворањето на границата и мисли дека отворањето ...
АЛБАНИЈА НА 1 ЈУНИ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА АЛБАНЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

АЛБАНИЈА НА 1 ЈУНИ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА АЛБАНЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Албанија од 1 јуни ќе им дозволи влез во земјата на Албанците кои се државјани на Македонија, Косово и Црна Гора, објави премиерот Еди Рама. „Презе ...
АРМИЈАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ДРЖАВНИ ОБЈЕКТИ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

АРМИЈАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ДРЖАВНИ ОБЈЕКТИ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

Од денеска Армијата се вклучува во спроведување на мерките за спречување на понатамошно ширење на коронавирусот, кажа министерката за одбрана Радмила ...
СЕ ЗАТВОРА АМЕРИКАНСКО-КАНАДСКАТА ГРАНИЦА

СЕ ЗАТВОРА АМЕРИКАНСКО-КАНАДСКАТА ГРАНИЦА

Претседателот на САД Доналд Трамп и премиерот на Канада Џастин Трудо договорија затворање на американско-канадската граница за сите несуштински патува ...
НАД 200.000 ЗАРАЗЕНИ И 8.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЕВРОПА СЕ ЗАТВОРИ И СОЗДАДЕ ХАОС НА ГРАНИЦИТЕ

НАД 200.000 ЗАРАЗЕНИ И 8.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ЕВРОПА СЕ ЗАТВОРИ И СОЗДАДЕ ХАОС НА ГРАНИЦИТЕ

Бројката заразени со коронавирусот на светско ниво надмина 200.000, додека Европската Унија почна да враќа луѓе кои не се нејзини државјани откако вче ...
ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЈА ЗАТВОРИ СВОЈАТА ГРАНИЦА НА 30 ДЕНА

ЕВРОПСКАТА УНИЈА ЈА ЗАТВОРИ СВОЈАТА ГРАНИЦА НА 30 ДЕНА

Европската Унија донесе одлука да ги затвори своите граници на 30 дена среде пандемијата на коронавирусот. Мерката ќе се примени на 26-те земји членки ...
ТРАМП БАРАЛ ДА СЕ ПУКА ВО НОЗЕТЕ НА МИГРАНТИТЕ И НА ГРАНИЦАТА ДА СЕ ИСКОПААТ РОВОВИ СО АЛИГАТОРИ, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

ТРАМП БАРАЛ ДА СЕ ПУКА ВО НОЗЕТЕ НА МИГРАНТИТЕ И НА ГРАНИЦАТА ДА СЕ ИСКОПААТ РОВОВИ СО АЛИГАТОРИ, СЕ ВЕЛИ ВО НОВА КНИГА

Доналд Трамп предлагал на мигрантите да им се пука во нозе, се вели во новата книга што ја објавија двајца новинари на „Њујорк тајмс“. Книгата насл ...
БУГАРИТЕ СИ НАПРАВИЈА УЛИЧЕН ПАЗАР ВО ИСЕЛЕНОТО НОВО СЕЛО

БУГАРИТЕ СИ НАПРАВИЈА УЛИЧЕН ПАЗАР ВО ИСЕЛЕНОТО НОВО СЕЛО

Жителите од пограничните места од соседна Бугарија се секојдневна слика во струмичката Општина Ново Село. Најмногу ги има во четврток и сабота кога во ...
1 2 3 4 5 20 / 43 НАПИСИ