Таг: хитови

ОД ВИЗБАТА НА ТИТИ ДО НАЈГОЛЕМИТЕ МАКЕДОНСКИ ХИТОВИ – ЖИВОТОТ НА ДРАГАН КАРАНФИЛОВСКИ-БОЈС ВО ФОКУСОТ НА „НЕЗАБОРАВ“  ВО БИТОЛА

ОД ВИЗБАТА НА ТИТИ ДО НАЈГОЛЕМИТЕ МАКЕДОНСКИ ХИТОВИ – ЖИВОТОТ НА ДРАГАН КАРАНФИЛОВСКИ-БОЈС ВО ФОКУСОТ НА „НЕЗАБОРАВ“ ВО БИТОЛА

„Валерија“, „Опасно сум вљубен во тебе“, „Ајде лулај ме нежно“, „Бели нарциси“ се само неколку бесмртни хитови од над 400 песни, од кои дури 250 се за ...
ПОЧИНА ВАСИЛ ПУЈОВСКИ, АВТОР НА КУЛТНИ ДЕТСКИ ТВ-СЕРИИ И МАКЕДОНСКИ ХИТОВИ

ПОЧИНА ВАСИЛ ПУЈОВСКИ, АВТОР НА КУЛТНИ ДЕТСКИ ТВ-СЕРИИ И МАКЕДОНСКИ ХИТОВИ

Драмскиот писател и поет за деца и возрасни Васил Пујовски почина денес на 72 години. Пујовски е роден на 2 октомври 1946 во Д’мбени, Костурско, со п ...
ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН УТРЕ НА ГРОБИШТАТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ВЛАТКО ИЛИЕВСКИ ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН УТРЕ НА ГРОБИШТАТА ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Пејачот и глумец Влатко Илиевски ќе биде погребан утре во 12 часот на гробиштата во Ѓорче Петров. Триесет и тригодишниот Илиевски синоќа беше пронајде ...
ПОТЕШКО Е ДА НАПРАВИШ ПРЕПЕВ, ОТКОЛКУ САМ ДА ГО ИЗМИСЛИШ ТЕКСТОТ, ВЕЛИ АКТЕРКАТА ТИНА ТРПКОСКА ЗА ПРЕВОДОТ НА МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“

ПОТЕШКО Е ДА НАПРАВИШ ПРЕПЕВ, ОТКОЛКУ САМ ДА ГО ИЗМИСЛИШ ТЕКСТОТ, ВЕЛИ АКТЕРКАТА ТИНА ТРПКОСКА ЗА ПРЕВОДОТ НА МЈУЗИКЛОТ „МАМА МИА“

Актерката од Македонскиот народен театар (МНТ) Тина Трпкоска е авторка на препевот и преводот на стиховите од 22 безвременски хитови на шведската груп ...
„МАМА МИА“ ГО РАЗИГРА МНТ, ПРЕТСТАВИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ РАСПРОДАДЕНИ

„МАМА МИА“ ГО РАЗИГРА МНТ, ПРЕТСТАВИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ РАСПРОДАДЕНИ

Нема билети за декемвриските изведби на мјузиклот „Мама миа“ во Македонскиот народен театар (МНТ), чија премиера помина синоќа во полн салон со стоечк ...
5 / 5 НАПИСИ