Таг: јахта

ТРИНАЕСЕТМИНА УАПСЕНИ ЗА ШУМСКИОТ ПОЖАР ПРЕДИЗВИКАН ОД ОГНОМЕНТ ОД ЈАХТА ВО ГРЦИЈА

ТРИНАЕСЕТМИНА УАПСЕНИ ЗА ШУМСКИОТ ПОЖАР ПРЕДИЗВИКАН ОД ОГНОМЕНТ ОД ЈАХТА ВО ГРЦИЈА

Тринаесет лица се уапсени по шумскиот пожар на грчкиот остров Хидра, за кој властите тврдат дека бил предизвикан од огномет лансиран од јахта. Пожарот ...
НУРКАЧИ ИЗНАЈМИЛE ЈАХТА ЗА ДА ГИ САБОТИРААТ ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК, ЕДЕН БИЛ СО ФАЛСИФИКУВАН БУГАРСКИ ПАСОШ, ПИШУВА „ШПИГЕЛ“

НУРКАЧИ ИЗНАЈМИЛE ЈАХТА ЗА ДА ГИ САБОТИРААТ ГАСОВОДИТЕ СЕВЕРЕН ТЕК, ЕДЕН БИЛ СО ФАЛСИФИКУВАН БУГАРСКИ ПАСОШ, ПИШУВА „ШПИГЕЛ“

Подводните експлозии на гасоводите Северен тек минатиот септември биле изведени од тим нуркачи кои користеле 15-метарска јахта наречена „Андромеда“, о ...
АМЕРИКАНСКИТЕ ВЛАСТИ ВЕРУВААТ ДЕКА ПРОНАШЛЕ БЕСЦЕНЕТО ФАБЕРЖЕОВО ЈАЈЦЕ НА ЗАПЛЕНЕТА РУСКА ЈАХТА

АМЕРИКАНСКИТЕ ВЛАСТИ ВЕРУВААТ ДЕКА ПРОНАШЛЕ БЕСЦЕНЕТО ФАБЕРЖЕОВО ЈАЈЦЕ НА ЗАПЛЕНЕТА РУСКА ЈАХТА

Она што би можело да биде ретко и бесценето Фабержеово јајце е пронајдено на една од запленетите јахти на руските олигарси, објавија американските вла ...
ИТАЛИЈА ЗАПЛЕНИ ЈАХТА ОД 700 МИЛИОНИ ЕВРА ШТО СЕ ПОВРЗУВА СО ПУТИН

ИТАЛИЈА ЗАПЛЕНИ ЈАХТА ОД 700 МИЛИОНИ ЕВРА ШТО СЕ ПОВРЗУВА СО ПУТИН

Италијанските власти наредија да се заплени јахта вредна 700 милиони евра што се поврзува со Владимир Путин. „Шехерезада“ беше на поправка во пристани ...
ГЕРМАНИЈА ЈА ЗАПЛЕНИ НАЈГОЛЕМАТА ЈАХТА НА СВЕТОТ ОТКАКО УТВРДИ ДЕКА МУ ПРИПАЃА НА РУСКИ ОЛИГАРХ

ГЕРМАНИЈА ЈА ЗАПЛЕНИ НАЈГОЛЕМАТА ЈАХТА НА СВЕТОТ ОТКАКО УТВРДИ ДЕКА МУ ПРИПАЃА НА РУСКИ ОЛИГАРХ

Германските власти ја запленија најголемата јакта на светот откако добиле потврда дека е поврзана со рускиот олигарх Алишер Усманов. Истрагата утврдил ...
ЈАХТА НА РУСКИ ОЛИГАРХ ЗАГЛАВЕНА ВО НОРВЕШКА ЗАШТО НИКОЈ НЕ САКА ДА Ѝ ПРОДАДЕ ГОРИВО

ЈАХТА НА РУСКИ ОЛИГАРХ ЗАГЛАВЕНА ВО НОРВЕШКА ЗАШТО НИКОЈ НЕ САКА ДА Ѝ ПРОДАДЕ ГОРИВО

Суперјахтата на рускиот олигарх Владимир Стржалковски стои заглавена во норвешко пристаниште зашто никој не сака да продаде гориво за неа. Поранешниот ...
ИТАЛИЈА ЗАПЛЕНИ ЈАХТИ И ВИЛИ НА РУСКИ ОЛИГАРСИ ВРЕДНИ 140 МИЛИОНИ ЕВРА

ИТАЛИЈА ЗАПЛЕНИ ЈАХТИ И ВИЛИ НА РУСКИ ОЛИГАРСИ ВРЕДНИ 140 МИЛИОНИ ЕВРА

Италијанската полиција заплени јахти и вили на руски државјани во вкупна вредност од 140 милиони евра. Меѓу нив е и јахтата на најбогатиот Русин Алек ...
ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАПЛЕНИЈА ЈАХТИТЕ НА РУСКИТЕ ОЛИГАРСИ СЕЧИН И УСМАНОВ

ФРАНЦИЈА И ГЕРМАНИЈА ГИ ЗАПЛЕНИЈА ЈАХТИТЕ НА РУСКИТЕ ОЛИГАРСИ СЕЧИН И УСМАНОВ

Франција ја заплени луксузната мегајахта на рускиот милијардер Игор Сечин, сојузник на Путин и шеф на нафтената компанија „Роснефт“. „Аморе веро“, чиј ...
РОТЕРДАМ ЌЕ РАЗМОНТИРА ИСТОРИСКИ МОСТ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПОМИНЕ НОВАТА ЈАХТА НА ЏЕФ БЕЗОС

РОТЕРДАМ ЌЕ РАЗМОНТИРА ИСТОРИСКИ МОСТ ЗА ДА МОЖЕ ДА ПОМИНЕ НОВАТА ЈАХТА НА ЏЕФ БЕЗОС

Властите на Ротердам потврдија дека ќе размонтираат историски мост за да може да помине новата суперјахта на основачот на „Амазон“, Џеф Безос. Луксузн ...
ИЗГРАДЕНА ЗА БАНАНИ, А ГИ ВОЗЕЛА ЕЛИЗАБЕТ ТЕЈЛОР И СОФИЈА ЛОРЕН – СЛАВНАТА ЈАХТА НА ТИТО, „ГАЛЕБ“ ЌЕ СТАНЕ МУЗЕЈ

ИЗГРАДЕНА ЗА БАНАНИ, А ГИ ВОЗЕЛА ЕЛИЗАБЕТ ТЕЈЛОР И СОФИЈА ЛОРЕН – СЛАВНАТА ЈАХТА НА ТИТО, „ГАЛЕБ“ ЌЕ СТАНЕ МУЗЕЈ

Откако во минататото беше главна сцена за геополитичко договарање и домаќин на најгламурозните ѕвезди на 20-тиот век, сега пропаднатата јахта на поран ...
10 / 10 НАПИСИ