Таг: Иран

1 7 8 9 10 90 / 91 НАПИСИ
3.700 СЕ ПРИТВОРЕНИ ВО БРАНОТ ПРОТЕСТИ ВО ИРАН, ОБЈАВИ ПРАТЕНИК

3.700 СЕ ПРИТВОРЕНИ ВО БРАНОТ ПРОТЕСТИ ВО ИРАН, ОБЈАВИ ПРАТЕНИК

Иран притвори 3.700 луѓе за време на бранот демонстрации против државната политика и религиозните власти, објави денеска ирански пратеник. Реформис ...
ПРОВЛАДИНИ ИРАНЦИ ИЗЛЕГОА НА КОНТРАПРОТЕСТИ ЗА ДА ГИ „РАЗОБЛИЧАТ СТРАНСКИТЕ ПЛАТЕНИЦИ“

ПРОВЛАДИНИ ИРАНЦИ ИЗЛЕГОА НА КОНТРАПРОТЕСТИ ЗА ДА ГИ „РАЗОБЛИЧАТ СТРАНСКИТЕ ПЛАТЕНИЦИ“

Провладини контрадемонстранти почнаа да маршираат низ Иран, во знак на солидарност со режимот, објави државната телевизија, во обид да се неутрализира ...
УШТЕ ДЕВЕТ УБИЕНИ ВО ИРАН, ВЛАСТИТЕ ОБВИНУВААТ СТРАНСКИ ЗЕМЈИ ЗА ПРОТЕСТИТЕ

УШТЕ ДЕВЕТ УБИЕНИ ВО ИРАН, ВЛАСТИТЕ ОБВИНУВААТ СТРАНСКИ ЗЕМЈИ ЗА ПРОТЕСТИТЕ

Уште девет лица загинаа ноќеска во судирите на демонстрантите и безбедносните сили, соопшти државната телевизија, како што протестите во Иран влегоа в ...
ПРОТЕСТИТЕ ВО ИРАН СТАНУВААТ ПОНАСИЛНИ, 12 ЗАГИНАТИ

ПРОТЕСТИТЕ ВО ИРАН СТАНУВААТ ПОНАСИЛНИ, 12 ЗАГИНАТИ

Протестите во Иран го имаа најкрвавиот ден досега, откако 12 луѓе беа убиени во обидите да се заземат воени бази и полициски станици, соопшти државнат ...
ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИРАН И ИРАК Е НАЈСМРТОНОСНИОТ ОВАА ГОДИНА

ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ИРАН И ИРАК Е НАЈСМРТОНОСНИОТ ОВАА ГОДИНА

Голема спасувачка акција се одвива во моментов, откако моќен земјотрес го погоди планинскиот граничен регион на Иран и Ирак, при што загинаа над 400, ...
НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ШТО ГИ ПОГОДИ ИРАК И ИРАН

НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ШТО ГИ ПОГОДИ ИРАК И ИРАН

Над 200 луѓе загинаа во земјотресот, што удри во пределот на иранско-ирачката граница, со силина од 7,3 степени според Рихтеровата скала, а над 2.800 ...
ИРАН ПО ГРЕШКА ИМ ПРОДАДЕ КАРТИ ЗА ФУДБАЛСКИ МЕЧ НА ЖЕНИ, ЗАБРАНАТА ОСТАНУВА

ИРАН ПО ГРЕШКА ИМ ПРОДАДЕ КАРТИ ЗА ФУДБАЛСКИ МЕЧ НА ЖЕНИ, ЗАБРАНАТА ОСТАНУВА

Иранските власти, сепак, нема да им дозволат на жените да ги гледаат натпреварите на фудбалската репрезентација, објаснувајќи дека картите за претстој ...
ВРХОВНИОТ СУД ЈА ВРАТИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО САД НА ГРАЃАНИ ОД 6 МУСЛИМАНСКИ ЗЕМЈИ

ВРХОВНИОТ СУД ЈА ВРАТИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО САД НА ГРАЃАНИ ОД 6 МУСЛИМАНСКИ ЗЕМЈИ

Врховниот суд ѝ дозволи на администрацијата на Трамп во голема мерка да ја спроведе 90-дневната забрана за влез во САД на патници од шест претежно мус ...
ДВОЈНИК НА МЕСИ ЗАВРШИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ИРАН ОТИ ПРЕМНОГУ ЛИЧИ НА ЅВЕЗДАТА НА БАРСЕЛОНА

ДВОЈНИК НА МЕСИ ЗАВРШИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ИРАН ОТИ ПРЕМНОГУ ЛИЧИ НА ЅВЕЗДАТА НА БАРСЕЛОНА

Двојник на Лионел Меси беше приведен од иранската полиција откако стана премногу популарен меѓу фудбалските навивачи, кои сакаа да прават селфија со н ...
ИНДИСКА ОЛИМПИЈКА БОЈКОТИРА ШАМПИОНАТ ВО ИРАН, ОДБИВА ДА НОСИ ХИЏАБ

ИНДИСКА ОЛИМПИЈКА БОЈКОТИРА ШАМПИОНАТ ВО ИРАН, ОДБИВА ДА НОСИ ХИЏАБ

Индиската стрелачка Хина Сиду се повлече од Азискиот шампионат во стрелаштво во Иран поради правилото на домаќинот кое ги принудува женските натпревар ...
1 7 8 9 10 90 / 91 НАПИСИ