Таг: инфективно одделение

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
ОПЕРСКАТА ПЕВИЦА ГОЛОМЕОВА И ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ МЕЃУ ДОБИТНИЦИТЕ НА ШТИПСКАТА НАГРАДА „8 НОЕМВРИ“

ОПЕРСКАТА ПЕВИЦА ГОЛОМЕОВА И ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ МЕЃУ ДОБИТНИЦИТЕ НА ШТИПСКАТА НАГРАДА „8 НОЕМВРИ“

Оперската пејачка Елена Голомеова и Инфективното одделение во Штипската болница се меѓу добитниците на наградата „8 Ноември“ што Штип традиционално ја ...
ИНФЕКТИВНОТО ВО ПРИЛЕП ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО СТАНИЦА ЗА КИСЛОРОД СО ДОНАЦИЈА НА „ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА“

ИНФЕКТИВНОТО ВО ПРИЛЕП ЌЕ СЕ ПОВРЗЕ СО СТАНИЦА ЗА КИСЛОРОД СО ДОНАЦИЈА НА „ПРИЛЕПСКА ПИВАРНИЦА“

Општата болница „Борка Талески“ и Брзата помош во Прилеп добија 1,2 милиони денари донација од „Прилепска пиварница“.  Дел од донацијата ќе биде намен ...
ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА ДВЕ ПАЦИЕНТКИ ОД ВЕЛЕС, 13 СМРТНИ СЛУЧАИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 

ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА ДВЕ ПАЦИЕНТКИ ОД ВЕЛЕС, 13 СМРТНИ СЛУЧАИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА 

Две жени ноќеска починаа од ковид-19 на Инфективното одделение од велешката Општа болница, соопштија од оваа здравствена институција. „Едната пацие ...
ЗА БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА СЕ ТРОШИ МЕСЕЧНО 6 ТОНИ КИСЛОРОД, ПОРАНО ТОЛКУ СЕ ТРОШЕЛО ЗА ЦЕЛА ГОДИНА

ЗА БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 ВО ШТИПСКАТА БОЛНИЦА СЕ ТРОШИ МЕСЕЧНО 6 ТОНИ КИСЛОРОД, ПОРАНО ТОЛКУ СЕ ТРОШЕЛО ЗА ЦЕЛА ГОДИНА

Инфективното одделение на Клиничката болница во Штип почна месечно да троши 6 тони медицински кислород за пациентите кои имаат потреба од кислородна п ...
ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА СО ЗГОЛЕМЕН КАПАЦИТЕТ, СЕГА МОЖЕ ДА ПРИМИ 46 ПАЦИЕНТИ

ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА СО ЗГОЛЕМЕН КАПАЦИТЕТ, СЕГА МОЖЕ ДА ПРИМИ 46 ПАЦИЕНТИ

Инфективното одделение од Општата болница Велес, кое е регионален ковид центар, ги зголеми капацитетите за згрижување на пациенти. Ова доаѓа откако пр ...
ИНФЕКТИВНОТО ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА СЕ НАПОЛНИ, СЕ БАРА МЕСТО КАДЕ ДА СЕ СМЕСТАТ НОВИТЕ СЛУЧАИ СО КОВИД-19

ИНФЕКТИВНОТО ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА СЕ НАПОЛНИ, СЕ БАРА МЕСТО КАДЕ ДА СЕ СМЕСТАТ НОВИТЕ СЛУЧАИ СО КОВИД-19

Инфективното одделение во Општата болницата во Велес, кое е ковид центар, од синоќа е целосно исполнето, објавија од оваа здравствена институција. Там ...
ОД „8 СЕПТЕМВРИ“ СИ ЗАМИНА ЕДИНСТВЕНИОТ НЕВРОХИРУРГ, ШЕФИЦАТА НА ИНФЕКТИВНО РАБОТИ И ВО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВО

ОД „8 СЕПТЕМВРИ“ СИ ЗАМИНА ЕДИНСТВЕНИОТ НЕВРОХИРУРГ, ШЕФИЦАТА НА ИНФЕКТИВНО РАБОТИ И ВО ПРИВАТНО ЗДРАВСТВО

Единствениот неврохирург од Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“, д-р Слободан Дамјановски дал отказ од болницата, а шефицата на Инфективното о ...
ШТИПЈАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОВИД-19 ПОВТОРНО СО ПОЗИТИВЕН ТЕСТ Е ПРИМЕН В БОЛНИЦА

ШТИПЈАНЕЦ ИЗЛЕЧЕН ОД КОВИД-19 ПОВТОРНО СО ПОЗИТИВЕН ТЕСТ Е ПРИМЕН В БОЛНИЦА

Пациент од Штип со ковид-19, кој по лекувањето во Клиничката болница и негативните тестови бил пуштен дома, сега пак е позитивен на вирусот. Од Клинич ...
ДВАЈЦА 80-ГОДИШНИ МАЖИ ОД ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО РАДОВИШ СО ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА ОД КОРОНАВИРУС СЕ ЛЕКУВААТ ВО ШТИП

ДВАЈЦА 80-ГОДИШНИ МАЖИ ОД ДОМОТ ЗА СТАРИ ЛИЦА ВО РАДОВИШ СО ТЕШКА КЛИНИЧКА СЛИКА ОД КОРОНАВИРУС СЕ ЛЕКУВААТ ВО ШТИП

Два станара од домот за стари лица во Радовиш на возраст од околу 80 години, се хоспитализирани на Инфективното одделение во болницата во Штип. Едниот ...
ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИП ГО ИСПОЛНИ КАПАЦИТЕТОТ СО 33 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПАЦИЕНТИ, ЗА 15 НОВОЗАРАЗЕНИ ПРОСТОР ИМА ВО НЕРВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИСТАТА ЗГРАДА

ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИП ГО ИСПОЛНИ КАПАЦИТЕТОТ СО 33 ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПАЦИЕНТИ, ЗА 15 НОВОЗАРАЗЕНИ ПРОСТОР ИМА ВО НЕРВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИСТАТА ЗГРАДА

На Инфективното одделение во болницата во Штип моментно се хоспитализирани 30 пациенти позитивни на коронавирус, а за тројца се чекаат тестовите. „ ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ