Таг: Хојт Ји

1 2 10 / 18 НАПИСИ
27 АПРИЛ Е НАЈТЕМНИОТ МОМЕНТ НА БАЛКАНОТ, СМЕТА ХОЈТ ЈИ ОД АМЕРИКАНСКИОТ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ

27 АПРИЛ Е НАЈТЕМНИОТ МОМЕНТ НА БАЛКАНОТ, СМЕТА ХОЈТ ЈИ ОД АМЕРИКАНСКИОТ СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ

Најтемниот момент на Балканот годинава беше 27 април во Собранието на Република Македонија, а најдобрата вест во целиот регион – формирањето на новата ...
И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

И НА ГРЦИЈА Ѝ ОДГОВАРА ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Министерот за надворешни работи Никола Димитров е убеден дека и Грција има интерес за европска Македонија. На покана на неговиот грчки колега Никос Ко ...
ИВАНОВ Е СВЕСЕН ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ ОЧЕКУВАЊА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА МНОЗИНСТВОТО, ВЕЛИ ХОЈТ ЈИ

ИВАНОВ Е СВЕСЕН ЗА АМЕРИКАНСКИТЕ ОЧЕКУВАЊА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА МНОЗИНСТВОТО, ВЕЛИ ХОЈТ ЈИ

Заменик помошникот на Државниот секретар во Стејт Департментот Хојт Ји кажа дека претседедателот Ѓорге Иванов, со кого се сретна во Скопје на 1 мај, г ...
САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

Заканите за санкции кон одредени политичари во Македонија кои го блокираат демократскиот процес се можност што сериозно се разгледува, навести денеска ...
НЕ ГЛЕДАМЕ ПРИЧИНА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА НЕ ДОБИЕ ШАНСА ДА ФОРМИРА ВЛАДА, ВЕЛИ ХОЈТ ЈИ

НЕ ГЛЕДАМЕ ПРИЧИНА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА НЕ ДОБИЕ ШАНСА ДА ФОРМИРА ВЛАДА, ВЕЛИ ХОЈТ ЈИ

Заменик помошникот на Државниот секретар во Стејт Департментот Хојт Ји кажа дека САД не гледа причина новото парламентарно мнозинство да не добие шанс ...
ВМРО-ДПМНЕ ДА ПРИФАТИ ДЕКА Е ОПОЗИЦИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

ВМРО-ДПМНЕ ДА ПРИФАТИ ДЕКА Е ОПОЗИЦИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

Лидерот на СДСМ Зоран Заев кажа дека сега е најважно ВМРО-ДПМНЕ да прифати дека е опозиција и да ги прекине тензиите, по средбата со заменикот помошни ...
ЗАЕВ И ТАЛАТ СЕДНАА НА КАФЕ ПО СРЕДБИТЕ СО ХОЈТ ЈИ

ЗАЕВ И ТАЛАТ СЕДНАА НА КАФЕ ПО СРЕДБИТЕ СО ХОЈТ ЈИ

Пред околу еден час заврши средбата на Зоран Заев со заменик помошникот на Државниот секретар на САД Хојт Ји, но лидерот на СДСМ не даде изјава за мед ...
ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ, ИВАНОВ Е СПРЕМЕН ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ АКО ЗАЕВ ОБЕЗБЕДИ ГАРАНЦИИ ЗА УНИТАРНОСТА

ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ, ИВАНОВ Е СПРЕМЕН ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ АКО ЗАЕВ ОБЕЗБЕДИ ГАРАНЦИИ ЗА УНИТАРНОСТА

Претседателот Ѓорге Иванов побара од лидерот на СДСМ Зоран Заев да обезбеди гаранции за унитарноста на земјата за да му го даде мандатот за формирање ...
УШТЕ ОД УТРЕ ЌЕ СЕ ОБИДАМ ДА ПРОРАБОТИ СОБРАНИЕТО, ПОРАЧА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

УШТЕ ОД УТРЕ ЌЕ СЕ ОБИДАМ ДА ПРОРАБОТИ СОБРАНИЕТО, ПОРАЧА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

Новоизбраниот претседател на Собранието Талат Џафери ја заврши прва официјална средба на оваа функција, со заменик-помошникот државен секретар за Евро ...
ВЕЉАНОСКИ ВЕЌЕ НЕМА ПРАВО ДА СВИКУВА СЕДНИЦА, КАЖА АХМЕТИ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

ВЕЉАНОСКИ ВЕЌЕ НЕМА ПРАВО ДА СВИКУВА СЕДНИЦА, КАЖА АХМЕТИ ПО СРЕДБАТА СО ХОЈТ ЈИ

Лидерот на ДУИ Али Ахмети кажа дека крајно време е сите да го прифатат изборот на Талат Џафери како нов претседател на Собранието, бидејќи тоа е новат ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ