Таг: Интифада

ХАМАС ПОВИКА НА ВОСТАНИЕ ОТКАКО ТРАМП ГО ПРИЗНА ЕРУСАЛИМ ЗА ГЛАВЕН ГРАД НА ИЗРАЕЛ

ХАМАС ПОВИКА НА ВОСТАНИЕ ОТКАКО ТРАМП ГО ПРИЗНА ЕРУСАЛИМ ЗА ГЛАВЕН ГРАД НА ИЗРАЕЛ

Лидерот на Хамас, Исмаил Ханија, изјави дека одлуката на САД да го признае Ерусалим за нов главен град на Израел е објава на војна против Палестинците ...
1 / 1 НАПИСИ