Таг: хоспитализации

ОД 340 БОЛНИ ОД КОВИД КОИ СЕ В БОЛНИЦА 81 % СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ

ОД 340 БОЛНИ ОД КОВИД КОИ СЕ В БОЛНИЦА 81 % СЕ НЕВАКЦИНИРАНИ

Во болниците моментално лежат 340 болни од ковид-19, од кои 19% се вакцинирани, а 81% не се вакцинирани, соопшти Министерството за здравство. Изминати ...
ОД 101 ПОЧИНАТ ОД КОРОНАВИРУС, ДЕВЕТМИНА ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА

ОД 101 ПОЧИНАТ ОД КОРОНАВИРУС, ДЕВЕТМИНА ПРИМИЛЕ ВАКЦИНА

За период од две недели, во Македонија починале 101 лице од ковид-19, од кои 92 не биле вакцинирани, a 9 имале примено вакцина. Според анализите, почи ...
БОЛНИЦИТЕ ВО САД ПРЕПОЛНИ СО ДЕЦА БОЛНИ ОД КОВИД-19, ЗА ЕДЕН ДЕН ПРИМЕНИ РЕКОРДНИ 1.902

БОЛНИЦИТЕ ВО САД ПРЕПОЛНИ СО ДЕЦА БОЛНИ ОД КОВИД-19, ЗА ЕДЕН ДЕН ПРИМЕНИ РЕКОРДНИ 1.902

Илјада деветстотини и две деца позитивни на ковид-19 вчера беа примени во болниците во САД, регистрирајќи ја највисоката дневна бројка на хоспитализац ...
НЕМА ПРИТИСОК ПО БОЛНИЦИТЕ И АМБУЛАНТИТЕ, НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА СЕ ЛЕКУВААТ 15-ТИНА ПАЦИЕНТИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ПО ПОРАСТОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД

НЕМА ПРИТИСОК ПО БОЛНИЦИТЕ И АМБУЛАНТИТЕ, НА ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА СЕ ЛЕКУВААТ 15-ТИНА ПАЦИЕНТИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ПО ПОРАСТОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ситуацијата со нови заразени и хоспитализации од ковид-19 е прилично мирна и нема притисок по болницит ...
4 / 4 НАПИСИ