Таг: Илир Хасани

1 2 10 / 15 НАПИСИ
НЕПРИЈАТЕЛСКА БУГАРИЈА

НЕПРИЈАТЕЛСКА БУГАРИЈА

И што можеме да заклучиме по бесцелниот Самит на ЕУ во Словенија? Дека Бугарија ни е непријател, а на Европската унија баш ѝ е гајле за тоа. ...
МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ И ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ХАСАНИ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ

МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ И ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ХАСАНИ ПОДНЕСОА ОСТАВКИ

Министерот за здравство Венко Филипче и заменик-министерот за здравство Илир Хасани поднесоа оставки од функциите, по катастрофалниот пожар во ковид ц ...
АДМИНИСТРАТИВЦИТЕ ПРЕД ДА СЕ ВРАТАТ НА РАБОТА ПРВИН ДА КОРИСТАТ ОДМОР ЗА ДА НЕ СЕ ВРАТАТ СИТЕ ОДЕДНАШ

АДМИНИСТРАТИВЦИТЕ ПРЕД ДА СЕ ВРАТАТ НА РАБОТА ПРВИН ДА КОРИСТАТ ОДМОР ЗА ДА НЕ СЕ ВРАТАТ СИТЕ ОДЕДНАШ

Од 1 јуни се укинува обврската да се носат маски на отворено, се дозволува организирање свадби и други прослави, се дозволува публика на спортските на ...
БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЌЕ ПАДНЕ 2-3 НЕДЕЛИ ПО ПАЃАЊЕТО НА БРОЈКИТЕ НА НОВОЗАБОЛЕНИ, РЕЧЕ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО

БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЌЕ ПАДНЕ 2-3 НЕДЕЛИ ПО ПАЃАЊЕТО НА БРОЈКИТЕ НА НОВОЗАБОЛЕНИ, РЕЧЕ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО

Бројката на починати од ковид-19 во земјава ќе падне две до три недели откако паднаа бројките на новозаболени лица, кажа денеска заменик-министерот за ...
СИТУАЦИЈАТА Е НЕСИГУРНА, ЌЕ БИДЕ КАТАСТРОФАЛНА КОГА ЌЕ НЕМА БОЛНИЧКИ МЕСТА И МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА,  РЕЧЕ КАРАЏОВСКИ

СИТУАЦИЈАТА Е НЕСИГУРНА, ЌЕ БИДЕ КАТАСТРОФАЛНА КОГА ЌЕ НЕМА БОЛНИЧКИ МЕСТА И МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА, РЕЧЕ КАРАЏОВСКИ

Лекувањето на ковид пациентите во болниците е поразлично од ланската состојба во ноември, и тоа создава дополнителен товар врз здравствените работници ...
САМО ВО КОСОВО БЕЗ ПЦР ТЕСТ, ЗА СРБИЈА ЌЕ ПОЧЕКАМЕ

САМО ВО КОСОВО БЕЗ ПЦР ТЕСТ, ЗА СРБИЈА ЌЕ ПОЧЕКАМЕ

Поради влошувањето со пандемијата на ковид-19 во регионот, на македонските граѓани нема да им биде дозволен влез во Србија, Црна Гора и Босна и Херцег ...
Д-Р АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ ОД ОРТОПЕДИЈА Е НОВ ДИРЕКТОР НА ТОАРИЛУЦ

Д-Р АЛЕКСАНДАР ТРАЈАНОВСКИ ОД ОРТОПЕДИЈА Е НОВ ДИРЕКТОР НА ТОАРИЛУЦ

Доктор Александар Трајановски е нов директор на Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Урген ...
НАСКОРО ВО ПРИШТИНА НА КАФЕ БЕЗ ПЦР-ТЕСТ, СЕ ПОФАЛИ НОВИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ИЛИР ХАСАНИ

НАСКОРО ВО ПРИШТИНА НА КАФЕ БЕЗ ПЦР-ТЕСТ, СЕ ПОФАЛИ НОВИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО ИЛИР ХАСАНИ

Новиот заменик-министер за здравство Илир Хасани денеска на Фејсбук се пофали дека наскоро ќе може да се оди на кафе во Приштина без ПЦР тест за корон ...
НИ МАСКИ, НИ РАСТОЈАНИЕ, НИ КОВИД ПОЗДРАВ НА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ ЗА ЗДРАВСТВО ХАСАНИ И АРСЛАНИ

НИ МАСКИ, НИ РАСТОЈАНИЕ, НИ КОВИД ПОЗДРАВ НА ЗАМЕНИЦИТЕ МИНИСТРИ ЗА ЗДРАВСТВО ХАСАНИ И АРСЛАНИ

Новиот заменик министер за здравство д-р Илир Хасани вчера и официјално ја презеде функцијата од досегашниот заменик министер Арменд Арслани, соопшти ...
ИЛИР ХАСАНИ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО, АГИМ НУХИУ ОДИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА, ЗАЕВ ЈА ДОСТАВИ ЛИСТАТА, СОБРАНИЕТО ЌЕ ГЛАСА ВО ВТОРНИК

ИЛИР ХАСАНИ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ЗА ЗДРАВСТВО, АГИМ НУХИУ ОДИ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА, ЗАЕВ ЈА ДОСТАВИ ЛИСТАТА, СОБРАНИЕТО ЌЕ ГЛАСА ВО ВТОРНИК

Премиерот Зоран Заев попладнево ги достави до Собранието имињата на заменицитe-министри во Владата и нивните биографии. Досегашниот заменик-министер з ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ