Таг: изборни нерегуларности

1 2 3 433 / 33 НАПИСИ
КАМЕРИТЕ РЕГИСТРИРАА ПОЛНЕЊЕ КУТИИ НА ИЗБОРИТЕ ВО РУСИЈА, ПАРТИЈАТА НА ПУТИН ПОБЕДИ УБЕДЛИВО

КАМЕРИТЕ РЕГИСТРИРАА ПОЛНЕЊЕ КУТИИ НА ИЗБОРИТЕ ВО РУСИЈА, ПАРТИЈАТА НА ПУТИН ПОБЕДИ УБЕДЛИВО

Единствена Русија, партијата поддржана од претседателот Владимир Путин, освои мнозинство на парламентарните избори во земјата, со огромна предност во ...
НАЈАВАТА ЗА ЗГОЛЕМЕНА ФРЕКВЕНЦИЈА ВО СЈО СЕ РЕАЛИЗИРА, ПОЛИТИЧАРИ СЕ РЕДАТ КАЈ КАТИЦА ЈАНЕВА

НАЈАВАТА ЗА ЗГОЛЕМЕНА ФРЕКВЕНЦИЈА ВО СЈО СЕ РЕАЛИЗИРА, ПОЛИТИЧАРИ СЕ РЕДАТ КАЈ КАТИЦА ЈАНЕВА

Силвана Бонева од ВМРО-ДПМНЕ, Мендух Тачи и Арифхикмет Џемаили од ДПА и Самка Ибраимовски од ПЦЕР се појавија на распит во СЈО вчера во рок од само дв ...
И МЕНДУХ ТАЧИ ПОТВРДИ ДЕКА Е ВИКНАТ КАКО СВЕДОК ВО СЈО

И МЕНДУХ ТАЧИ ПОТВРДИ ДЕКА Е ВИКНАТ КАКО СВЕДОК ВО СЈО

Лидерот на ДПА Мендух Тачи в понеделник е викнат да даде исказ во СЈО, потврдија од партијата за САКАМДАКАЖАМ.МК. Во ДПА ни рекоа дека Тачи е повикан ...
1 2 3 433 / 33 НАПИСИ