Таг: хидроксихлорокин

САД ГО ОТФРЛИЈА ХИДРОКСИХЛОРОКИНОТ КАКО ЛЕК ПРОТИВ КОВИД-19

САД ГО ОТФРЛИЈА ХИДРОКСИХЛОРОКИНОТ КАКО ЛЕК ПРОТИВ КОВИД-19

Американската администрација за храна и лекови (ФДА) го повлече лекот против маларија хидроксихлорокин како третман на пациенти со КОВИД-19. ФДА ка ...
СЗО ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ГИ ПРЕКИНА ТЕСТИРАЊАТА НА ХИДРОКСИХЛОРОКИН НА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19

СЗО ОД БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ ГИ ПРЕКИНА ТЕСТИРАЊАТА НА ХИДРОКСИХЛОРОКИН НА ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19

Светската здравствена организација престана да го тестира лекот хидроксихлорокин на пациенти со КОВИД-19 од безбедносни причини, изјави генералниот ди ...
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОЧНА ДА ТЕСТИРА ЛЕКОВИ ЗА МАЛАРИЈА КАКО МОЖНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ПОЧНА ДА ТЕСТИРА ЛЕКОВИ ЗА МАЛАРИЈА КАКО МОЖНА ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

Велика Британија почнува со тестирања за да се утврди дали два лека против маларија можат да помогнат во заштитата од КОВИД-19. Хлорокин, хидроксихлор ...
„ФОКС ЊУЗ“ ИМ ПОРАЧА НА ГЛЕДАЧИТЕ ДА НЕ ГО СЛУШААТ ТРАМП И ДА НЕ ЗЕМААТ ЛЕК ЗА МАЛАРИЈА КАКО ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

„ФОКС ЊУЗ“ ИМ ПОРАЧА НА ГЛЕДАЧИТЕ ДА НЕ ГО СЛУШААТ ТРАМП И ДА НЕ ЗЕМААТ ЛЕК ЗА МАЛАРИЈА КАКО ЗАШТИТА ОД КОВИД-19

„Фокс њуз“, кој важи за медиум близок до конзервативците, им порача на своите гледачи да не го следат примерот на Доналд Трамп, кој кажа дека зема лек ...
ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА ЗЕМА ЛЕК ПРОТИВ МАЛАРИЈА ЗА ПРЕВЕНЦИЈА ОД КОВИД-19, ИАКО НЕ Е ДОКАЖАН КАКО БЕЗБЕДЕН

ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА ЗЕМА ЛЕК ПРОТИВ МАЛАРИЈА ЗА ПРЕВЕНЦИЈА ОД КОВИД-19, ИАКО НЕ Е ДОКАЖАН КАКО БЕЗБЕДЕН

Доналд Трамп изјави дека го користи лекот хидроксихлорокин за да се штити од коронавирусот, иако здравствените власти предупредија дека тој, можеби, н ...
ВО АМЕРИКА ПОЧНУВА ПРВАТА ГОЛЕМА СТУДИЈА ЗА ЕФЕКТИВНОСТА НА ХИДРОКСИХЛОРОКИН ПРОТИВ КОВИД-19

ВО АМЕРИКА ПОЧНУВА ПРВАТА ГОЛЕМА СТУДИЈА ЗА ЕФЕКТИВНОСТА НА ХИДРОКСИХЛОРОКИН ПРОТИВ КОВИД-19

Американскиот потпретседател Мајк Пенс кажа на синоќешниот брифинг во Белата куќа дека антималарикот хидроксихолорокин ќе биде користен во студија со ...
6 / 6 НАПИСИ