Таг: хуманитарна акција

СВЕКОРОТ И ДЕВЕРОТ ЈА ИЗБРКАА СНААТА СО ТРИ ДЕЦА ОД КУЌАТА КОЈА БЕШЕ РЕНОВИРАНА ВО ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВО ШТИП

СВЕКОРОТ И ДЕВЕРОТ ЈА ИЗБРКАА СНААТА СО ТРИ ДЕЦА ОД КУЌАТА КОЈА БЕШЕ РЕНОВИРАНА ВО ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ВО ШТИП

Штипјанката Елена Манасиева и нејзините три деца само три месеци живееја во домот кој беше целосно реновиран и опремен во повеќемесечната хуманитарна ...
ШТИПЈАНИ СЕ ЗДРУЖИЈА ЗА ДА ЈА ОБНОВАТ ТРОШНАТА КУЌА НА СЕМЕЈСТВО СО ТРИ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА

ШТИПЈАНИ СЕ ЗДРУЖИЈА ЗА ДА ЈА ОБНОВАТ ТРОШНАТА КУЌА НА СЕМЕЈСТВО СО ТРИ МАЛОЛЕТНИ ДЕЦА

Градежни работници и група млади луѓе, членови на разни граѓански здруженија од Штип, интензивно ја обновуваат трошната куќа на семејството Манасиевск ...
ХПВ ВАКЦИНАТА Е ИЗУМ НА 21. ВЕК, ШТИТИ ОД МАЛИГНО ЗАБОЛУВАЊЕ, ВЕЛАТ ДОКТОРИТЕ НА ХУМАНИТАРНАТА ТУРА СО ВЕЛОСИПЕДИ ОД АТИНА ДО ГРАЦ

ХПВ ВАКЦИНАТА Е ИЗУМ НА 21. ВЕК, ШТИТИ ОД МАЛИГНО ЗАБОЛУВАЊЕ, ВЕЛАТ ДОКТОРИТЕ НА ХУМАНИТАРНАТА ТУРА СО ВЕЛОСИПЕДИ ОД АТИНА ДО ГРАЦ

Доктори од Европското здружение за гинеколошка онкологија на тура со велосипеди во рамки на хуманитарната иницијатива „Ride4Women“ за подигање на јавн ...
ПРЕСРЕЌНИ СМЕ ЗА ПОДАРОЦИТЕ, НО ОД 10 ЈАНУАРИ ЌЕ ОСТАНЕМЕ НА УЛИЦА, ВЕЛИ САМОХРАНАТА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА ОД КУМАНОВО

ПРЕСРЕЌНИ СМЕ ЗА ПОДАРОЦИТЕ, НО ОД 10 ЈАНУАРИ ЌЕ ОСТАНЕМЕ НА УЛИЦА, ВЕЛИ САМОХРАНАТА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА ОД КУМАНОВО

Семејството Димитриевски во Куманово ги доби подароците што беа собрани во хуманитаната акција под елката на САКАМДАКАЖАМ.МК, која беше поставена во х ...
ПЛАЧЕМЕ ОД ГЛАД, ВЕЛИ САМОХРАНА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА, ШТО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ДОМ ВО КУМАНОВО

ПЛАЧЕМЕ ОД ГЛАД, ВЕЛИ САМОХРАНА МАЈКА СО ТРИ ДЕЦА, ШТО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ДОМ ВО КУМАНОВО

Самохрана мајка со три мали деца ќе остане на улица ако за дваесетина дена не обезбеди пари да плати кирија, и не го продолжи договорот за станот во к ...
ПРОДОЛЖУВА ХУМАНИТАРНАТА АКЦИЈА ЗА РЕЦИКЛИРАЊЕ КАПАЧИЊА, ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ЗА ЗДРУЖЕНИЕТО „БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊА“

ПРОДОЛЖУВА ХУМАНИТАРНАТА АКЦИЈА ЗА РЕЦИКЛИРАЊЕ КАПАЧИЊА, ИНВАЛИДСКИ КОЛИЧКИ ЗА ЗДРУЖЕНИЕТО „БЕЗ ОГРАНИЧУВАЊА“

Хуманитарната акција „Едно капаче-една надеж“, која беше прекината во јули годинава, Министерството за животна средина и происторно планирање денес на ...
ОПШТИНА КАВАДАРЦИ УШТЕ НЕ ОДЛУЧИЛА КАДЕ ЌЕ ГИ ДОНИРА ПАРИТЕ ОД ОТКАЖАНАТА НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА

ОПШТИНА КАВАДАРЦИ УШТЕ НЕ ОДЛУЧИЛА КАДЕ ЌЕ ГИ ДОНИРА ПАРИТЕ ОД ОТКАЖАНАТА НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА

Девет и пол месеци по Нова година сѐ уште не е донесена одлука каде да бидат доделени хуманитарно парите од откажаната новогодишна прослава во Кавадар ...
ХУМАНИТАРНИОТ КАЛЕНДАР СО РАЗГОЛЕНИ ТВИТЕРЏИИ ГОДИНАВА ВО КАМПАЊАТА ПРОТИВ ХИВ/СИДА

ХУМАНИТАРНИОТ КАЛЕНДАР СО РАЗГОЛЕНИ ТВИТЕРЏИИ ГОДИНАВА ВО КАМПАЊАТА ПРОТИВ ХИВ/СИДА

Десет твитерџии и твитерџики се разголеа за Твитер календарот за 2017 година, кој вечерва беше промовиран во фоајето на кино „Фросина“. Ова е четврто ...
ОТЕЦ ПИМЕН СЕ ПРЕТСТАВИ КАКО СКЕЧ ГУРУ ЦРТАЧ СО ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА

ОТЕЦ ПИМЕН СЕ ПРЕТСТАВИ КАКО СКЕЧ ГУРУ ЦРТАЧ СО ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА

Отец Пимен, митрополитот Европски на Македонската православна црква-ОА, деновиве се појави со цртежи склопени во изложба насловена „Балерините и нивна ...
9 / 9 НАПИСИ