Таг: Хонгконг

ПОТОНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ПЛОВЕЧКИ РЕСТОРАН ОД ХОНГКОНГ

ПОТОНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ПЛОВЕЧКИ РЕСТОРАН ОД ХОНГКОНГ

Едно од обележјата на Хонгконг, пловечкиот ресторан „Џамбо“, потона неколку дена откако беше одвлечен од пристаништето, каде што работеше речиси 50 го ...
ГИ ОСУДУВАМ СИТЕ ОБИДИ ДА СЕ СТАВИ ДАМКА НА ВАКЦИНЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ГИ ОСУДУВАМ СИТЕ ОБИДИ ДА СЕ СТАВИ ДАМКА НА ВАКЦИНЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Ги отфрлам сите обвинувања кои ги има во дел од медиумите во врска со вакцините против ковид-19 и ги осудувам сите овие обиди да се стави дамка на ово ...
НАУЧНИЦИТЕ ОД ХОНГКОНГ ГО ПОТВРДИЈА ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ПОВТОРНА ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

НАУЧНИЦИТЕ ОД ХОНГКОНГ ГО ПОТВРДИЈА ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА ПОВТОРНА ЗАРАЗА СО КОРОНАВИРУС

Научниците од Хонгконг пријавија случај на здрав маж во 30-ти години кој по четири и пол месеци повторно бил позитивен на коронавирус. Тие кажаа де ...
ХОНГКОНГ ГО ИМАШЕ КОРОНАВИРУСОТ ПОД КОНТРОЛА, ПА ПРЕРАНО СЕ ОПУШТИ

ХОНГКОНГ ГО ИМАШЕ КОРОНАВИРУСОТ ПОД КОНТРОЛА, ПА ПРЕРАНО СЕ ОПУШТИ

Пред само една недела, Хонгконг се чинеше како модел за тоа како да се стави под контрола ширењето на коронавирусот. Иако град со 7,5 милиони жители, ...
ПРОДЕМОКРАТСКИ КАНДИДАТИ ОДНЕСОА УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ХОНГКОНГ ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ ЖЕСТОКИ ПРОТЕСТИ

ПРОДЕМОКРАТСКИ КАНДИДАТИ ОДНЕСОА УБЕДЛИВА ПОБЕДА НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО ХОНГКОНГ ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ ЖЕСТОКИ ПРОТЕСТИ

Лидерката на Хонгконг Кери Лам изјави дека владата ќе ја слуша јавноста со отворен ум откако прокинеските кандидати беа тешко поразени на вчерашните л ...
ХОНГКОНГ ГИ ОТКАЖА СИТЕ ЛЕТОВИ ОТКАКО ИЛЈАДНИЦИ ПРОДЕМОКРАТСКИ ДЕМОНСТРАНТИ ВЛЕГОА НА АЕРОДРОМОТ

ХОНГКОНГ ГИ ОТКАЖА СИТЕ ЛЕТОВИ ОТКАКО ИЛЈАДНИЦИ ПРОДЕМОКРАТСКИ ДЕМОНСТРАНТИ ВЛЕГОА НА АЕРОДРОМОТ

Меѓународниот аеродром во Хонгконг, еден од нафрекфентните аеродроми во светот, ги откажа сите летови откако илјадници демонстранти го преполнија глав ...
МАЖ ПРЕТЕПАН ПРЕД КИНО ВО ХОНГКОНГ ЗАШТО ОТКРИВАЛ СПОЈЛЕРИ ОД „ОДМАЗДНИЦИ 4“

МАЖ ПРЕТЕПАН ПРЕД КИНО ВО ХОНГКОНГ ЗАШТО ОТКРИВАЛ СПОЈЛЕРИ ОД „ОДМАЗДНИЦИ 4“

Маж бил натепан во Хонгконг откако пред киното во коешто се прикажувал „Одмаздници: завршница“ на цел глас откривал спојлери од филмот. Цитирајќи л ...
7 / 7 НАПИСИ