Таг: исчезнати

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 12 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРОТ НА ТРАЕКТОТ КАЈ КРФ

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 12 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРОТ НА ТРАЕКТОТ КАЈ КРФ

Спасувачките тимови во Грција денеска ја продолжија потрагата по 12 лица за кои се смета дека се исчезнати од траектот што вчера се запали во Јонското ...
ДЕСЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ И 21 ИСЧЕЗНАТ ВО СВЛЕЧИШТЕ ВО НОРВЕШКА

ДЕСЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ И 21 ИСЧЕЗНАТ ВО СВЛЕЧИШТЕ ВО НОРВЕШКА

Десетмина се повредени, од кои еден критично, а 21 е исчезнат откако денеска рано изутрината свлечиште во јужна Норвешка однесе повеќе од десетина згр ...
ГИ УБИВАЛ ВО РАБОТИЛНИЦАТА И ГИ ФРЛАЛ ВО БРАНАТА ТУРИЈА, ПРИТВОРЕНИОТ ДОБРЕЈЧАНЕЦ ОСОМНИЧЕН И ЗА УБИСТВОТО НА ВТОРИОТ ИСЧЕЗНАТ СТРУМИЧАНЕЦ

ГИ УБИВАЛ ВО РАБОТИЛНИЦАТА И ГИ ФРЛАЛ ВО БРАНАТА ТУРИЈА, ПРИТВОРЕНИОТ ДОБРЕЈЧАНЕЦ ОСОМНИЧЕН И ЗА УБИСТВОТО НА ВТОРИОТ ИСЧЕЗНАТ СТРУМИЧАНЕЦ

Веќе притворениот 54-годишен М.В., жител на струмичко Добрејци, кој е обвинет за убиството на Ристо Иљашев,е осомничен дека е убиецот и на 62-годишнио ...
НА ИСЧЕЗНАТИТЕ НЕ ИМ ФАЛАТ ОРГАНИ, НЕ ПАЃАЈТЕ НА ШПЕКУЛАЦИИ, СООПШТУВААТ ОД СУДСКА МЕДИЦИНА И ОД МВР

НА ИСЧЕЗНАТИТЕ НЕ ИМ ФАЛАТ ОРГАНИ, НЕ ПАЃАЈТЕ НА ШПЕКУЛАЦИИ, СООПШТУВААТ ОД СУДСКА МЕДИЦИНА И ОД МВР

Министерството за внатрешни работи категорично ги отфрла шпекулациите во јавноста за наводни случаи на киднапирања поради органи, а Институтот за судс ...
100 МИГРАНТИ ИСЧЕЗНАА ВО БРОДОЛОМ КАЈ ЛИБИЈА

100 МИГРАНТИ ИСЧЕЗНАА ВО БРОДОЛОМ КАЈ ЛИБИЈА

Околу 100 мигранти исчезнаа, откако нивниот брод потона покрај брегот на Либија вчера, соопшти либиската морнарица. Либиската крајбрежна стража спа ...
НАД 250 МРТВИ И 200 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО КОЛУМБИЈА

НАД 250 МРТВИ И 200 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОПЛАВИТЕ ВО КОЛУМБИЈА

Во обилните дождови во градот Мокоа на југозападот на Колумбија, кои предизвикаа поплави и лизгање на земјиштето, загинаа 254 лица, 400 се повредени, ...
И АРАПИТЕ ЌЕ ПОТОНАТ ВО ОТЕШЕВО?

И АРАПИТЕ ЌЕ ПОТОНАТ ВО ОТЕШЕВО?

Само дотраената рампа со натпис „приватен имот, забранет влез“ и некој зафат за израмнување на плажата најавуваат дека некогашниот хотел „Европа“ и ок ...
7 / 7 НАПИСИ