Таг: излезе

ПОЧНА НОВА ЕРА ЗА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ

ПОЧНА НОВА ЕРА ЗА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА, НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ

За Велика Британија започна нова ера откако го заврши формалното одвојување од Европската унија. Синоќа  на полноќ, Велика Британија престана да ги сл ...
ЗИЈАДИН СЕЛА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕ

ЗИЈАДИН СЕЛА ИЗЛЕЗЕ ОД БОЛНИЦА, СЛЕДНАТА НЕДЕЛА СЕ ВРАЌА ВО СОБРАНИЕ

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села излезе од тетовската болница, каде беше лекуван по повредите што ги доби кога беше брутално претепан ...
2 / 2 НАПИСИ