Таг: Иран

1 4 5 6 7 8 9 60 / 85 НАПИСИ
ИРАН ПОДГОТВИЛ 13 ПЛАНОВИ ЗА ДА ГО ОДМАЗДИ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, КОЈ ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО РОДНИОТ ГРАД

ИРАН ПОДГОТВИЛ 13 ПЛАНОВИ ЗА ДА ГО ОДМАЗДИ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, КОЈ ДЕНЕСКА ЌЕ БИДЕ ПОГРЕБАН ВО РОДНИОТ ГРАД

Лидерот на Иранската револуционерна гарда Хосеин Салами се закани дека ќе ги уништи местата поддржани од САД како одмазда за убиството на најмоќниот и ...
ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СИ ОДАТ ОД ИРАК ДОДЕКА СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ИРАНЦИ ГО ИСПРАЌААТ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА АМЕРИКАНЦИТЕ НЕ СИ ОДАТ ОД ИРАК ДОДЕКА СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ИРАНЦИ ГО ИСПРАЌААТ ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ

Доналд Трамп му се закани на Ирак со сериозни санкции откако тамошниот парламент побара од американската војска да ја напушти земјата. Тензиите во ...
ИРАН ВЕЛИ ДЕКА ВЕЌЕ НИШТО НЕ ГО СПРЕЧУВА ДА РАЗВИЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ

ИРАН ВЕЛИ ДЕКА ВЕЌЕ НИШТО НЕ ГО СПРЕЧУВА ДА РАЗВИЕ НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ

Иран објави дека веќе не го обврзуваат никакви ограничувања од нуклеарниот договор што во 2015 година го потпиша со светските сили, откако завчера во ...
АНТИ-ИСИС КОАЛИЦИЈАТА ГИ ПРЕКИНУВА ОПЕРАЦИИТЕ ОТКАКО ИРАК ПОБАРА ОД СТРАНСКИТЕ СИЛИ ДА ЈА НАПУШТАТ ЗЕМЈАТА

АНТИ-ИСИС КОАЛИЦИЈАТА ГИ ПРЕКИНУВА ОПЕРАЦИИТЕ ОТКАКО ИРАК ПОБАРА ОД СТРАНСКИТЕ СИЛИ ДА ЈА НАПУШТАТ ЗЕМЈАТА

Ирачкиот парламент усвои резолуција со која се бара од странските воени сили да ја напуштат земјата откако најмоќниот ирански генерал Касем Солејмани ...
ДРЖИМЕ НА НИШАН 52 ИРАНСКИ ЦЕЛИ, ТРАМП СЕ ЗАКАНИ НА ТВИТЕР

ДРЖИМЕ НА НИШАН 52 ИРАНСКИ ЦЕЛИ, ТРАМП СЕ ЗАКАНИ НА ТВИТЕР

Американскиот претседател Доналд Трамп со три твитер пораки му се закани на Иран со воена акција. „Држиме на нишан 52 ирански цели (што ги претстав ...
ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ИСПРАЌААТ УБИЕНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ, ИЗВИКУВАЈЌИ „СМРТ ЗА АМЕРИКА“

ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ГО ИСПРАЌААТ УБИЕНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ СОЛЕЈМАНИ, ИЗВИКУВАЈЌИ „СМРТ ЗА АМЕРИКА“

Илјадници луѓе се придружија на погребната поворка за најмоќниот ирански генерал Касем Солејмани, кој вчера беше убиен во американски воздушен напад, ...
ИРАН СЕ ЗАКАНИ СО ЖЕСТОКА ОДМАЗДА ЗА УБИСТВОТО НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, САД ПРАЌААТ НОВИ ТРУПИ НА БЛИСКИ ИСТОК

ИРАН СЕ ЗАКАНИ СО ЖЕСТОКА ОДМАЗДА ЗА УБИСТВОТО НА ГЕНЕРАЛОТ СОЛЕЈМАНИ, САД ПРАЌААТ НОВИ ТРУПИ НА БЛИСКИ ИСТОК

Иран се закани со жестока одмазда откако утрово во американски воздушен напад во Багдад беше убиен неговиот најмоќен генерал Касем Солејмани, кој како ...
НАЈМОЌНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ УБИЕН ВО АМЕРИКАНСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВО БАГДАД

НАЈМОЌНИОТ ИРАНСКИ ГЕНЕРАЛ УБИЕН ВО АМЕРИКАНСКИ ВОЗДУШЕН НАПАД ВО БАГДАД

Најмоќниот ирански воен командир, генералот Касем Солејмани, е убиен во американски воздушен напад во Ирак. Шеесет и двегодишниот Солејмани ги предвод ...
ИРАНКИТЕ ПО 40 ГОДИНИ ПРВПАТ ГЛЕДАА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР НА СТАДИОН

ИРАНКИТЕ ПО 40 ГОДИНИ ПРВПАТ ГЛЕДАА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР НА СТАДИОН

За првпат од Исламската револуција во 1979 година, на Иранките им беше дозволено да гледаат фудбалски натпревар од трибини. Повеќе од 4.500 жени до ...
САД ПРАЌААТ ВОЈСКА ВО САУДИСКА АРАБИЈА, НО ВОЕНИ УДАРИ НА ИРАН НЕ СЕ ОПЦИЈА

САД ПРАЌААТ ВОЈСКА ВО САУДИСКА АРАБИЈА, НО ВОЕНИ УДАРИ НА ИРАН НЕ СЕ ОПЦИЈА

САД планираат да испратат војска во Саудиска Арабија по неодамнешните воздушни напади на нејзините нафтени погони, кои придонесоа да се намали светско ...
1 4 5 6 7 8 9 60 / 85 НАПИСИ