Таг: избори 11 декември

1 2 3 12 10 / 117 НАПИСИ
САМИ НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, НИЕ ЌЕ ВЕ ПОДДРЖИМЕ, МУ ПОРАЧА ТУСК НА ИВАНОВ

САМИ НАЈДЕТЕ РЕШЕНИЕ, НИЕ ЌЕ ВЕ ПОДДРЖИМЕ, МУ ПОРАЧА ТУСК НА ИВАНОВ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск му порача на претседателот Ѓорге Иванов сами да најдеме решение за политичката криза по изборите на 11 д ...
ТУСК СО ИВАНОВ НАСАМО ЗА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА И БЕГАЛЦИТЕ

ТУСК СО ИВАНОВ НАСАМО ЗА ПОЛИТИЧКАТА КРИЗА И БЕГАЛЦИТЕ

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, со кого ќе разговараат за политичката криза во Макед ...
И ФРАНЦИЈА ПОБАРА БРЗО ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

И ФРАНЦИЈА ПОБАРА БРЗО ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

Франција ги поддржува заложбите на Високата претставничка на ЕУ за надворешни работи Федерика Могерини за наоѓање излез од кризата во која се наоѓа Ма ...
ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ ДОБИ 130.000 ЕВРА ОД ДРЖАВАТА ЗА ДОКУМЕНТАРЕЦ

ГАЗДАТА НА ПОРТАЛИТЕ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ ПРОТИВ ЗАЕВ ДОБИ 130.000 ЕВРА ОД ДРЖАВАТА ЗА ДОКУМЕНТАРЕЦ

Сопственикот и управител нa фирмата која лани, за време на изборната кампања пред изборите на 11 декември, регистрираше портали во Хрватска и Србија о ...
ОБСЕ БАРА ЗАКОНСКИ МЕРКИ ЗА НЕКРОЛОЗИТЕ ЗА АМБАСАДОРИТЕ ПО ГОВОРОТ НА ГРУЕВСКИ НА 17 ДЕКЕМВРИ ПРЕД ДИК

ОБСЕ БАРА ЗАКОНСКИ МЕРКИ ЗА НЕКРОЛОЗИТЕ ЗА АМБАСАДОРИТЕ ПО ГОВОРОТ НА ГРУЕВСКИ НА 17 ДЕКЕМВРИ ПРЕД ДИК

Набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР  за парламентарните избори во Македонија на 11 декември, во извештајот што попладнево беше објавен во Варшава забе ...
СПОРНИТЕ 30.000 ГЛАСАЧИ СЕ ВРАЌААТ ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

СПОРНИТЕ 30.000 ГЛАСАЧИ СЕ ВРАЌААТ ВО ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК

Спорните околу 30.000 гласачи кои беа избришани од Избирачкиот список за предвремените парламентарни избори на 11 декември минатата година ќе бидат вр ...
ПАЛАТАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ПОД ХИПОТЕКА ЗА КРЕДИТ ОД ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА

ПАЛАТАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ПОД ХИПОТЕКА ЗА КРЕДИТ ОД ТРИ МИЛИОНИ ЕВРА

ВМРО-ДПМНЕ ја ставила под хипотека партиската зграда за да земе кредит од три милиони евра од Комерцијална банка неколку дена пред изборите на 11 деке ...
РУСИЈА СЕ ЈАВИ СО ПОДДРШКА ЗА АХМЕТИ И ГРУЕВСКИ

РУСИЈА СЕ ЈАВИ СО ПОДДРШКА ЗА АХМЕТИ И ГРУЕВСКИ

Русија им даде поддршка на Никола Груевски и Али Ахмети и го обвини Западот за манипулација на волјата на гласачите, што, според денешното соопштение ...
ГРУЕВСКИ НЕ УСПЕА ДА СОСТАВИ ВЛАДА

ГРУЕВСКИ НЕ УСПЕА ДА СОСТАВИ ВЛАДА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не успеа да состави влада во уставниот рок од 20 дена по врачувањето на мандатот од претседателот Ѓорге Иванов, ...
ИВАНОВ ДЕНЕСКА МОРА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

ИВАНОВ ДЕНЕСКА МОРА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

Претседателот Ѓорге Иванов денеска треба да му го додели мандатот на кандидатот на партија или на партии коj ќе успее да собере 61 потпис дека има мно ...
1 2 3 12 10 / 117 НАПИСИ