Таг: Христијан Мицкоски

1 35 36 37 38 39 370 / 385 НАПИСИ
„СВ ИНВЕСТ“ БАРА ЈАВНО ИЗВИНУВАЊЕ ОД МИЦКОСКИ, РЕК БИТОЛА ВО ИДНИНА ЌЕ ТУЖИ ЗА СЕКОЈА ДЕЗИНФОРМАЦИЈА

„СВ ИНВЕСТ“ БАРА ЈАВНО ИЗВИНУВАЊЕ ОД МИЦКОСКИ, РЕК БИТОЛА ВО ИДНИНА ЌЕ ТУЖИ ЗА СЕКОЈА ДЕЗИНФОРМАЦИЈА

Фирмата „СВ Инвест“ бара јавно извинување од лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски, за вчерашните обвинува што ги изнесе на Фејсбук дека како под ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ПРОВЕРИ КАКО КАМИОНИ НА ВИЦЕ ЗАЕВ ВОЗАТ ЗА РЕК БИТОЛА, ПОБАРА МИЦКОСКИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ПРОВЕРИ КАКО КАМИОНИ НА ВИЦЕ ЗАЕВ ВОЗАТ ЗА РЕК БИТОЛА, ПОБАРА МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео обраќање преку Фејсбук денеска кажа дека има индиции и сомнежи за постоење криминал во кој е вмешан ...
РОДЕНДЕНОТ НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ГИ СПОИ ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ВО ПРЕДВЕЧЕРИЕТО НА ГОДИШНИНАТА ОД 27 АПРИЛ

РОДЕНДЕНОТ НА БРИТАНСКАТА КРАЛИЦА ГИ СПОИ ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ВО ПРЕДВЕЧЕРИЕТО НА ГОДИШНИНАТА ОД 27 АПРИЛ

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се поздравија и поседоа на иста маса, заедно со британски ...
ЗАЕВ ЌЕ ГИ ШТИТИ ДЕЦАТА НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ, МИЦКОСКИ ГО ОБВИНИ ДЕКА ГИ ЗЛОУПОТРЕБУВА ДЕЦАТА ЗА ПОЛИТИЧКИ ЦЕЛИ

ЗАЕВ ЌЕ ГИ ШТИТИ ДЕЦАТА НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА СДСМ, МИЦКОСКИ ГО ОБВИНИ ДЕКА ГИ ЗЛОУПОТРЕБУВА ДЕЦАТА ЗА ПОЛИТИЧКИ ЦЕЛИ

Премиерот Зоран Заев вели дека лично ќе ги заштити децата на пратениците, откако групи на граѓани од денот кога беше донесен Законот за употреба на ја ...
ОСТАНУВАМЕ НА МАСАТА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА РЕФОРМСКИТЕ ЗАКОНИ, КАЖА МИЦКОСКИ ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО СОБРАНИЕТО

ОСТАНУВАМЕ НА МАСАТА ЗА ПРЕГОВОРИ ЗА РЕФОРМСКИТЕ ЗАКОНИ, КАЖА МИЦКОСКИ ПО ИНЦИДЕНТОТ ВО СОБРАНИЕТО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека нема да ја напуштат масата за преговори за реформските закони, одговарајќи на новинарско прашање да ...
ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ГИ КООРДИНИРААТ СВОИТЕ ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ КАКО ДА НАСТАПАТ НА СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

ЗАЕВ И МИЦКОСКИ ГИ КООРДИНИРААТ СВОИТЕ ПРАТЕНИЧКИ ГРУПИ КАКО ДА НАСТАПАТ НА СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, во Собранието се коoрдинираат со своите пратенички групи како да настапат на денешната ...
САМО ЏАФЕРИ ЗНАЕ КАКО ЌЕ ЈА ИЗВЕДЕ СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ

САМО ЏАФЕРИ ЗНАЕ КАКО ЌЕ ЈА ИЗВЕДЕ СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ

Парламентарното мнозинство најавува дека ќе го донесе Законот за употреба на јазиците без да ги разгледа над 35 илјади амандмани кои ВМРО-ДПМНЕ ги има ...
ЌЕ БИДЕМЕ ВО СОБРАНИЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, ВЛАСТА ДА НЕ ГО НАРУШУВА ИМИЏОТ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

ЌЕ БИДЕМЕ ВО СОБРАНИЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, ВЛАСТА ДА НЕ ГО НАРУШУВА ИМИЏОТ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе се појават во пратеничките клупи на закажаната собраниска седница за расправа за Законот за употреба на јазиците. Ов ...
ИМАМ РАЗБИРАЊЕ ЗА НЕКОМПЛЕТНАТА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ, НО НЕМАМ НАМЕРА ДА ВРШАМ ПРИТИСОК ВРЗ СУДСТВОТО, РЕЧЕ ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО МИЦКОСКИ

ИМАМ РАЗБИРАЊЕ ЗА НЕКОМПЛЕТНАТА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА НА ВМРО-ДПМНЕ, НО НЕМАМ НАМЕРА ДА ВРШАМ ПРИТИСОК ВРЗ СУДСТВОТО, РЕЧЕ ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО МИЦКОСКИ

Премиерот Зоран Заев по средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потврди дека му ги соопштил ставовите за притворот на опозициските пратен ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО СОБРАНИЕТО КОГА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА ЌЕ БИДЕ 100 ПРОЦЕНТИ КОМПЛЕТНА, КАЖА МИЦКОСКИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО СОБРАНИЕТО КОГА ПРАТЕНИЧКАТА ГРУПА ЌЕ БИДЕ 100 ПРОЦЕНТИ КОМПЛЕТНА, КАЖА МИЦКОСКИ ПО СРЕДБАТА СО ЗАЕВ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по двочасовна средба со премиерот Зоран Заев во Владата опстои на барањето дека за да се врати пратеничката г ...
1 35 36 37 38 39 370 / 385 НАПИСИ