Таг: Иран

1 3 4 5 6 7 9 50 / 85 НАПИСИ
ИРАН ИСПРАЌА МЕШАНИ СИГНАЛИ ДОДЕКА ТЕНЗИИТЕ СО САД СЕ СМИРУВААТ

ИРАН ИСПРАЌА МЕШАНИ СИГНАЛИ ДОДЕКА ТЕНЗИИТЕ СО САД СЕ СМИРУВААТ

Иран испраќа мешани сигнали додека САД се обидуваат да ги смират тензиите во регионот, при што претседателот Хасан Рухани предупреди на многу посериоз ...
САД ПОДГОТВЕНИ ДА ПОЧНАТ СЕРИОЗНИ ПРЕГОВОРИ СО ИРАН ЗА ДА НЕ СЕ ЗАГРОЗУВА СВЕТСКИОТ МИР

САД ПОДГОТВЕНИ ДА ПОЧНАТ СЕРИОЗНИ ПРЕГОВОРИ СО ИРАН ЗА ДА НЕ СЕ ЗАГРОЗУВА СВЕТСКИОТ МИР

САД се подготвени да почнат сериозни преговори со Иран, без поставување предуслови, по последната ескалација во меѓусебните односи. Во писмото испр ...
ТРАМП НЕ НАЈАВИ НОВИ ВОЕНИ АКЦИИ ТУКУ НОВИ САНКЦИИ ЗА ИРАН ПО РАКЕТНИОТ НАПАД НА БАЗИТЕ ВО ИРАК

ТРАМП НЕ НАЈАВИ НОВИ ВОЕНИ АКЦИИ ТУКУ НОВИ САНКЦИИ ЗА ИРАН ПО РАКЕТНИОТ НАПАД НА БАЗИТЕ ВО ИРАК

Доналд Трамп изјави дека ниту еден Американец не е повреден во денешниот ирански ракетен напад на две американски бази во Ирак и најави нови санкции з ...
АВИОНОТ ШТО СЕ УРНА ВО ИРАН НИ БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ, СООПШТИ УКРАИНСКИОТ АВИОПРЕВОЗНИК

АВИОНОТ ШТО СЕ УРНА ВО ИРАН НИ БЕШЕ ЕДЕН ОД НАЈДОБРИТЕ, СООПШТИ УКРАИНСКИОТ АВИОПРЕВОЗНИК

Украинскиот национален авиопревозник објави дека авионот што денеска се урна во Иран бил еден од најдобрите што го имале во својата флота и дека пилот ...
ИМ УДРИВМЕ ШЛАКАНИЦА НА САД, КАЖА ИРАНСКИОТ ВРХОВЕН ЛИДЕР ПО РАКЕТНИОТ НАПАД ВРЗ БАЗИТЕ ВО ИРАК

ИМ УДРИВМЕ ШЛАКАНИЦА НА САД, КАЖА ИРАНСКИОТ ВРХОВЕН ЛИДЕР ПО РАКЕТНИОТ НАПАД ВРЗ БАЗИТЕ ВО ИРАК

Иранскиот врховен лидер ајатолахот Али Хаменеи кажа дека ракетниот напад врз американските воени бази во Ирак, изведен ноќеска, бил шлаканица за САД и ...
УКРАИНСКИОТ АВИОН СЕ УРНАЛ ВО ИРАН ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА МОТОР, МЕЃУ 176-ТЕ ЗАГИНАТИ НАЈБРОЈНИ СЕ ИРАНЦИ И КАНАЃАНИ

УКРАИНСКИОТ АВИОН СЕ УРНАЛ ВО ИРАН ПОРАДИ ДЕФЕКТ НА МОТОР, МЕЃУ 176-ТЕ ЗАГИНАТИ НАЈБРОЈНИ СЕ ИРАНЦИ И КАНАЃАНИ

Украинската амбасада во Иран објави дека причината за падот на украинскиот патнички авион крај Техеран е дефект на мотор, а не тероризам. Во авионо ...
176 ЗАГИНАТИ ВО НЕСРЕЌА НА УКРАИНСКИ ПАТНИЧКИ АВИОН ВО ИРАН

176 ЗАГИНАТИ ВО НЕСРЕЌА НА УКРАИНСКИ ПАТНИЧКИ АВИОН ВО ИРАН

Сите 176 патници и членови на екипажот загинаа во авионска несреќа во близина на главниот ирански аеродроом кај Техеран, потврдија иранските власти. ...
ИРАН ГИ РАКЕТИРАШЕ АМЕРИКАНСКИТЕ ТРУПИ ВО ИРАК

ИРАН ГИ РАКЕТИРАШЕ АМЕРИКАНСКИТЕ ТРУПИ ВО ИРАК

Воздухопловна база на американски и сојузнички трупи во Ирак беше погодена од ракети, велат безбедносни извори на САД. Базата Ал-Асад е погодена со по ...
НАД 50 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ

НАД 50 ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ИРАНСКИОТ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ

Бројката на загинати во стампедото што утрово се случи на погребот на најмоќниот ирански генерал Касем Солејмани порасна на 56, додека повеќе од 200 с ...
ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАТИ ВО СТАМПЕДО НА ПОГРЕБОТ НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

Десетици луѓе загинаа во стампедо што се случи во иранскиот град Керман за време на погребот на генералот Касем Солејмани, кој беше убиен во американс ...
1 3 4 5 6 7 9 50 / 85 НАПИСИ