Таг: инцидент

1 3 4 548 / 48 НАПИСИ
ИНЦИДЕНТ СО ГРУЕВСКИ ВО СИНГЕЛИЌ, РЕГИСТРИРАШЕ БУГАРСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА „НОВА“

ИНЦИДЕНТ СО ГРУЕВСКИ ВО СИНГЕЛИЌ, РЕГИСТРИРАШЕ БУГАРСКАТА ТЕЛЕВИЗИЈА „НОВА“

Бугарската телевизија „Нова“ регистрираше инцидент за време на посетата на Никола Груевски на Сингелиќ, каде член на придружбата на поранешниот премие ...
ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ, АКТИВИСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО СКИНАТА МАИЦА И МОДРИНКИ

ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ, АКТИВИСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО СКИНАТА МАИЦА И МОДРИНКИ

Павле Богоевски, активистот на Шарената револуција синоќа беше лесно повреден кога се обидуваше да ја пробие полоициската блокада кон зградата на Мини ...
ИНЦИДЕНТ КАЈ СОБОРНИОТ ХРАМ ШАРЕНИТЕ ГО ПРОБИЈА ПОЛИЦИСКИОТ КОРДОН

ИНЦИДЕНТ КАЈ СОБОРНИОТ ХРАМ ШАРЕНИТЕ ГО ПРОБИЈА ПОЛИЦИСКИОТ КОРДОН

Демонстрантите го пробија кордонот од полицајци кај Соборниот храм. Дојде  до инцидент со полицијата зад црквата. Но, набрзо полицијата се повлече и с ...
ВЕРБАЛЕН ИНЦИДЕНТ МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ И ПОЛИЦИЈАТА КАЈ „ПАЛОМА БЈАНКА“

ВЕРБАЛЕН ИНЦИДЕНТ МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ И ПОЛИЦИЈАТА КАЈ „ПАЛОМА БЈАНКА“

Антивладините демонстранти и вечерва се на улица. Со паролата „Ќе ги посетиме за да ги потсетиме“ тие тргнаа кон Собрание. Централниот транспарент на ...
БИТОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕГИРА ИНЦИДЕНТ, ЛУЃЕТО САМО ВИКАЛЕ ПРЕД КУЌАТА НА АКТИВИСТОТ

БИТОЛСКАТА ПОЛИЦИЈА НЕГИРА ИНЦИДЕНТ, ЛУЃЕТО САМО ВИКАЛЕ ПРЕД КУЌАТА НА АКТИВИСТОТ

Од битолската полиција поврдија дека синоќа поголема група битолчани се собрале пред домот на Илија Балтовски, активист на „Битолското движење“ кое со ...
ИНЦИДЕНТ ВО БИТОЛА, ГРУПА ОД ГДОМ ГО НАПАДНА ДОМОТ НА ВОДАЧОТ НА ГЕРИЛАТА

ИНЦИДЕНТ ВО БИТОЛА, ГРУПА ОД ГДОМ ГО НАПАДНА ДОМОТ НА ВОДАЧОТ НА ГЕРИЛАТА

Поголема група битолчани вечерва по протестот на ГДОМ се упатија пред куќата на еден од водачите на „Битолското движење“, Илија Балтовски во населбата ...
МАЛ ИНЦИДЕНТ ПРЕД МРТВ

МАЛ ИНЦИДЕНТ ПРЕД МРТВ

Пред зградата на МРТВ се случи мал инцидент кога демонстрантите нападнаа еден од полицајците што ги снимаше со камера. Граѓаните викаа „Кодош, кодош!“ ...
НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

Десетмина демонстранти и четворица полицајци беа полесно повредени за време на вечерашните протести пред општина Битола, дознаваме неофицијално. До ...
1 3 4 548 / 48 НАПИСИ