Таг: Иран

1 5 6 7 8 9 70 / 90 НАПИСИ
ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ИСПРАЌААТ УБИЕНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ, ИЗВИКУВАЈЌИ „СМРТ ЗА АМЕРИКА“

ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ИСПРАЌААТ УБИЕНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ, ИЗВИКУВАЈЌИ „СМРТ ЗА АМЕРИКА“

Илјадници луѓе се придружија на погребната поворка за најмоќниот ирански генерал Касем Солејмани, кој вчера беше убиен во американски воздушен напад, ...
ИРАН СЕ ЗАКАНИ СО ЖЕСТОКА ОДМАЗДА ЗА УБИСТВОТО НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, САД ПРАЌААТ НОВИ ТРУПИ НА БЛИСКИ ИСТОК

ИРАН СЕ ЗАКАНИ СО ЖЕСТОКА ОДМАЗДА ЗА УБИСТВОТО НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, САД ПРАЌААТ НОВИ ТРУПИ НА БЛИСКИ ИСТОК

Иран се закани со жестока одмазда откако утрово во американски воздушен напад во Багдад беше убиен неговиот најмоќен генерал Касем Солејмани, кој како ...
НАЈМОЌНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ УБИЕН ВО АМЕРИКАНСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВО БАГДАД

НАЈМОЌНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ УБИЕН ВО АМЕРИКАНСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВО БАГДАД

Најмоќниот ирански воен командир, генералот Касем Солејмани, е убиен во американски воздушен напад во Ирак. Шеесет и двегодишниот Солејмани ги предвод ...
ИРАНКИТЕ ПО 40 ГОДИНИ ПРВПАТ ГЛЕДАА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР НА СТАДИОН

ИРАНКИТЕ ПО 40 ГОДИНИ ПРВПАТ ГЛЕДАА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР НА СТАДИОН

За првпат од Исламската револуција во 1979 година, на Иранките им беше дозволено да гледаат фудбалски натпревар од трибини. Повеќе од 4.500 жени до ...
САД ПРАЌААТ ВОЈСКА ВО САУДИСКА АРАБИЈА, НО ВОЕНИ УДАРИ НА ИРАН НЕ СЕ ОПЦИЈА

САД ПРАЌААТ ВОЈСКА ВО САУДИСКА АРАБИЈА, НО ВОЕНИ УДАРИ НА ИРАН НЕ СЕ ОПЦИЈА

САД планираат да испратат војска во Саудиска Арабија по неодамнешните воздушни напади на нејзините нафтени погони, кои придонесоа да се намали светско ...
САУДИСКА АРАБИЈА ГИ ИЗЛОЖИ ДОКАЗИТЕ ДЕКА ИРАН СТОИ ЗАД НАПАДИТЕ НА НЕЈЗИНИТЕ НАФТЕНИ ПОГОНИ

САУДИСКА АРАБИЈА ГИ ИЗЛОЖИ ДОКАЗИТЕ ДЕКА ИРАН СТОИ ЗАД НАПАДИТЕ НА НЕЈЗИНИТЕ НАФТЕНИ ПОГОНИ

Министерот за одбрана на Саудиска Арабија изложи остатоци од дронови и проектили за кои вели дека ја докажуваат вмешаноста на Иран во нападите на нејз ...
САД ТВРДАТ ДЕКА ИМААТ ДОКАЗИ ДЕКА САУДИСКИТЕ НАФТЕНИ ПОГОНИ БИЛЕ НАПАДНАТИ ОД ИРАН ИЛИ ИРАК, НАФТАТА ПОСКАПИ НАЈМНОГУ ОД 1991 ГОДИНА

САД ТВРДАТ ДЕКА ИМААТ ДОКАЗИ ДЕКА САУДИСКИТЕ НАФТЕНИ ПОГОНИ БИЛЕ НАПАДНАТИ ОД ИРАН ИЛИ ИРАК, НАФТАТА ПОСКАПИ НАЈМНОГУ ОД 1991 ГОДИНА

САД објавија сателитски снимки и разузнавачки информации за да ги поддржат своите тврдења дека Иран стои зад нападите врз нафтените погони во Саудиска ...
НАПАДОТ ВРЗ НАФТЕНИТЕ ПОГОНИ ВО САУДИСКА АРАБИЈА БИ МОЖЕЛ ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ СВЕТСКОТО СНАБДУВАЊЕ СО НАФТА

НАПАДОТ ВРЗ НАФТЕНИТЕ ПОГОНИ ВО САУДИСКА АРАБИЈА БИ МОЖЕЛ ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ СВЕТСКОТО СНАБДУВАЊЕ СО НАФТА

Државниот секретар на САД Мајк Помпео го обвини Иран за вчерашните напади со дронови на нафтените погони во Саудиска Арабија. Тој ги отфрли тврдењата ...
ГО ОТКАЖАВ НАПАДОТ НА ИРАН КОГА МИ КАЖАА ДЕКА ЌЕ ИМА 150 МРТВИ, ВЕЛИ ТРАМП

ГО ОТКАЖАВ НАПАДОТ НА ИРАН КОГА МИ КАЖАА ДЕКА ЌЕ ИМА 150 МРТВИ, ВЕЛИ ТРАМП

Доналд Трамп изјави дека го откажал воениот напад на Иран десет минути пред да почне, откако добил проценка дека во него ќе загинат околу 150 луѓе. То ...
ТРАМП ОДОБРИЛ ВОЕНИ НАПАДИ НА ИРАН, ПА ЈА ОТКАЖАЛ АКЦИЈАТА, ОБЈАВИ „ЊУЈОРК ТАЈМС“

ТРАМП ОДОБРИЛ ВОЕНИ НАПАДИ НА ИРАН, ПА ЈА ОТКАЖАЛ АКЦИЈАТА, ОБЈАВИ „ЊУЈОРК ТАЈМС“

Доналд Трамп одобрил одмазднички воени напади на Иран вчера, пред да се премисли, јавуваат американски медиуми. „Њујорк тајмс“ цитираше висок функц ...
1 5 6 7 8 9 70 / 90 НАПИСИ