Таг: Хазби Лика

1 214 / 14 НАПИСИ
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ХАЗБИ ЛИКА ДВА МЕСЕЦА НЕ ДОАЃАЛ НА РАБОТА ВО ВЛАДАТА ОТИ МУ Е ЛУТ НА АХМЕТИ

ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ХАЗБИ ЛИКА ДВА МЕСЕЦА НЕ ДОАЃАЛ НА РАБОТА ВО ВЛАДАТА ОТИ МУ Е ЛУТ НА АХМЕТИ

Вицепремиерот за спроведување на рамковниот договор Хазби Лика веќе два месеци не оди на работа. Како што велат владини извори за САКАМДАКАЖАМ.МК, Лик ...
КАПИТАЛИЗАМ И ПОПУЛИЗАМ

КАПИТАЛИЗАМ И ПОПУЛИЗАМ

1 Утната е темата на дискусијата за прогресивниот данок. Не затоа што тоа не го знаевме, бидејќи беше во изборната програма на СДСМ. Туку затоа што ди ...
ОХРИДСКИОТ ДОГОВОР Е ЕВРОПСКИ, РЕЧЕ ВЛАДО ПОПОВСКИ НА ПРОСЛАВАТА НА РАМКОВНИОТ ДОГОВОР

ОХРИДСКИОТ ДОГОВОР Е ЕВРОПСКИ, РЕЧЕ ВЛАДО ПОПОВСКИ НА ПРОСЛАВАТА НА РАМКОВНИОТ ДОГОВОР

„Охридскиот договор не е паднат од небо.Тој е длабоко врежан во општеството и во историјата на Македонија“, рече професорот Владо Поповски, еден од кр ...
НИКОЈ НЕ ГУБИ СО ЗАКОНОТ ЗА УПОТРЕБА НА ЈАЗИЦИТЕ, КАЖА ЗАЕВ

НИКОЈ НЕ ГУБИ СО ЗАКОНОТ ЗА УПОТРЕБА НА ЈАЗИЦИТЕ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека со Законот за употреба на јазиците се гарантира употребата на македонскиот и на другите јазици и со него ќе се овозможи ...
1 214 / 14 НАПИСИ