Таг: Јане Ченто

ЦИМЕРИ НА ЧАВКОВ ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР ОД ВЧЕРА МУ СЕ ЧЕНТО И ЃОШЕВСКИ, ОСУДЕНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017

ЦИМЕРИ НА ЧАВКОВ ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР ОД ВЧЕРА МУ СЕ ЧЕНТО И ЃОШЕВСКИ, ОСУДЕНИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ 2017

На поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ)  Митко Чавков, кој неодамна од Шутка е префрлен во штипскиот затвор како осуден за организ ...
ЈАНЕ ЧЕНТО И ЗАТВОРОТ ШУТКА СЕ СМИРИЈА, СО ПИСМО СЕ ИЗВИНУВА И СИ ЈА БАРА СТАРАТА ЌЕЛИЈА НАЗАД

ЈАНЕ ЧЕНТО И ЗАТВОРОТ ШУТКА СЕ СМИРИЈА, СО ПИСМО СЕ ИЗВИНУВА И СИ ЈА БАРА СТАРАТА ЌЕЛИЈА НАЗАД

Притворениот Јане Ченто, обвинет за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година, испратил писмо до управата на затворот во Шутка кај шт ...
ЈАНЕ ЧЕНТО И ИГОР ЈУГ НЕМА ДА БАРААТ АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, САКААТ ДА ГИ СУДИ КАЦАРСКА, А НЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ

ЈАНЕ ЧЕНТО И ИГОР ЈУГ НЕМА ДА БАРААТ АМНЕСТИЈА ЗА 27 АПРИЛ, САКААТ ДА ГИ СУДИ КАЦАРСКА, А НЕ ПОЛИТИЧАРИТЕ

Барам судијке Добрила Кацарска три минути од вас да ми дозволите да оставам поинаква трага во ова судење, рече обвинетиот Јане Ченто, кој е еден од 11 ...
ДА САКАВ ДА БЕГАМ, ЌЕ ИЗБЕГАВ, РЕЧЕ ОБВИНЕТИОТ ЗА 27 АПРИЛ ЈАНЕ ЧЕНТО ПРЕД АПЕЛАЦИОНИОТ СУД И ПОНУДИ ГАРАНЦИЈА ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ДА БИДЕ ПУШТЕН ОД ПРИТВОР

ДА САКАВ ДА БЕГАМ, ЌЕ ИЗБЕГАВ, РЕЧЕ ОБВИНЕТИОТ ЗА 27 АПРИЛ ЈАНЕ ЧЕНТО ПРЕД АПЕЛАЦИОНИОТ СУД И ПОНУДИ ГАРАНЦИЈА ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ДА БИДЕ ПУШТЕН ОД ПРИТВОР

Од затворот во Шутка со лисици на седница на Апелациониот суд беше спроведен Јане Ченто, еден од 33-цата обвинети за терористичко загрозување на устав ...
СУДИЈКАТА ГО ПРЕКОРИ СВЕДОКОТ ШИЛЕГОВ ОТИ СЕ СКАРА СО ОБВИНЕТИОТ ЧЕНТО НА ТЕМАТА ФАШИЗАМ

СУДИЈКАТА ГО ПРЕКОРИ СВЕДОКОТ ШИЛЕГОВ ОТИ СЕ СКАРА СО ОБВИНЕТИОТ ЧЕНТО НА ТЕМАТА ФАШИЗАМ

Обвинетиот за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 Јане Ченто, откако се пријави вкрстено да го испрашува сведокот Петре Шилегов му реч ...
5 / 5 НАПИСИ