Таг: изборни нерегуларности

1 2 3 4 30 / 33 НАПИСИ
ЕДМОНД ТЕМЕЛКО ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР ВО ШУТКА, СУДОТ МЕРКАТА ЈА ЗАМЕНИ СО КУЌЕН ПРИТВОР

ЕДМОНД ТЕМЕЛКО ИЗЛЕГУВА ОД ПРИТВОР ВО ШУТКА, СУДОТ МЕРКАТА ЈА ЗАМЕНИ СО КУЌЕН ПРИТВОР

Едмонд Темелко, градоначалникот на општина Пустец во Албанија, обвинет за изборни нерегуларности во случајот „Титаник“ на СЈО, од истражниот затвор „С ...
БОМБИТЕ ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО ДОКАЗИ И ПРОТИВ МИЈАЛКОВ И ТАЧИ ВО „ТИТАНИК 2“, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА

БОМБИТЕ ЌЕ СЕ КОРИСТАТ КАКО ДОКАЗИ И ПРОТИВ МИЈАЛКОВ И ТАЧИ ВО „ТИТАНИК 2“, ПОТВРДИ АПЕЛАЦИЈА

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори да можат да се користат како докази во судската постапка за предметот „Титаник 2“ на СЈО, обја ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕЛА СЕДУММИНА ЗА СЛИКАЊЕ ИЗБИРАЧКИ ЛИВЧИЊА

ПОЛИЦИЈАТА ПРИВЕЛА СЕДУММИНА ЗА СЛИКАЊЕ ИЗБИРАЧКИ ЛИВЧИЊА

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска, во 15.25 часот, на гласачкото место 2052 во село Горно Седларце, Тетовско, регистриран е об ...
КАНЦЕЛАРИИТЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ НА ГЛАСАЊЕТО В НЕДЕЛА ЌЕ БИДАТ ОТВОРEНИ ЗА ПРИЈАВИ НА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

КАНЦЕЛАРИИТЕ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ НА ГЛАСАЊЕТО В НЕДЕЛА ЌЕ БИДАТ ОТВОРEНИ ЗА ПРИЈАВИ НА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

В недела, 15 октомври, на денот на одржување на првиот круг од Локалните избори 2017, сите седум канцеларии на Народниот правобранител во: Скопје, Бит ...
САД ГИ ПОВИКАА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ГЛАСААТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ И ДА ПРИЈАВАТ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

САД ГИ ПОВИКАА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА ГЛАСААТ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ И ДА ПРИЈАВАТ НЕРЕГУЛАРНОСТИ

САД ги повикаа граѓаните на Македонија на локалните избори на 15 октомври да го искористат своето право на глас и да ги пријават сите сознанија за изб ...
ДИК ДВЕ ГОДИНИ ИМ ДОЛЖИ ПАРИ НА ОСУММИНА АНГАЖИРАНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ДОКАЗИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

ДИК ДВЕ ГОДИНИ ИМ ДОЛЖИ ПАРИ НА ОСУММИНА АНГАЖИРАНИ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ДОКАЗИ ЗА ИЗБОРНИ ИЗМАМИ

Државната изборна комисија (ДИК) две години им должи пари на осум лица кои уште од времето на претходниот претседател Никола Рилковски биле ангажирани ...
ДВАЈЦА ЧЛЕНОВИ НА ДИК ОБВИНЕТИ ОД СЈО ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ЌЕ ОСТАНАТ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ДВАЈЦА ЧЛЕНОВИ НА ДИК ОБВИНЕТИ ОД СЈО ЗА ИЗБОРНИ НЕРЕГУЛАРНОСТИ ЌЕ ОСТАНАТ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Сашо Срцев од ВМРО-ДПМНЕ и Бедредин Ибраими од ДПА, обвинети од Специјалното јавно обвинителство во големиот случај „Титаник“ за изборни нерегуларност ...
РЕДИЦА ФУНКЦИОНЕРИ НА РАСПИТ ВО СЈО ЗА ПРОШИРЕНИОТ СЛУЧАЈ „ТИТАНИК“

РЕДИЦА ФУНКЦИОНЕРИ НА РАСПИТ ВО СЈО ЗА ПРОШИРЕНИОТ СЛУЧАЈ „ТИТАНИК“

Во Специјалното јавно обвинителство (СЈО) повторно има зголемена фреквенцијата на лица, овојпат поврзани со случајот „Титаник“, за кој специјалната об ...
ЗВРЛЕВСКИ СО ИСТРАГА ЗА ФУНКЦИОНЕРИ НА МВР ОД КУМАНОВО, СТРУМИЦА И СКОПЈЕ ЗА ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ГЛАСАЧИТЕ

ЗВРЛЕВСКИ СО ИСТРАГА ЗА ФУНКЦИОНЕРИ НА МВР ОД КУМАНОВО, СТРУМИЦА И СКОПЈЕ ЗА ВЛИЈАНИЕ ВРЗ ГЛАСАЧИТЕ

Јавно обвинителство на Марко Зврлевски соопшти дека спроведува предистражни постапки против поранешни високи функционери на МВР и други правни и физич ...
ПОРАНЕШНИ НОВИНАРИ ОД А1 ВИКНАТИ ВО СЈО КАКО СВЕДОЦИ ЗА ИЗБОРНИ ПРИТИСОЦИ

ПОРАНЕШНИ НОВИНАРИ ОД А1 ВИКНАТИ ВО СЈО КАКО СВЕДОЦИ ЗА ИЗБОРНИ ПРИТИСОЦИ

Поранешни новинари во А1 телевизијата денеска биле викнати во Специјалното јавно обвинителство како сведоци, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Од СЈО потврд ...
1 2 3 4 30 / 33 НАПИСИ