Таг: Јирген Клоп

МОЕТО СЕМЕЈСТВО НАЈМНОГУ СТРАДАШЕ ПОРАДИ МОИТЕ ПОРАЗИ, СЕГА МОЖЕ ДА ИМАМЕ ПОУБАВО ЛЕТО, КАЖА ЈИРГЕН КЛОП

МОЕТО СЕМЕЈСТВО НАЈМНОГУ СТРАДАШЕ ПОРАДИ МОИТЕ ПОРАЗИ, СЕГА МОЖЕ ДА ИМАМЕ ПОУБАВО ЛЕТО, КАЖА ЈИРГЕН КЛОП

На стартот на својата прва полна сезона како тренер на Ливерпул во октомври 2015, Јирген Клоп предвиде дека ќе освои една титула во наредните четири г ...
НЕ ЗНАМ КАКО НИ УСПЕА, КАЖА ТРЕНЕРОТ КЛОП ПО ПЛАСМАНОТ НА ЛИВЕРПУЛ ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

НЕ ЗНАМ КАКО НИ УСПЕА, КАЖА ТРЕНЕРОТ КЛОП ПО ПЛАСМАНОТ НА ЛИВЕРПУЛ ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Ливерпул на сензационален начин ја елиминираше Барселона и се пласираше во своето деветто финале на Лигата на шампионите, откако во реваншот на „Енфил ...
ЈИРГЕН КЛОП ВЕЌЕ НИКОЈ НЕ ГО ГЛЕДА САМО КАКО ЧИРЛИДЕР

ЈИРГЕН КЛОП ВЕЌЕ НИКОЈ НЕ ГО ГЛЕДА САМО КАКО ЧИРЛИДЕР

Многу пред да почне серијата голови на „Енфилд“, уследи уште едно големо промашување на Садио Мане, но место да му се извика, тренерот Јирген Клоп се ...
3 / 3 НАПИСИ