Таг: Хавана

НАД 100 ЗАГИНАТИ ВО ПАДОТ НА КУБАНСКИОТ АВИОН

НАД 100 ЗАГИНАТИ ВО ПАДОТ НА КУБАНСКИОТ АВИОН

Новиот кубански претседател Мигел Дијас-Канел изјави дека има голем број загинати во уривањето на авионот „боинг 737“ во близина на меѓународниот аеро ...
АВИОН „БОИНГ 737“ СЕ УРНАЛ И ЕКСПЛОДИРАЛ НА АЕРОДРОМОТ ВО ХАВАНА

АВИОН „БОИНГ 737“ СЕ УРНАЛ И ЕКСПЛОДИРАЛ НА АЕРОДРОМОТ ВО ХАВАНА

Авион „боинг 737“ се урнал и експлодирал на меѓународниот аеродром „Хосе Марти“ во Хавана, јавуваат кубанските медиуми. Авионот на државната компан ...
ХАВАНА И МАЈАМИ ПОД ВОДА, ТАМПА ЈА ОЧЕКУВА СВОЈАТА ВЕРЗИЈА НА ПЕКОЛОТ

ХАВАНА И МАЈАМИ ПОД ВОДА, ТАМПА ЈА ОЧЕКУВА СВОЈАТА ВЕРЗИЈА НА ПЕКОЛОТ

Откако опустоши дел од карипските острови, оставајќи зад себе 22 мртви, Ирма стигна до брегот на Флорида, удирајќи ја со сета силина како ураган од че ...
ПО 52 ГОДИНИ ВОЈНА СТАПИ НА СИЛА МИРОТ ВО КОЛУМБИЈА

ПО 52 ГОДИНИ ВОЈНА СТАПИ НА СИЛА МИРОТ ВО КОЛУМБИЈА

Стапи на сила примирјето во Колумбија меѓу главната левичарска бунтовничка група и владата, со што заврши еден од најдолгите конфликти во светот.  При ...
4 / 4 НАПИСИ