Таг: Грузија

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА СТРАНСКИТЕ СИЛИ ПОТТИКНУВААТ ПРОТЕСТИ ВО ГРУЗИЈА И ПРЕДУПРЕДИ НА МОЖНИ ПРОВОКАЦИИ

РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА СТРАНСКИТЕ СИЛИ ПОТТИКНУВААТ ПРОТЕСТИ ВО ГРУЗИЈА И ПРЕДУПРЕДИ НА МОЖНИ ПРОВОКАЦИИ

Москва ги обвини странските земји за поттикнување масовни протести во Грузија, споредувајќи ги со обид за државен удар, што треба да создаде тензии на ...
ГРУЗИСКАТА ВЛАДА ГО ПОВЛЕЧЕ СПОРНИОТ ЗАКОН ЗА СТРАНСКИ АГЕНТИ ПО ДВА ДЕНА НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ

ГРУЗИСКАТА ВЛАДА ГО ПОВЛЕЧЕ СПОРНИОТ ЗАКОН ЗА СТРАНСКИ АГЕНТИ ПО ДВА ДЕНА НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ

Владејачката партија во Грузија објави дека го повлекува контроверзниот предлог-закон за странски агенти, што следува по две ноќи насилни протести про ...
ГРУЗИЈА БЕЛЕЖИ НЕОЧЕКУВАН ЕКОНОМСКИ БУМ ОТКАКО СТАНА ПРИБЕЖИШТЕ ЗА НАД 110.000 РУСИ КОИ ИЗБЕГАА ОД ВОЈНАТА НА ПУТИН

ГРУЗИЈА БЕЛЕЖИ НЕОЧЕКУВАН ЕКОНОМСКИ БУМ ОТКАКО СТАНА ПРИБЕЖИШТЕ ЗА НАД 110.000 РУСИ КОИ ИЗБЕГАА ОД ВОЈНАТА НА ПУТИН

Додека Европа се бори со последиците од војната во Украина, една мала држава ужива неочекуван економски бум. Грузија е на патот да стане една од најб ...
ОТЦЕПЕНИОТ ГРУЗИСКИ РЕГИОН ЈУЖНА ОСЕТИЈА ВО ЈУЛИ ЌЕ ОДРЖИ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ПРИКЛУЧУВАЊЕ НА РУСИЈА

ОТЦЕПЕНИОТ ГРУЗИСКИ РЕГИОН ЈУЖНА ОСЕТИЈА ВО ЈУЛИ ЌЕ ОДРЖИ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ПРИКЛУЧУВАЊЕ НА РУСИЈА

Лидерот на отцепениот грузиски регион Јужна Осетија најави дека на 17 јули ќе се одржи референдум за приклучување на Русија. „Анатоли Бибилов потпи ...
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДА АПЛИКАЦИИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО НА УКРАИНА, ГРУЗИЈА И МОЛДАВИЈА

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДА АПЛИКАЦИИТЕ ЗА ЧЛЕНСТВО НА УКРАИНА, ГРУЗИЈА И МОЛДАВИЈА

Европската комисија ќе ги разгледува апликациите за членство во ЕУ од Украина, Грузија и Молдавија. Одлуката за разгледување на апликациите, донесена ...
ЉУПЧО И РАМИЗ

ЉУПЧО И РАМИЗ

Парите на чесните мора паметно да се потрошат. Да се наградат нечесните. ...
90. МИНУТА

90. МИНУТА

Истече рокот на ултиматумот кој ни го даде Бугарија да станеме Бугари. Како сакаат да ги сакаме кога на две генерации Македонци им ја уништуваат иднин ...
ФИЛИПЧЕ ПОВИКА ДА СЕ СЛАВИ СО УСУЛ ПО ПЛАСМАНОТ НА ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

ФИЛИПЧЕ ПОВИКА ДА СЕ СЛАВИ СО УСУЛ ПО ПЛАСМАНОТ НА ФУДБАЛСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Министерот за здравство Венко Филипче ги повика граѓаните пласманот на Европското првенство да го слават со почитување на мерките. По победата на наша ...
АКО МЕ АПСИТЕ, ЌЕ СЕ ФРЛАМ ОД ЗГРАДА, КАЖА БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ГРУЗИЈА

АКО МЕ АПСИТЕ, ЌЕ СЕ ФРЛАМ ОД ЗГРАДА, КАЖА БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ГРУЗИЈА

Поранешниот претседател на Грузија, Михеил Сакашвили, се закани дека ќе се фрли од покрив на зграда во Киев, кога украинските специјалци сакаа да го у ...
9 / 9 НАПИСИ