Таг: изнајмување

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ДНЕВНО ИМА 2.000 ИЗНАЈМУВАЊА НА ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ ВО СКОПЈЕ, ДЕСЕТИНА СЕ УНИШТЕНИ

ДНЕВНО ИМА 2.000 ИЗНАЈМУВАЊА НА ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ ВО СКОПЈЕ, ДЕСЕТИНА СЕ УНИШТЕНИ

Околу 2.000 изнајмувања на електрични тротинети има дневно во Скопје. Од фирмата „Бин Бин“, која го воведе овој проект во главниот град, велат дека се ...
ДВЕ ГОДИНИ ПО НАБАВКАТА, ВО ВЕЛЕС ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ИЗНАЈМУВААТ ЕЛЕКТРИЧНИ ВЕЛОСИПЕДИ, ЦЕНАТА Е 60 ДЕНАРИ ОД ЧАС

ДВЕ ГОДИНИ ПО НАБАВКАТА, ВО ВЕЛЕС ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ИЗНАЈМУВААТ ЕЛЕКТРИЧНИ ВЕЛОСИПЕДИ, ЦЕНАТА Е 60 ДЕНАРИ ОД ЧАС

Електричните велосипеди конечно ќе бидат ставени во функција во Велес, откако беа набавени пред речиси две години. На последната седница на Советот на ...
ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ СЕ ПРОЕКТ НА ПРИВАТНА ФИРМА, ГРАД СКОПЈЕ САМО ИМ РЕНТА ПАРКИНГ МЕСТА ЗА ПУНКТОВИ

ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ТРОТИНЕТИ СЕ ПРОЕКТ НА ПРИВАТНА ФИРМА, ГРАД СКОПЈЕ САМО ИМ РЕНТА ПАРКИНГ МЕСТА ЗА ПУНКТОВИ

Изнајмувањето на електрични тротинети не е проект на Град Скопје туку на приватна фирма. Градот нема никакви приходи од рентањето на тротинетите, един ...
ДВОРОТ НА ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“ НЕМА ДА СЕ ДАВА НА ПРИВАТНА ФИРМА, ПОПУШТИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ПО ПРОТЕСТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ

ДВОРОТ НА ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“ НЕМА ДА СЕ ДАВА НА ПРИВАТНА ФИРМА, ПОПУШТИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ПО ПРОТЕСТИТЕ НА РОДИТЕЛИТЕ

Дворот на основното училиште „Киро Глигоров“, во скопската населба Капиштец нема да се изнајмува на приватна фирма. Општина Центар по протестите на ро ...
НЕМА ДА СЕ ИЗНАЈМУВААТ ПЛАЖИ И ПОДВИЖНИ ШАНКОВИ НА ЕЗЕРО МЛАДОСТ ОТИ НИВОТО НА ВОДАТА Е ВИСОКО

НЕМА ДА СЕ ИЗНАЈМУВААТ ПЛАЖИ И ПОДВИЖНИ ШАНКОВИ НА ЕЗЕРО МЛАДОСТ ОТИ НИВОТО НА ВОДАТА Е ВИСОКО

Плажите покрај езерото Младост во Велес нема да се изнајмуваат оваа сезона. И угостителите и гостите очекуваа дека ова лето на Велешко езеро ќе имаат ...
БОГДАНОВИЌ СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА ВО ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“

БОГДАНОВИЌ СЕ ПРЕМИСЛИ, СЕПАК НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА ВО ШКОЛОТО „КИРО ГЛИГОРОВ“

Градоначалникот на Општина Центар Саша Богдановиќ кој тврдеше дека тој не одлучува дали во основното училиште „Киро Глигоров“ ќе има приватна гимназиј ...
ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА БАРА ДА ГО ИЗНАЈМИ НОВОТО ШКОЛО „КИРО ГЛИГОРОВ“, РОДИТЕЛИТЕ ГНЕВНИ, А БОГДАНОВИЌ ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ НЕ ОДЛУЧУВА

ПРИВАТНА ГИМНАЗИЈА БАРА ДА ГО ИЗНАЈМИ НОВОТО ШКОЛО „КИРО ГЛИГОРОВ“, РОДИТЕЛИТЕ ГНЕВНИ, А БОГДАНОВИЌ ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ НЕ ОДЛУЧУВА

Приватното средно училиште „Арс студио“ бара да го изнајми новото основното училиште „Киро Глигоров“ во населбата Капиштец во скопската Општина Центар ...
СКОПЈЕ ВЕЛО ГРАД БЕЗ МОЖНОСТ ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ ВЕЛОСИПЕДИ

СКОПЈЕ ВЕЛО ГРАД БЕЗ МОЖНОСТ ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ ВЕЛОСИПЕДИ

Во Скопје не може да се изнајми велосипед бидејќи проектот кој беше воведен во 2010 не функционира веќе шест години. Со доаѓањето на новата градска ам ...
СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ГИ ПРОДАВА ВЕЛОСИПЕДИТЕ И ТРОТИНЕТИТЕ ОТИ ПРОЕКТОТ ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ НЕ УСПЕА

СКОПСКИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“ ГИ ПРОДАВА ВЕЛОСИПЕДИТЕ И ТРОТИНЕТИТЕ ОТИ ПРОЕКТОТ ЗА ИЗНАЈМУВАЊЕ НЕ УСПЕА

Скопското јавно претпријатие „Градски паркинг“ ги продава велосипедите и тротинетите кои беа купени со буџетски пари за да се изнајмуваат. Но, бидејќи ...
СПАСОВСКИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ИСЧЕЗНАЛЕ ОГЛАСИТЕ ЗА ГРУПНИ ПРОСЛАВИ НА НОВА ГОДИНА ОТКАКО ПОЧНАЛ ДА АПЕЛИРА

СПАСОВСКИ СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ИСЧЕЗНАЛЕ ОГЛАСИТЕ ЗА ГРУПНИ ПРОСЛАВИ НА НОВА ГОДИНА ОТКАКО ПОЧНАЛ ДА АПЕЛИРА

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се пофали дека полицијата го следи издавањето на објекти за прославување на претстојните празници и ап ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ