Таг: граници

1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ
ГАБОН ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ТРИ ДЕНА ПО ПУЧОТ

ГАБОН ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ТРИ ДЕНА ПО ПУЧОТ

Габон денеска повторно ги отвори границите, изјави портпаролот на армијата, три дена откако ги затвори за време на воениот удар во кој беше соборен пр ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗГРАДИ ОГРОМЕН ЅИД НА ГРАНИЦИТЕ СО КИНА И РУСИЈА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ВО ПАНДЕМИЈАТА ИЗГРАДИ ОГРОМЕН ЅИД НА ГРАНИЦИТЕ СО КИНА И РУСИЈА

За Севернокорејците, северната граница на земјата долго време нудеше редок пристап до надворешни информации, трговски можности и најдобра опција за он ...
КИНА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ПО ТРИ ГОДИНИ ДОДЕКА ГО БЕЛЕЖИ НАЈГОЛЕМОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ДОСЕГА

КИНА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ПО ТРИ ГОДИНИ ДОДЕКА ГО БЕЛЕЖИ НАЈГОЛЕМОТО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ ДОСЕГА

Кина ќе го укине задолжителниот карантин за патниците кои влегуваат во земјата од 8 јануари, што е последното значајно отстапување од досегашната стро ...
НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ ГО УКИНЕ КАРАНТИНОТ ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА И ЌЕ ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ

НОВ ЗЕЛАНД ЌЕ ГО УКИНЕ КАРАНТИНОТ ЗА ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА И ЌЕ ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ

Владата на Нов Зеланд денеска кажа дека ќе го укине карантинот патниците за влез во земјата и повторно ќе ги отвори границите, промена што ја поздрави ...
САД ПО 20 МЕСЕЦИ ГИ ОТВОРААТ ГРАНИЦИТЕ ЗА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ ПАТНИЦИ

САД ПО 20 МЕСЕЦИ ГИ ОТВОРААТ ГРАНИЦИТЕ ЗА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ ПАТНИЦИ

САД денеска ги отвораат своите граници за целосно вакцинираните странски патници, укинувајќи ја забраната што Доналд Трамп ја воведе пред 20 месеци по ...
НА ГРАНИЦИТЕ ПАК СЕ ЧЕКА ПО 24 ЧАСА, ИТНО МОРА ДА СЕ СРАБОТИ ТОА ШТО ГО ДОГОВОРИВМЕ, КАЖАА ВУЧИЌ, РАМА И ДИМИТРОВ

НА ГРАНИЦИТЕ ПАК СЕ ЧЕКА ПО 24 ЧАСА, ИТНО МОРА ДА СЕ СРАБОТИ ТОА ШТО ГО ДОГОВОРИВМЕ, КАЖАА ВУЧИЌ, РАМА И ДИМИТРОВ

На граничните премини меѓу Македонија, Србија и Албанија и понатаму транспортерите чекаат и по 24 часа за да ја минат границата. Ова како што рекоа пр ...
СЕМЕЈСТВА СЕ ОБЕДИНИЈА НА АЕРОДРОМОТ ВО СИДНЕЈ ОТКАКО АВСТРАЛИЈА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ПО 20 МЕСЕЦИ

СЕМЕЈСТВА СЕ ОБЕДИНИЈА НА АЕРОДРОМОТ ВО СИДНЕЈ ОТКАКО АВСТРАЛИЈА ГИ ОТВОРИ ГРАНИЦИТЕ ПО 20 МЕСЕЦИ

Солзи, прегратки и смеа го исполнија меѓународниот аеродром во Сиднеј откако Австралија денеска ги отвори своите граници за првпат по 20 месеци, овозм ...
ОД 1 ЈАНУАРИ 2023 НЕМА ДА ИМА ГРАНИЦИ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И АЛБАНИЈА, ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ, ВУЧИЌ И РАМА

ОД 1 ЈАНУАРИ 2023 НЕМА ДА ИМА ГРАНИЦИ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И АЛБАНИЈА, ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ, ВУЧИЌ И РАМА

Меѓу Македонија, Србија и Албанија од први јануари 2023 нема да има граници и движењето на граѓаните и превозниците ќе биде слободно. Ова го договориј ...
ОД 14 МАЈ ГРЦИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ ИЛИ СО ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ОД 14 МАЈ ГРЦИЈА ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ ИЛИ СО ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, КАЖА ФИЛИПЧЕ

На 14 мај ќе се отворат границите за македонските граѓани со Грција во Дојран и Богородица, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Границ ...
ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ПРОМОВИРАШЕ ОТВОРЕНИ И БЕЗБЕДНИ ГРАНИЦИ ВО ПРОЕКТ НА ЕУ

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ПРОМОВИРАШЕ ОТВОРЕНИ И БЕЗБЕДНИ ГРАНИЦИ ВО ПРОЕКТ НА ЕУ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска го презентираше проектот за интегририрано гранично управување кој се спроведува во соработка с ...
1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ