Таг: Јохан Тарчуловски

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ПРАТИ МУ ГО ОВА НА ЧАВКОВ ДА НЕ НЀ ПРИВЕДАТ, МУ ПИШАЛЕ ОД УМС НА ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ ПРЕД 27 АПРИЛ

ПРАТИ МУ ГО ОВА НА ЧАВКОВ ДА НЕ НЀ ПРИВЕДАТ, МУ ПИШАЛЕ ОД УМС НА ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ ПРЕД 27 АПРИЛ

На денешното судење за организираниот напад во Собранието на 27 април лани се читаат телефонски пораки како дополнителни докази на Обвинителството за ...
КРЕМЉ ПОДРЖАВА УВОЃЕЊЕ ВАНРЕДНОГ У МАКЕДОНИЈИ, СЕ ЧИТААТ ПОРАКИ ОД ВИБЕР ГРУПАТА НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

КРЕМЉ ПОДРЖАВА УВОЃЕЊЕ ВАНРЕДНОГ У МАКЕДОНИЈИ, СЕ ЧИТААТ ПОРАКИ ОД ВИБЕР ГРУПАТА НА ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Со читање пораки од мобилниот телефон на обвинетиот пратеник Љубен Арнаудов, како дополнителни докази на Обвинителството за организиран криминал, прод ...
НОВИЧОК КАЗАЧОК

НОВИЧОК КАЗАЧОК

1 И викате, можеме ние дворот сами да си го исчистиме, а? Не треба никој од надвор да ни кажува што треба да правиме. Не ни требаат ни НАТО, ни ЕУ, са ...
АДВОКАТОТ НА ТАРЧУЛОВСКИ БАРА КАЦАРСКА ДА НЕ СУДИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО ОТИ БИЛА РОДНИНА СО ОШТЕТЕНИ

АДВОКАТОТ НА ТАРЧУЛОВСКИ БАРА КАЦАРСКА ДА НЕ СУДИ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО ОТИ БИЛА РОДНИНА СО ОШТЕТЕНИ

Адвокатот на Јохан Тарчуловски, еден од 33-цата се обвинети за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста за организираниот напад на ...
ЧАВКОВ И ПРАТЕНИЦИТЕ ПРЕД СУД ГОДИНА И ПОЛ ПО ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО

ЧАВКОВ И ПРАТЕНИЦИТЕ ПРЕД СУД ГОДИНА И ПОЛ ПО ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО

Судењето за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 почнува утре, 22 август, во 10 часот во Основниот суд Скопје 1 - Скопје. Закажани се в ...
ЧАВКОВ, МУКОСКИ И ВАСИЛЕСКИ ПУШТЕНИ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ЧАВКОВ, МУКОСКИ И ВАСИЛЕСКИ ПУШТЕНИ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Врховниот суд донесе одлука да им ја замени мерката притвор на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски и Сашо Василески и на поранешниот министер Митк ...
ПРАТЕНИКОТ ТАРЧУЛОВСКИ ЌЕ ГО СЛЕДИ СТОЛТЕНБЕРГ НА ТЕЛЕВИЗИЈА, СУДИЈАТА НЕ ГО ПУШТИ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

ПРАТЕНИКОТ ТАРЧУЛОВСКИ ЌЕ ГО СЛЕДИ СТОЛТЕНБЕРГ НА ТЕЛЕВИЗИЈА, СУДИЈАТА НЕ ГО ПУШТИ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

Судијата на претходна постапка Ненад Савевски од Основниот суд Скопје 1 не го пушта пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Јохан Тарчуловски да излезе од куќен прит ...
ВРАТАРОТ САШО ВАСИЛЕСКИ, ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ, ЉУБЕН АРНАУДОВ И ЕЛЕНА ДОЦЕВСКА ОД КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

ВРАТАРОТ САШО ВАСИЛЕСКИ, ЈОХАН ТАРЧУЛОВСКИ, ЉУБЕН АРНАУДОВ И ЕЛЕНА ДОЦЕВСКА ОД КАБИНЕТОТ НА ВЕЉАНОСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР

Советот од организиран криминал во Апелациониот суд Скопје ги одби и жалбите на пратениците Сашо Василески, Љубен Арнаудов и Јохан Тарчуловски и ги по ...
ПРИТВОР ЗА МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ И АРНАУДОВ, А КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАРЧУЛОВСКИ, ДИМОВСКИ И ПЕШЕВСКА

ПРИТВОР ЗА МУКОСКИ, ВАСИЛЕВСКИ И АРНАУДОВ, А КУЌЕН ПРИТВОР ЗА ТАРЧУЛОВСКИ, ДИМОВСКИ И ПЕШЕВСКА

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Сашо Василески и Љубен Арнаудов, осомничени за организираниот напад на Собранието на 27 април, добија притвор ...
ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ПЕШЕВСКА ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СУДОТ

ПРАТЕНИЦИТЕ МУКОСКИ, ТАРЧУЛОВСКИ И ПЕШЕВСКА ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СУДОТ

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Јохан Тарчуловски и Жаклина Пешевска утринава дојдоа во Основниот суд Скопје 1 да дадат исказ пред судија на ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ