Таг: инцидент

1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ
ПРОФЕСИОНАЛНИОТ ВОЈНИК ОД ПРВИОТ РЕД ФРЛАЧИ НА ШИШИЊА ВО КРУШЕВО НА РАСПИТ ПРЕД ВОЕНАТА ПОЛИЦИЈА

ПРОФЕСИОНАЛНИОТ ВОЈНИК ОД ПРВИОТ РЕД ФРЛАЧИ НА ШИШИЊА ВО КРУШЕВО НА РАСПИТ ПРЕД ВОЕНАТА ПОЛИЦИЈА

Професионалниот припадник на АРМ Мартин Богоевски денеска бил на распит пред Воената полиција да објасни како се нашол во прв ред покрај учесниците на ...
9 МРТВИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО КОМБЕ ВЛЕТА ВО ПЕШАЦИ ВО ТОРОНТО

9 МРТВИ И 16 ПОВРЕДЕНИ ОТКАКО КОМБЕ ВЛЕТА ВО ПЕШАЦИ ВО ТОРОНТО

Девет луѓе загинаа и 16 се повредени откако маж влета со комбе во пешаци во Торонто, соопшти полицијата. Возачот избега од местото на злосторството на ...
КОМБЕ УДРИ ВО ЛУЃЕ КОИ СЕДЕЛЕ ВО ПИВНИЦА ВО МИНСТЕР, НАЈМАЛКУ ТРИ ЗАГИНАТИ

КОМБЕ УДРИ ВО ЛУЃЕ КОИ СЕДЕЛЕ ВО ПИВНИЦА ВО МИНСТЕР, НАЈМАЛКУ ТРИ ЗАГИНАТИ

Неколку луѓе загинаа во германскиот град Минстер, откако комбе влета меѓу пешаци, по што возачот, наводно, се самоубил со огнено оружје. Околу 30 л ...
НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ НОВ 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО, РЕЧЕ ТАЛАТ ЏАФЕРИ ПО ИНЦИДЕНТОТ СО ГРУЕВСКИ

НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ НОВ 27 АПРИЛ ВО СОБРАНИЕТО, РЕЧЕ ТАЛАТ ЏАФЕРИ ПО ИНЦИДЕНТОТ СО ГРУЕВСКИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери рече дека нема да дозволи да се повтори насилството од 24 декември 2012 и 27 април 2017 во Парламентот, откак ...
ПОЛИЦАЈКАТА ШТО СЕ УДРИ ОД ПАЈАКОТ ДАДЕ ИСКАЗ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

ПОЛИЦАЈКАТА ШТО СЕ УДРИ ОД ПАЈАКОТ ДАДЕ ИСКАЗ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

Полицајката Јасмина Јаначкова, која беше агресивно вербално нападната од Беќир Асани, висок функционер во ДУИ, денеска даде исказ во Скопското обвинит ...
ТАТКОТО НА БЕБЕТО СЕ ЗАКАНУВАШЕ ДЕКА ЌЕ НЀ УБИЕ И ПОКАЖУВАШЕ УНИФОРМА ОД ПРИВАТНА КЛИНИКА, ВЕЛАТ ОД СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

ТАТКОТО НА БЕБЕТО СЕ ЗАКАНУВАШЕ ДЕКА ЌЕ НЀ УБИЕ И ПОКАЖУВАШЕ УНИФОРМА ОД ПРИВАТНА КЛИНИКА, ВЕЛАТ ОД СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

Во вчерашниот инцидент на Скопска гинекологија, предизвикан од татко на новороденче, кој тврдеше дека му го нема бебето, на вработените им се заканува ...
НЕМА ИЗГУБЕНО БЕБЕ, ОД УТРЕ ЌЕ ЗАБРАНИМЕ ПОСЕТА ОТИ РАСТЕ БРОЈОТ НА ГРИПОЗНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

НЕМА ИЗГУБЕНО БЕБЕ, ОД УТРЕ ЌЕ ЗАБРАНИМЕ ПОСЕТА ОТИ РАСТЕ БРОЈОТ НА ГРИПОЗНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА СКОПСКА ГИНЕКОЛОГИЈА

Министерството за внатрешни работи вели дека работи на расчистување на случајот по денешниот инцидент на Клиниката за гинекологија и акушерство, кога ...
ЈА СПАСИЈА ОД ДАВЕЊЕ ВО ВАРДАР, ПА ЈА ТЕПАА

ЈА СПАСИЈА ОД ДАВЕЊЕ ВО ВАРДАР, ПА ЈА ТЕПАА

Жена пред малку скокна во Вардар кај Камениот мост во Скопје, по што двајца мажи кои беа во близина веднаш скокнаа по нејзе и ја извадија од водата, п ...
ПЕНДРЕКОТ НА СУДИЈАТА ПАНЧЕВСКИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО КОМЕНТИРА, СЕ РАСЧИСТУВА ИНЦИДЕНТОТ ВО СУДОТ ЗА ПРЕКРШОЦИ

ПЕНДРЕКОТ НА СУДИЈАТА ПАНЧЕВСКИ ПОЛИЦИЈАТА НЕ ГО КОМЕНТИРА, СЕ РАСЧИСТУВА ИНЦИДЕНТОТ ВО СУДОТ ЗА ПРЕКРШОЦИ

МВР го расчистува инцидентот што се случил во четвртокот меѓу поранешните блиски соработници, експретседателот на Кривичниот суд Владимир Панчевски и ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ ГРАЃАНИН КОЈ САКАШЕ ДА ГО ИСПРСКА ГРУЕВСКИ СО СПРЕЈ

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕДЕ ГРАЃАНИН КОЈ САКАШЕ ДА ГО ИСПРСКА ГРУЕВСКИ СО СПРЕЈ

Полицијата вечерва приведе граѓанин кој се обиде да го испрска Никола Груевски со спреј додека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше на митинг кај хотелот „Ј ...
1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ