Таг: Хелсиншки комитет за човекови права

ОБВИНИТЕЛКА ЈА ИЗЛОЖИЛА НА ТРАУМИ ЖРТВАТА, НАПРАВИЛА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА СИЛУВАЊЕ ВО КОЛА, ВО ПРИСУСТВО НА НЕА И НАСИЛНИКОТ

ОБВИНИТЕЛКА ЈА ИЗЛОЖИЛА НА ТРАУМИ ЖРТВАТА, НАПРАВИЛА РЕКОНСТРУКЦИЈА НА СИЛУВАЊЕ ВО КОЛА, ВО ПРИСУСТВО НА НЕА И НАСИЛНИКОТ

Обвинителка од Велес направила реконструкција на силување во кола, во присуство на силуваната и пријавениот насилник, изложувајќи ја жртвата на повтор ...
MEСТО ДА ЈА УНАПРЕДАТ, ПОЛИЦАЈКА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА ЈА ДЕГРАДИРАЛЕ СО КАНЦЕЛАРИСКА РАБОТА ЗА ПОМАЛА ПЛАТА, Ѝ РЕКЛЕ НЕ ИМ ТРЕБААТ ЖЕНИ

MEСТО ДА ЈА УНАПРЕДАТ, ПОЛИЦАЈКА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ЕДИНИЦА ЈА ДЕГРАДИРАЛЕ СО КАНЦЕЛАРИСКА РАБОТА ЗА ПОМАЛА ПЛАТА, Ѝ РЕКЛЕ НЕ ИМ ТРЕБААТ ЖЕНИ

Полицајка од МВР, припадничка на Единицата за специјални задачи „Тигар“, по враќањето од породилно отсуство завршила како службеничка во канцеларија с ...
ПРАТЕНИЦИТЕ СЕ ПРИТВОРЕНИ СОГЛАСНО УСТАВОТ И ЗАКОНИТЕ, УТВРДИ ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ ПОСТАПУВАЈЌИ ПО ПРЕТСТАВКАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

ПРАТЕНИЦИТЕ СЕ ПРИТВОРЕНИ СОГЛАСНО УСТАВОТ И ЗАКОНИТЕ, УТВРДИ ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ ПОСТАПУВАЈЌИ ПО ПРЕТСТАВКАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

Хелсиншкиот комитет за човекови права соопшти дека спровел постапка по претставка поднесена од пратеници на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за нивните приведе ...
ПО 16 МЕСЕЦИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОПРВА ЌЕ РАСВЕТЛУВА ЗОШТО ЧАВКОВ ГИ ИСПРАТИ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ ДА ТЕПААТ СТУДЕНТИ

ПО 16 МЕСЕЦИ, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДОПРВА ЌЕ РАСВЕТЛУВА ЗОШТО ЧАВКОВ ГИ ИСПРАТИ СПЕЦИЈАЛЦИТЕ ДА ТЕПААТ СТУДЕНТИ

Скопското основно јавно обвинителство (ОЈО) за САКАМДАКАЖАМ.МК потврди дека презема дејствија за расветлување на упадот на Единицата за брзо распореду ...
ПЕТ ПРЕСУДИ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА ВО СТРАЗБУР ЗА ТОРТУРА ОД ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ

ПЕТ ПРЕСУДИ ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА ВО СТРАЗБУР ЗА ТОРТУРА ОД ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ

Рекордни пет пресуди против Република Македонија што се однесуваат на кршење на Европската конвенција за човекови права донел Европскиот суд за човеко ...
5 / 5 НАПИСИ