Таг: измама

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
УЈП ВЕЛИ ДЕКА СПРЕЧИЛА ИЗМАМА СО ПОВРАТ НА ДДВ ОД 2,6 МИЛИОНИ ЕВРА НА НАФТЕНИ КОМПАНИИ

УЈП ВЕЛИ ДЕКА СПРЕЧИЛА ИЗМАМА СО ПОВРАТ НА ДДВ ОД 2,6 МИЛИОНИ ЕВРА НА НАФТЕНИ КОМПАНИИ

Управата за јавни приходи (УЈП) вели дека спречила осум фирми од нафтениот бизнис да остварат поврат на ДДВ од 2,6 милиони евра со изигрување на закон ...
ИТАЛИЈА СЕ СВРТИ ПРОТИВ ИНФЛУЕНСЕРИТЕ ПО МИЛИОНСКА ИЗМАМА СО ХУМАНИТАРНА БОЖИКНА ТОРТА

ИТАЛИЈА СЕ СВРТИ ПРОТИВ ИНФЛУЕНСЕРИТЕ ПО МИЛИОНСКА ИЗМАМА СО ХУМАНИТАРНА БОЖИКНА ТОРТА

Италијанските власти ги затегнаа правилата за рекламирање на социјалните мрежи по измамата на Кјара Ферањи, една од најпознатите италијански инфлуенсе ...
ТУРИСТИ БУКИРАЛЕ ЛАЖНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА ПРЕЧЕКОТ НА НОВА ГОДИНА ВО САРАЕВО, ГРАДОТ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ИМ ПОМОГНЕ НА СИТЕ ИЗМАМЕНИ

ТУРИСТИ БУКИРАЛЕ ЛАЖНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА ПРЕЧЕКОТ НА НОВА ГОДИНА ВО САРАЕВО, ГРАДОТ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ИМ ПОМОГНЕ НА СИТЕ ИЗМАМЕНИ

Градоначалничката на Сараево, Бењамина Кариќ, изјави дека градот ќе им обезбеди сместување на сите туристи кои биле измамени кога резервирале сместува ...
СО ТЕЛЕФОНСКА ИЗМАМА ЗА ЛАЖНА СООБРАЌАЈКА УКРАЛЕ 10.000 ЕВРА ОД 83-ГОДИШНА ЖЕНА, УШТЕ ШЕСТ ОБИДИ ЗА ИЗМАМА ИМАЛО МИНАТИОТ ВИКЕНД ВО КУМАНОВО И КРИВА ПАЛАНКА

СО ТЕЛЕФОНСКА ИЗМАМА ЗА ЛАЖНА СООБРАЌАЈКА УКРАЛЕ 10.000 ЕВРА ОД 83-ГОДИШНА ЖЕНА, УШТЕ ШЕСТ ОБИДИ ЗА ИЗМАМА ИМАЛО МИНАТИОТ ВИКЕНД ВО КУМАНОВО И КРИВА ПАЛАНКА

Осумдесет и тригодишна жена била измамена минатиот викенд за 10.000 евра, кога непознати лица ѝ се јавиле по телефон и ја излажеле дека нејзината ќерк ...
СИТЕ СЕ УМОРНИ ОД ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА МЕЛОНИ КОЈА БИЛА ИЗМАМЕНА ОД РУСКИ КОМЕДИЈАНТИ

СИТЕ СЕ УМОРНИ ОД ВОЈНАТА ВО УКРАИНА, КАЖА МЕЛОНИ КОЈА БИЛА ИЗМАМЕНА ОД РУСКИ КОМЕДИЈАНТИ

Италијанската премиерка Џорџа Мелони збореше за заморот на меѓународната заедница од војната во Украина во телефонски разговор со руски комедијанти. Т ...
ОНЛАЈН ИЗМАМА СО БРЗИ ЗАЕМИ СЕ ПРОШИРИ ВО 14 ДРЖАВИ, ВО ИНДИЈА СЕ САМОУБИЛЕ НАЈМАЛКУ 60 ДОЛЖНИЦИ КОИ БИЛЕ УЦЕНУВАНИ СО СИМНАТИ ФОТОГРАФИИ И ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ ОД ТЕЛЕФОНИТЕ

ОНЛАЈН ИЗМАМА СО БРЗИ ЗАЕМИ СЕ ПРОШИРИ ВО 14 ДРЖАВИ, ВО ИНДИЈА СЕ САМОУБИЛЕ НАЈМАЛКУ 60 ДОЛЖНИЦИ КОИ БИЛЕ УЦЕНУВАНИ СО СИМНАТИ ФОТОГРАФИИ И ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ ОД ТЕЛЕФОНИТЕ

Уценувачка измама која користи апликации за брзи заеми со кои ги заробува и понижува луѓето се прошири низ Индија и други земји во Азија, како и во Аф ...
ТРАМП СО ГОДИНИ ЛАЖЕЛ ЗА СВОЕТО БОГАТСТВО, ОДЛУЧИ ЊУЈОРШКИОТ СУД ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО В ПОНЕДЕЛНИК

ТРАМП СО ГОДИНИ ЛАЖЕЛ ЗА СВОЕТО БОГАТСТВО, ОДЛУЧИ ЊУЈОРШКИОТ СУД ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО В ПОНЕДЕЛНИК

Доналд Трамп постојано погрешно го претставувал своето богатство кај банките и осигурителите, објави њујоршки судија, што го решава клучното тврдење н ...
ЗАТВОРЕНИКОТ КОЈ НАПЛАТИЛ 4.000 ЕВРА ОД КОМАНДИРИ ВО „ИДРИЗОВО“ ЗА ДА ИМ НАЈДЕ РАБОТА ВО МВР, ЛЕЖИ В ЗАТВОР БАШ ЗА СЕРИЈА ИЗМАМИ ДЕКА ВРАБОТУВА ВО МВР

ЗАТВОРЕНИКОТ КОЈ НАПЛАТИЛ 4.000 ЕВРА ОД КОМАНДИРИ ВО „ИДРИЗОВО“ ЗА ДА ИМ НАЈДЕ РАБОТА ВО МВР, ЛЕЖИ В ЗАТВОР БАШ ЗА СЕРИЈА ИЗМАМИ ДЕКА ВРАБОТУВА ВО МВР

Двајцата командири од затворот „Идризово“ кои му дале мито од 4.000 евра на затвореникот Јанко Јаневски за да ги преместел на работа во МВР, наседнале ...
БРЗА ПЉАЧКА

БРЗА ПЉАЧКА

Можат ли кафеаните што малтретираат цели населби со гласна музика до сабајле на момент да си помислат дека некој комшија хирург што тие го оставиле не ...
МЕРКО Е ОСОМНИЧЕН ЗА ДЕЛА  ОД НАЈМАЛКУ 25 ГОДИНИ ЗАТВОР, ГО ШТИТАТ ОБВИНИТЕЛСТВОТО И БИРОТО ЗА ВЕШТАЧЕЊЕ РАКОВОДЕНО ОД ДУИ

МЕРКО Е ОСОМНИЧЕН ЗА ДЕЛА ОД НАЈМАЛКУ 25 ГОДИНИ ЗАТВОР, ГО ШТИТАТ ОБВИНИТЕЛСТВОТО И БИРОТО ЗА ВЕШТАЧЕЊЕ РАКОВОДЕНО ОД ДУИ

Обвинителството денеска се разбуди за струшкиот градоначалник Рамиз Мерко од ДУИ, откако Стејт департментот завчера го стави на црна листа него, сопру ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ