Таг: Индонезија

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ПЕНДАРОВСКИ ОД АМБАСАДОРОТ НА ИНДОНЕЗИЈА ДОБИ НА ПОДАРОК ЕКОЛОШКИ ВЕЛОСИПЕД ОД БАМБУС

ПЕНДАРОВСКИ ОД АМБАСАДОРОТ НА ИНДОНЕЗИЈА ДОБИ НА ПОДАРОК ЕКОЛОШКИ ВЕЛОСИПЕД ОД БАМБУС

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски на приемот на амбасадорот на Индонезија Иван Богананта примил необичен подарок, еколошки велосипед од ба ...
11 УЧЕНИЦИ СЕ УДАВИЈА ВО РЕКА ВО ИНДОНЕЗИЈА ДОДЕКА СЕ ЧИСТЕШЕ КОРИТОТО

11 УЧЕНИЦИ СЕ УДАВИЈА ВО РЕКА ВО ИНДОНЕЗИЈА ДОДЕКА СЕ ЧИСТЕШЕ КОРИТОТО

Единаесет ученици се удавија, а десет се спасени за време на проект на училиштето за расчистување на река во индонезиската област Западна Јава. Локалн ...
ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИ ОД ИНДОНЕЗИСКАТА ПОДМОРНИЦА ШТО ИСЧЕЗНА ВО СРЕДАТА, НЕМА НАДЕЖ ЗА 53-ЦАТА МОРНАРИ

ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИ ОД ИНДОНЕЗИСКАТА ПОДМОРНИЦА ШТО ИСЧЕЗНА ВО СРЕДАТА, НЕМА НАДЕЖ ЗА 53-ЦАТА МОРНАРИ

Меѓународниот спасувачки тим кој од средата трагаше по исчезнатата индонезиска подморница пронашол остатоци, при што веќе нема надеж дека некој од 53- ...
ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН ШТО СЕ УРНА ВО САБОТАТА ПОМИНАЛ НА ПРЕГЛЕД МИНАТИОТ МЕСЕЦ, ЦРНИТЕ КУТИИ УШТЕ НЕ СЕ ПРОНАЈДЕНИ

ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН ШТО СЕ УРНА ВО САБОТАТА ПОМИНАЛ НА ПРЕГЛЕД МИНАТИОТ МЕСЕЦ, ЦРНИТЕ КУТИИ УШТЕ НЕ СЕ ПРОНАЈДЕНИ

Индонезискиот авион што во саботата се урна во морето набргу по полетувањето од Џакарта поминал инспекциски преглед минатиот месец, објавија официјалн ...
ПРОНАЈДЕНО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ВЧЕРА ПАДНА ИНДОНЕЗИСКИ АВИОН, МЕЃУ ПАТНИЦИТЕ ИМАЛО ДЕСЕТ ДЕЦА

ПРОНАЈДЕНО МЕСТОТО КАДЕ ШТО ВЧЕРА ПАДНА ИНДОНЕЗИСКИ АВИОН, МЕЃУ ПАТНИЦИТЕ ИМАЛО ДЕСЕТ ДЕЦА

Нуркачи на индонезиската морнарица ги лоцирале остатоците на „боинг 737-500“ во Јаванско Море, ден откако патнички авион со 62 луѓе исчезна четири мин ...
ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН СО 62 ЛУЃЕ ШТО ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ПАДНАЛ ВО МОРЕТО, ИЗЈАВИЈА СВЕДОЦИ

ИНДОНЕЗИСКИОТ АВИОН СО 62 ЛУЃЕ ШТО ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ПАДНАЛ ВО МОРЕТО, ИЗЈАВИЈА СВЕДОЦИ

Индонезискиот патнички авион со 62 луѓе кој исчезна денеска набргу по полетувањето од Џакарта паднал во морето, изјавија сведоци. Спасувачка операција ...
„БОИНГ 737“ СО НАД 50 ЛУЃЕ ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

„БОИНГ 737“ СО НАД 50 ЛУЃЕ ИСЧЕЗНА ПО ПОЛЕТУВАЊЕТО ОД ЏАКАРТА

Патнички авион со повеќе од 50 луѓе исчезна од радарот набргу по полетувањето од главниот град на Индонезија, Џакарта. Сајтот за следење авионски лет ...
ИНДОНЕЗИЈА МЕСТО СТАРИТЕ ЛИЦА ПРВО ЌЕ ГО ВАКЦИНИРА РАБОТОСПОСОБНОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ИНТЕРЕС НА ЕКОНОМИЈАТА

ИНДОНЕЗИЈА МЕСТО СТАРИТЕ ЛИЦА ПРВО ЌЕ ГО ВАКЦИНИРА РАБОТОСПОСОБНОТО НАСЕЛЕНИЕ ВО ИНТЕРЕС НА ЕКОНОМИЈАТА

Светот со голем интерес го очекува почетокот на вакцинирањето против ковид-19 во Индонезија, каде што предност ќе има возрасно работоспособно населени ...
ОД ЗАМОР ПОЧИНАЛЕ 272 ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ КОИ РАЧНО ГИ БРОЈАТ ГЛАСОВИТЕ ПО ИЗБОРИТЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА

ОД ЗАМОР ПОЧИНАЛЕ 272 ЧЛЕНОВИ НА ИЗБИРАЧКИТЕ ОДБОРИ КОИ РАЧНО ГИ БРОЈАТ ГЛАСОВИТЕ ПО ИЗБОРИТЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Десет дена откако во Индинезија се одржаа најголемите избори во еден ден во светот, починале над 270 членови на избирачки одбори, главно од последици ...
БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЦУНАМИТО ВО ИНДОНЕЗИЈА ПОРАСНА НА 373, ВУЛКАНОТ АНАК КРАКАТАУ УШТЕ СЕ ЗАКАНУВА

БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ ВО ЦУНАМИТО ВО ИНДОНЕЗИЈА ПОРАСНА НА 373, ВУЛКАНОТ АНАК КРАКАТАУ УШТЕ СЕ ЗАКАНУВА

Бројот на загинати во цунамито предизвикано од вулканска ерупција во Индонезија порасна на 373, а 128 луѓе продолжуваат да се водат како исчезнати, об ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ