Таг: инфективно одделение

1 2 327 / 27 НАПИСИ
ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ЌЕ ГО АДАПТИРА И НЕРВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИНФЕКТИВНО, АКО ИМА ПОВЕЌЕ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС

ШТИПСКАТА БОЛНИЦА ЌЕ ГО АДАПТИРА И НЕРВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ИНФЕКТИВНО, АКО ИМА ПОВЕЌЕ БОЛНИ ОД КОРОНАВИРУС

Инфективното одделение при Клиничката болница во Штип кое е со капацитет за 30 пациенти, моментно има хоспитализирано 16 лица позитивни на КОВИД-19 ко ...
ВО ШТИП 9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, МЕЃУ НИВ 7 ТЕКСТИЛНИ РАБОТНИЧКИ ОД ИСТА КОНФЕКЦИЈА

ВО ШТИП 9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, МЕЃУ НИВ 7 ТЕКСТИЛНИ РАБОТНИЧКИ ОД ИСТА КОНФЕКЦИЈА

Инфективното одделение во Штип се полни со заразени пациенти од КОВИД-19 од текстилната индустрија. Од првичните две заразени работнички вкупната број ...
НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИП СЕ ЛЕКУВААТ ШЕСТМИНА СО КОВИД-19, МЕЃУ НИВ И МЕДИЦИНСКА СЕСТРА

НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО ШТИП СЕ ЛЕКУВААТ ШЕСТМИНА СО КОВИД-19, МЕЃУ НИВ И МЕДИЦИНСКА СЕСТРА

Бројот на хоспитализирани на Инфективното одделение во Штип се намалува. Вчера еден пациент бил пуштен на домашно лекување, па во моментот се хоспитал ...
ЗА ДВА ДЕНА, СЕДУМ ЛИЦА ОД ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19 И ПУШТЕНИ ДОМА

ЗА ДВА ДЕНА, СЕДУМ ЛИЦА ОД ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ОЗДРАВЕНИ ОД КОВИД-19 И ПУШТЕНИ ДОМА

За два дена од Инфективното одделение во Велешката болница, седум оздравени пациенти од КОВИД-19 се пуштени дома. Откако поминаа 14 дена на одделениет ...
ВО ПРИЛЕП УШТЕ ЧЕТВОРИЦА, ВО КРУШЕВО УШТЕ ЕДЕН НОВОЗАБОЛЕН СО КОВИД-19

ВО ПРИЛЕП УШТЕ ЧЕТВОРИЦА, ВО КРУШЕВО УШТЕ ЕДЕН НОВОЗАБОЛЕН СО КОВИД-19

На територијата на општина Прилеп денеска се регистрирани четири нови лица заразени со коронавирусот, со што вкупниот број на инфицирани со КОВИД-19 и ...
ВО БОЛНИЦАТА ВО ОХРИД СЕ ПРИМЕНИ ШЕСТ ПАЦИЕНТИ СО СИМПТОМИ НА КОВИД-19, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ БАЛЕСКИ

ВО БОЛНИЦАТА ВО ОХРИД СЕ ПРИМЕНИ ШЕСТ ПАЦИЕНТИ СО СИМПТОМИ НА КОВИД-19, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИТЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ БАЛЕСКИ

На Инфективното одделение во Општата болница во Охрид има шест пациенти со симптоми на КОВИД-19 и за нив се чекаат резултатите од земените брисеви. Ди ...
МАСОВНО ТРУЕЊЕ ВО ГОСТИВАР, ПРИЧИНИТЕЛОТ ЗАСЕГА НЕПОЗНАТ

МАСОВНО ТРУЕЊЕ ВО ГОСТИВАР, ПРИЧИНИТЕЛОТ ЗАСЕГА НЕПОЗНАТ

Над 300 жители на Гостивар и околните села од вчера вечер и во текот на целиот денешен ден барале медицинска помош во општата болница во Гостивар, бид ...
1 2 327 / 27 НАПИСИ