Таг: изолација

1 2 3 20 / 28 НАПИСИ
СРБИН ОСУДЕН НА ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ИЗОЛАЦИЈА

СРБИН ОСУДЕН НА ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ИЗОЛАЦИЈА

Суд во Србија осуди маж на три години затвор за непочитување на наредбите за самоизолација. Државната телевизија РТС објави дека првата ваква пресу ...
ИМААТ КОРОНАВИРУС ПЕТ ЛИЦА ОД ДОСЕГА 30 ТЕСТИРАНИ КОИ БЕА ВО КОНТАКТ СО ЗАБОЛЕНАТА ЕКСДИРЕКТОРКА НА КОЖНА КЛИНИКА

ИМААТ КОРОНАВИРУС ПЕТ ЛИЦА ОД ДОСЕГА 30 ТЕСТИРАНИ КОИ БЕА ВО КОНТАКТ СО ЗАБОЛЕНАТА ЕКСДИРЕКТОРКА НА КОЖНА КЛИНИКА

Пет лица кои имаа контакт со поранешната директорка на Клиниката за кожни болести се позитивни на коронавирус, кажа министерот за здравство Венко Фили ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ И КРИЗНИОТ ШТАБ БАРААТ ВЛАДАТА ДА ГО ИЗОЛИРА КУМАНОВО

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ И КРИЗНИОТ ШТАБ БАРААТ ВЛАДАТА ДА ГО ИЗОЛИРА КУМАНОВО

На осмиот состанок на Кризниот штаб на Куманово на чело со градоначалникот Максим Димитриевски, донесени се неколку заклучоци, а првиот е барање до Вл ...
ЦРНА ГОРА ЈАВНО ЌЕ ГИ ОБЈАВУВА ИМИЊАТА НА ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ЦРНА ГОРА ЈАВНО ЌЕ ГИ ОБЈАВУВА ИМИЊАТА НА ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Црна Гора јавно ќе ги објавува имињата на лицата кои се во самоизолација, објави Владата. „Националното координативно тело за заразни болести ќе по ...
ЛЕКАР ОД КАВАДАРЕЧКАТА ОПШТА БОЛНИЦА ЈА НАПУШТИЛ ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА КОРОНАВИРУС И СИ ОДЕЛ НА РАБОТА, ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ 4.500 ЕВРА

ЛЕКАР ОД КАВАДАРЕЧКАТА ОПШТА БОЛНИЦА ЈА НАПУШТИЛ ИЗОЛАЦИЈАТА ЗА КОРОНАВИРУС И СИ ОДЕЛ НА РАБОТА, ЌЕ БИДЕ КАЗНЕТ 4.500 ЕВРА

Јавното обвинителство Кавадарци побара на лекар од Општата болница во Кавадарци судот да му изрече парична казна од 4.500 евра зашто место во изолациј ...
ЛИЦАТА КОИ БЕА ВО КОНТАКТ СО БОЛНАТА ДОКТОРКА ОД КОЖНА КЛИНИКА НЕМААТ СИМПТОМИ, НО СИТЕ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЛИЦАТА КОИ БЕА ВО КОНТАКТ СО БОЛНАТА ДОКТОРКА ОД КОЖНА КЛИНИКА НЕМААТ СИМПТОМИ, НО СИТЕ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Сите лица кои биле во контакт со поранешната директорка на Клиниката за кожни болести која е заболена од коронавирус ќе бидат тестирани во понеделник ...
МОРА ДА ПОМИНЕ КАРАНТИНОТ ЗА ДА ТЕСТИРАМЕ, ИНАКУ ТЕСТОТ ЌЕ БИДЕ ЛАЖНО НЕГАТИВЕН И ЛУЃЕТО ЌЕ СЕ ОХРАБРАТ ДА ИЗЛЕЗАТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

МОРА ДА ПОМИНЕ КАРАНТИНОТ ЗА ДА ТЕСТИРАМЕ, ИНАКУ ТЕСТОТ ЌЕ БИДЕ ЛАЖНО НЕГАТИВЕН И ЛУЃЕТО ЌЕ СЕ ОХРАБРАТ ДА ИЗЛЕЗАТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека не се тестираат наеднаш многу граѓани, конкретно за жителите на Дебар, од каде има 25 лица заразени со ...
СЕ ТЕСТИРААТ ПАТНИЦИ СО СИМПТОМИ ОД АВИОН ОД БРИСЕЛ КОЈ ПОПЛАДНЕВО СЛЕТА ВО СКОПЈЕ, ОСТАНАТИТЕ СЕ ЗАДРЖАНИ НА АЕРОДРОМОТ

СЕ ТЕСТИРААТ ПАТНИЦИ СО СИМПТОМИ ОД АВИОН ОД БРИСЕЛ КОЈ ПОПЛАДНЕВО СЛЕТА ВО СКОПЈЕ, ОСТАНАТИТЕ СЕ ЗАДРЖАНИ НА АЕРОДРОМОТ

Се тестираат патници кои денеска во 18.10 часот слетале во Скопје со авион на компанијата „Визер“ од Брисел. Како што кажа министерот за здравство Вен ...
ПОЛИЦИЈАТА ВО МОМЕНТОВ ЧУВА 310 ГРАЃАНИ КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ЧУЛЕВ

ПОЛИЦИЈАТА ВО МОМЕНТОВ ЧУВА 310 ГРАЃАНИ КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА, КАЖА ЧУЛЕВ

Полицијата во моментов обезбедува 310 граѓани кои се во изолација поради тоа што биле во контакт или во близина со луѓе болни од корона, кажа на прес- ...
ТРАМП НАЈАВИ РЕЦЕСИЈА ВО САД, КАНАДА И РУСИЈА СЕ ЗАТВОРААТ ЗА СТРАНЦИ

ТРАМП НАЈАВИ РЕЦЕСИЈА ВО САД, КАНАДА И РУСИЈА СЕ ЗАТВОРААТ ЗА СТРАНЦИ

Доналд Трамп вечерва предупреди дека САД би можеле да влезат во рецесија поради ширењето на коронавирусот. „Ова е како да се бориме против невидлив ...
1 2 3 20 / 28 НАПИСИ