Таг: инцидент

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
ИНЦИДЕНТОТ ВО ЧЕНТО Е ТЕНДЕНЦИОЗЕН И СО ПОЛИТИЧКА ЗАДНИНА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЧУЛЕВ

ИНЦИДЕНТОТ ВО ЧЕНТО Е ТЕНДЕНЦИОЗЕН И СО ПОЛИТИЧКА ЗАДНИНА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЧУЛЕВ

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев кажа дека синоќешниот инцидент во Ченто е тенденциозен и со политичка заднина, на денешната прес-конференциј ...
РАДАРИТЕ НА КОНТРОЛА НА ЛЕТАЊЕ ОСТАНАЛЕ БЕЗ СЛИКА МИНАТИОТ СЕПТЕМВРИ

РАДАРИТЕ НА КОНТРОЛА НА ЛЕТАЊЕ ОСТАНАЛЕ БЕЗ СЛИКА МИНАТИОТ СЕПТЕМВРИ

Радарите на Контрола на летање останале без слика ноќта меѓу 19 и 20 септември минатата година, објави „Дојче Веле“. Според М-НАВ тоа траело „половина ...
ПОСТАВЕНИ ПОВЕЌЕ РЕФЛЕКТОРИ ВО ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА ПО ИНЦИДЕНТОТ СО МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ И СПИРЕ РИСТОВСКИ

ПОСТАВЕНИ ПОВЕЌЕ РЕФЛЕКТОРИ ВО ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА ПО ИНЦИДЕНТОТ СО МИЛЕ ЈАНАКИЕСКИ И СПИРЕ РИСТОВСКИ

По инцидентот во затворот во Шутка на 21 февруари 2019 година, кога обвинети лица од „Диво насеље“ физички и вербално ги нападнаа тогаш тазе притворен ...
ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ОТКАЖА МОТОР НА АВИОН ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ ВО ЛОНДОН

ОСУМ ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО ОТКАЖА МОТОР НА АВИОН ПРИ ПОЛЕТУВАЊЕ ВО ЛОНДОН

Осум патници беа повредени откако на авион на „Лаудамоушн“ му откажа мотор при полетување на аеродромот „Стенстед“ во Лондон во петокот вечер. Авионот ...
ДИРЕКТОРОТ НА ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА ЈА ДОСТАВИЛ ОСТАВКАТА ДО ВЛАДА, ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ЗА 11 ВРАБОТЕНИ ВО ЗАТВОРОТ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ СО ЈАНАКИЕСКИ И РИСТОВСКИ

ДИРЕКТОРОТ НА ЗАТВОРОТ ВО ШУТКА ЈА ДОСТАВИЛ ОСТАВКАТА ДО ВЛАДА, ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ЗА 11 ВРАБОТЕНИ ВО ЗАТВОРОТ ЗА ИНЦИДЕНТИТЕ СО ЈАНАКИЕСКИ И РИСТОВСКИ

Директорот на затворот во Шутка Ѓоко Котевски ја доставил оставката до Владата, како и извештајот за инцидентите со поранешните министри Миле Јанакиес ...
ЈАНЕ ЧЕНТО И ЗАТВОРОТ ШУТКА СЕ СМИРИЈА, СО ПИСМО СЕ ИЗВИНУВА И СИ ЈА БАРА СТАРАТА ЌЕЛИЈА НАЗАД

ЈАНЕ ЧЕНТО И ЗАТВОРОТ ШУТКА СЕ СМИРИЈА, СО ПИСМО СЕ ИЗВИНУВА И СИ ЈА БАРА СТАРАТА ЌЕЛИЈА НАЗАД

Притворениот Јане Ченто, обвинет за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година, испратил писмо до управата на затворот во Шутка кај шт ...
ПРИТВОР ЗА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО ШУТКА

ПРИТВОР ЗА ДВАЈЦА ПОЛИЦАЈЦИ ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО ШУТКА

Притвор од 30 дена е одреден за двајца полицајци кои биле вмешани во инцидентот во Шуто Оризари. Според Основното јавно обвинителство, тие се осомниче ...
КАНДИДАТ ЗА СУДСКИ СОВЕТ ПЦУЕЛ И КОЛНЕЛ АПЕЛАЦИОНЕН СУДИЈА НА ГРОБИШТА ЗА ЗАДУШНИЦА

КАНДИДАТ ЗА СУДСКИ СОВЕТ ПЦУЕЛ И КОЛНЕЛ АПЕЛАЦИОНЕН СУДИЈА НА ГРОБИШТА ЗА ЗАДУШНИЦА

Заменикот-претседателот на Апелациониот суд Гостивар, судијата Зоран Теофиловски, зет од сестра на експретседателката на Судскиот совет Александра Заф ...
ПРИЈАВЕТЕ НА 192 АКО СЕ ОБИДАТ ДА ВЕ СПРЕЧАТ ДА ГЛАСАТЕ ИЛИ ВЕ ОБЈАВАТ НА ФЕЈСБУК, ОБЈАВИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПРИЈАВЕТЕ НА 192 АКО СЕ ОБИДАТ ДА ВЕ СПРЕЧАТ ДА ГЛАСАТЕ ИЛИ ВЕ ОБЈАВАТ НА ФЕЈСБУК, ОБЈАВИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Под засилено полициско обезбедување денес беше дистрибуиран гласачкиот материјал до општинските изборни комисии за утрешниот референдум. Се врши дистр ...
АВТОМОБИЛ УДРИ ВО ВЕЛОСИПЕДИСТИ, ПА ВО ОГРАДАТА ПРЕД БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

АВТОМОБИЛ УДРИ ВО ВЕЛОСИПЕДИСТИ, ПА ВО ОГРАДАТА ПРЕД БРИТАНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Неколку луѓе се повредени откако автомобил удри во безбедносните огради поставени пред зградата на британскиот парламент, објави Скотланд Јард. Специ ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ